Enes İLHAN\ Mutsuzum Ama Mecburum

Kendimce 3 yorum 2.270 27 Haziran 2013

Hayatım son 25 günde çok değişikliğe uğramadı. Değişen tek şey artık bir işe gidip gelmem oldu aslında. Bunun getirisi ilerde illa ki olacaktır ama götürüsü şimdiden olmaya başladı. İş ilk bakışta zor gelse de, sizi zorlasa da belli bir zamandan sonra alışıyorsunuz. Fakat stres halinde çalışmak bütün yorgunluğun bile önüne geçebiliyor. Patron sürekli telefon yağmuruna tutuluyor.

Arayan kişi o kadar çok ki sizlere anlatamam. Günde belki abartısız 70 defa iş ile ilgili konuşma yapıyor. Arayanlar mutlaka sorun olduğu için ya da eksik yapılan şeyler için arıyor. Dolayısıyla bizlerin yaptığı hataları karşı taraftan duyunca patronla yüz göz olabiliyorsunuz.

Gerçi biz rapor yazdıktan sonra kontrol ekibi var ama sonuçta raporu yazan da bu işin içinde oluyor. Raporda bir sorun olsa patron “bu raporu kim yazdı” diye çıkışıyor. İşi tamamiyle kavradığımı söyleyemem ama yarısına kadarını öğrendim diyebilirim. Geçmişte yazılan rapor örneklerinden yararlanıyorum diğer çalışanların yaptığı gibi.

Anlayacağınız dostlar pek mutlu değilim ama mecburum. Çünkü bu işte tutunmam biliyorum ki geleceğim açısından çok önemli. İlk iş deneyimim olduğundan bu işe kendimi elimden geldiği kadar vermek istiyorum. Bazen inanın zor sabrediyorum ama “sık dişini enes az daha sabret, cefa olmadan sefa olmaz” diyerek kendimi teselli ediyorum.

Bazen de düşünmeden edemiyorum. Acaba ben mi çok sabırsızım yoksa insanlar mı çok sinir bozucu diye. Genel anlamda sabırlı bir yapım vardır ama çok sabırlı olduğumu da söyleyemem. O yüzden ya sabır çekerek işime devam ediyorum. Bazen iş çok sıkıcı bir hal alabiliyor. Yaptıklarımız kamera tarafından an be an kaydediliyor. Benim olduğum oda da 2 kamera var. O yüzden çok nadir işim olmadığında nete girebiliyorum.

Akşam olunca eve geldiğim 8 oluyor. Bu arada chuck dizisini izlemeye başladım. Yaklaşık 1 aydan beri izliyordum. Çok iyi gittiği söylenemezdi ilk başlarda ama artık ciddi anlamda severek izlemeye başladım. Günün stresine birkaç bölüm izleyerek atıyorum. 34 bölümden sonra direk uykuya geçiş yapıyorum. Ertesi gün tekrar iş, tekrar iş..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Yarın İlk İş Günüm" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

29 Haziran 2013 - 18:35:08

Abi hani duygularıma tercüman olmuşsun derlerya ha sende benim duygulkarıma tercüman olmuşsun o patronun sana bağırması , öyleki herkesden önce işe gidim herkesden sonra gelmem(7.00-9.30) insanda moral felan bırakmıyor. Bloguma yazı yazasım gelmiyor,bir yerlerre gidesim gelmiyor. İçine kapanık paranoyak oldum çıktım. Bir yandan müşteriler zor be Abi hayat ve de çok düşündüm okula başlayabilme şansım olursa eğer okuyup en azından bir işe tutunmak isticm . Su akar yolunu bulur Abi . Allah kolaylık versin .

30 Haziran 2013 - 15:03:20

Benim de iş temposu yarın başlıyor abi. Çalışacağım yer kendi alanımla ilgili olduğu için çok fazla sıkıntı çekeceğimi sanmıyorum ama iş temposuna uzun zamandır uzağım. Bakalım nasıl olacak.

Selim
6 Temmuz 2013 - 14:26:31

Allah yardımcın olsun az çok anlayabiliyorum yaşadıklarını iş hayatı başka birşey 🙂