24 Mart 2017: Cuma
Gölge

Mutlaka İzlemeniz Gereken Bir Film: Lucy

Sinema 19 Aralık 2014 12 2.700  3
Bu Kişisel Blog'da 550 kategori'de yazıya yazılmış adet değerli yorumlarınız bulunmaktadır..

Normalde böyle sürekli film paylaşımı yapan birisi değilim fakat son zamanlarda kaliteli filmler bulamadığım için bulmuşken de bulamamışlara yardım amaçlı çok güzel bir film tavsiyesi için yazıyorum bu yazıyı. Bu kadar süper saçma bir başlangıç da olamaz herhalde 🙂 Neyse bu kadar zırvalıktan sonra konumuza dönelim. Bu film benim için artık çok ayrı bir yere sahip oldu.

Film zaten konusuyla benim epey ilgimi çekti. Normal bir insan beyninin en fazla %10‘unu kullanabilirmiş. Peki beynimizi %100‘ü nü kullansak ne olurdu hiç merak ettiniz mi ? İşte ben çok merak ederek izledim filmi ve 2 gün etkisinden çıkamadım. İyiki de izlemişim ama keşke bu filmin ikinci bir serisi de çekilse.

Çok tuhaftır bu film İMDB‘den beklediğim puanı alamamış. Ama bu durum bana hiç yabancı gelmedi nedense. Çünkü nerede saçma salak bir film varsa (bana göre) yüksek puan alıyor, böyle filmler ise hak ettiği puanları alamıyor malesef. O yüzden ben o sitenin puanlarını artık pek önemsemiyorum. Ama bu filmi izlememek hata olur diye düşünüyorum. Eğer benim tavsiyeme güvenip şimdiye kadar film ya da filmler izlediyseniz bunu da izlemelisiniz arkadaşlar.

Filmin özeti ise şu şekildedir:

Tayvan’ın başkenti Taipei’nin suça batmış yeraltı dünyası sokak çeteleri, mafya ve işbirlikçi polisler tarafından yönetilirken en aktif ticaret, uyuşturucu ağı üzerinden yürütülür. Eğlenmeyi seven, sıradan bir genç kadın olan Lucy, birkaç gece beraber takıldığı Richard yüzünden kendisini bir anda en azılı uyuşturucu şebekelerinin birinin içine düşmüş bulur.

Vücudunun içine kurye olması için yerleştirilen yeni bir tür sentetik uyuşturucu, beklenmedik bir şekilde Lucy‘nin vücuduna nüfuz edip kanına karışmaya başlayınca mucizevi bir durumla yüzleşir. Lucy’in damarlarında dolaşan kimyasallar, ona insanüstü yetenekler kazandırmıştır!

Artık akıl okuma, telekinezi ve acıyı hissetmeme gibi güçlere sahip olan genç kadın beyinin tüm algı kapılarını sonuna kadar açacaktır.. Ünlü Fransız sinemacı Luc Besson‘un senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı filmin başrolünde Scarlett Johansson bulunuyor.

Son olarak filme puanım:

10/9,5

Fragman:

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Beyin Yakan Bir Film: Predestination" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Enes ILHAN

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

12 Yorum Yapılmış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir