Enes İLHAN\ Nasıl Bir Ortamda Yazı Yazarım ?

Öyle İşte.. 4 yorum 2.352 13 Eylül 2012

Yaklaşık 5 yıldır blog yazıyorum. 4 seneden beri de sürekli olarak aktif bir şekilde yazdım. Söylemesi dile kolay, fakat bana göre bu uzun serüvende genelde sessiz ortamları tercih ettim. Biliyorum saçma oldu çünkü çoğu kişi sessiz ortamda yazar istisnalar dışında. Ha bazen de o istisna ben oluyorum. Mesela bilgisayarımdan çok uzak kalacağımı bildiğim durumlarda veyahut uzak kaldığım sıralarda internet cafelere giderim çoğumuzun yaptığı gibi. Fakat bu konuda biraz şanssızım. Neden diyecek olursanız buradaki internet cafelerde acayip derecede küçük elemanlar var.

Yani siz internet cafeye gittiğinizde beklediğiniz şey genelde yetişkin insanların yer aldığı, sessiz ve hafif müzik çalan yer olmasını bekleriz. Ama gel gelelim yaşadığım yerdeki cafelerde bir sürü veletler bu yetişkin insanların yerini almışlar ve online oyun manyağı olmuşlar. Ve işin garip tarafı masaya bakanda genelde serseri tipli bebeler oluyor. Bu çocuklar hiç susmaz. Yeminediyorum 2 saat boyunca birbirine küfreden, bağıran veletler gördüm ben. Abi daha yaşınız kaç başınız kaç nedir bu yaptığınız ? Hani dedim ya yukarıda hafif bir müzik diye. Bizde o ses sistemleri hiç susmaz ve rap dinlediğini sanan fakat yine arabeske bağlanan parçaları son ses dinliyoruz biz 🙂 Tabi ki uyuz oluyorum bu duruma hatta çıkıp gidesim geliyor ama al birini vur ötekine deyimini yaşıyorum o yüzdende bir yere gidemiyorum..

Tam diyorum gelmişken bloga iki çift bir şeyler karalayayım bu veletler bana yazı yazdırmıyor. Onlar birbirine bağırınca bende o bağıranlara bağırıyorum. Yani bağıran bağırana hacı 😀 Şaka bir yana ne kadar bağırma diye bağırsanda susmuyor öküz ! Moda girmişler anlayacağınız. Ve genelde o ortamda yazdığım yazılar bu blogda çok azdır ve genelde saçmalanmış yazılardır 🙂 Allah’tan bu şekilde yazılarım çok az yoksa kendi yazımı ben bile okumazdım valla..

İlham kaynağım ise gece vakitleridir benim.. Gece olunca acayip bir ilham gelir. Bu durum yazkış olsun farketmez. Kışın sıcak kahvemi alır geçerim laptop’un başına ve yazarım. Yazında açarım vantilatörü başlarım yazmaya.. Yani mevsimlerle problemim ve onlara karşı bahanem yok. Her neyse geceleyin ilham patlaması yaşıyorum. Hatta o kadar ilham geliyor ki uykum gelmese yeminle art-arda 67 yazı yazabilirim.

Birde herkes yattığı için kafa rahat oluyor. Kimse konuşmuyor, televizyon açık değil, evde bağıran çağıran da olmayınca bu saatlerde önce bir can sıkıntısı yaşıyorum sonra da kendimi o siteden bu siteye vuruyorum. Derken kendi bloguma tekrar dönüp bakıyorum. 3 gün yazmadığımı görünce hemen ilhamın gelmesini bekliyorum. 3 gün beklemesem 1 günde bir sürü yazı yazarım ve bıktırırım düşüncesiyle yazmıyorum. Anlayacağınız güzel yazılar yazmak ve okuyucuyu bıktırmamak istiyorum.

İnsanın başına hergün bir olay gelmesini bekleyemezsiniz. Bekleyince de git diyemezsiniz. İşte bu karışıklığıda siz gidereceksiniz 🙂 Biraz kafiyeli oldu ama ben severim kafiyeli şiirleri ve ona benzer yazıları. Her neyse aslında yazmak istediğim tam olarak bu değil di ama aklıma internet cafe gelince bilinçaltımda ki o içimde kalanları o anın hışmıyla yazmak istedim 🙂 Umarım okuyunca sıkılmamışsınızdır. Uzatsam bayaa aşağı kadar gider bu yazı ama her şeyin azı yarar demişler. Kendinize nolurr çok iyi davranın.. (İsmail – Leyla ile Mecnun’dan..)

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Doğum Günü'nü Artık Hatırlamıyoruz Bile !" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

13 Eylül 2012 - 13:57:07

Buradaki internet cafelerde aynı durumda. Serseri tipli ergenler sigara içerek ve küfrederek kendilerini online oyunların akışına bırakıyorlar. Açıyorlar müziğin sesini sonuna kadar sokaktan geçerken bile duyuluyor.

Allah’tan bu güne kadar hiç cafede yazı yazmak zorunda kalmadım ve kalmam da inşallah…

13 Eylül 2012 - 20:41:31

Eminim vardır ahmet hiç şüphem yok. Sanırım yazmayı unutmuşum. Herhalde bu dediğim serseri tipi ergenler gittikçe tüm Türkiye’ye yayılıyor 🙂

TANER
13 Eylül 2012 - 22:06:08

O ergenlerin en uyuz olduğum türü arabesk rep dinleyenler 😀

tutup dövesim geliyor veletleri 🙂

14 Eylül 2012 - 02:57:05

işini biliyosun 😀