29 Mart 2017: Çarşamba
Gölge

Nefes Filmi – “Uyursan Ölürsün…”

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :) Enes İLHAN
Sinema 18 Ekim 2009 3 2.384  
Bu Kişisel Blog'da 551 kategori'de yazıya yazılmış adet değerli yorumlarınız bulunmaktadır..

Merakla beklediğim Nefes filmi nihayet çıktı ve bizde sinemada izledik şu filmi. Film gerçekten izlemeye değerdi. Bazen komik sahnelerin,bazen de acı sahnelerde karışık film aslında siyaset için ince mesajlar veriyordu.Askerliğin ne derece zor olduğu, özellikle Güneydoğu bölgesinde askerliğin ne şartlarda yapıldığını herkese açık açık gösteriyordu film… Film 16 Ekim’de vizyona girecekmiş bizimde bundan haberimiz yoktu.Kuzenimin haftada kullandığı bir izin günü vardı ve o günde Cuma gününe denk geldi. Bizde gidelim dedik sinemaya acaba hangi filmler gösterimde bugün diye. Şansımızdan beklediğim film 3 salonda birden izleniyordu ! Bizde bize en yakın saate biletleri aldıktan sonra beklemeye koyulduk. Nihayetinde salona girdik izlemek için.Film çok hoşuma gitti fakat en sonda o komutanın ölmemeliydi bence 🙂

En son sahnede oyun yaptılar komutan ile asker.Fakat bizim asker geç davranınca silahına, hem bizim komutan hemde filmdeki ismi ile ‘Bulan’ komutan öldüler. 🙁 Ve o en son sahne çok tüyler ürperticiydi. Sinemanında efektleriyle sanki vurulan bizler oluyorduk 🙂 Kalbiniz bir an bile rahatlamıyor son sahnede.Her şeye rağmen filmi çok beğendim diyebilirim.

Filmin öyküsü ve fragmanını aşağıya ekliyorum.Bence sizde durmayın bu filmi izlemeye bakın bir an önce…

Filmin Öyküsü: 

Nefes, Güneydoğu’da Irak sınırına yakın bir ilçedeki komando tugayında bulunan ve Karabal Tepesi’ndeki röle istasyonunu korumakla görevlendirilen bir yüzbaşı komutasındaki 40 askerin hikâyesi. Sınır nedir, neresidir bilmezdi çoğu. Emir almadıkları, emir de vermedikleri bir hayattan, her şeyi emirle yaptıkları bir hayata geçtiklerinde sınırları da gördüler. Karabal Tepe’de günlerce, aylarca beklediler.

Filmin Fragmanı:

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Her Türk Evladının İzlemesi Gereken Bir Video ..." başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Enes ILHAN

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

3 Yorum Yapılmış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir