Mevsimler Gibisin, Değişirsin ..!

Evet evet sen ! Hiç bir zaman hiç bir şekilde değişmeyeceğini söyleyen insan ! Ne olursa olsun, ‘beni kimse değiştiremez‘ diyen, kendinden bu kadar emin olan kişilik ! Oysa çok emindin kendinden ne oldu da böyle birden bire 360 derece dönüverdin ? Zor mu geldi kuzum bu hayat sana ? Senle alay etmiyorum ama alay edilecek bir kişilik olduğunu söylüyorum ! Bak işte sende değiştin, sende herkes gibi oldun.. Diğer insanlardan hiçbir farkın kalmadı.. Hani verdiğin sözler, hani nerdeler söyler misin ?

İnsanoğlu böyle işte.. Hem nankör, hem kibirli, hem suçlu ve hemde güçlü !! Yaradılış fıtradından mı nedir bilinmez ama insanoğlu hata yapmak için yaşıyor sanki.. Ve sanki bu hataları sonucunu bile bile, sonucunu kestire kestire yapıyor.. Bu kadar patavatsızlık, bu kadar laubalilik bir tek insan denilen mahlukata ait işte.. Hayvan dediğimiz çoğu zaman dışlanan varlıkların değerini yavaş yavaş anlıyoruz sanki.. Hatta o kadar iyi anlıyoruz ki artık çoğu insan denilen kişilerin yüzlerine baktığımızda onlara {hayvanlara} hakaret ediyoruz..

Şöyle düşünün: Bir robot yaratıyorsunuz ve ona bütün becerileri kazandırıyorsunuz. {konuşma,yürüme,duygu ve düşünce} Ama bu robot tv’de gördüklerinizden farklı tamamen kusursuz bir şekilde bir robot olduğunu düşünün. Ve aynı zaman da hata yapmaya da meyilli olacak. Bu robot günü gelecek bir hata yapacak ikinci defa aynı hatayı yapacak üçüncü kez vs. vs. Her hata yaptığında sizden özür dileyecek, bir daha yapmayacağına söz verecek.. Soruyorum sizlere kaç defa affedebilirsiniz o robotu ? En sabırlı insanımızın bile tahammül edeceği sayı 6 olsun bilemediniz 8.. Bu kadar olacağını da düşünmüyorum da örnek olsun diye verdim. Baktınız aynı hataları yapıyor ve hiç akıllanmıyor ne olacak bunun sonu ?  İşte Rab ile biz insanoğlunun yaptıkları bu robot örneğiyle aynı..

Bizler hata yapmaktan bıkan, bıktığı kadar da yapmaktan usanan ama O affetme de sınır tanımayan Merhametlilerin en merhametlisi Yaradan.. Allah sonumuzu hayretsin, bizleri günahlarından ders alıp o hatayı bir daha yapmayan kullarından eylesin inşallah {Amin}.. Sözümü Sagopa Kajmer’in son albümünden olan bir parçanın sözleriyle tamamlıyorum:

                                                    Mevsimler gibisin değişirsin
                                                    Ya beni üşütürsün ya yakarsın
                                                    Kendimden her gün parça koparıyorum
                                                    Ama sen bunu nerden bileceksin..

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep’te doğdum, Adana’da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012‘de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak‘ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun‘da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

10 yorum

 1. webleme   •  

  'üzerine kaynar sular dökülsede, dillerin lal olsa , ellerin – ayakların tutmasa,her ne kadar ben müslümanım desende farkında değilsin mevsimler gibisin,değişirsin…' der en garibinden bir düşünür

 2. Enes İLHAN   •  

  @webleme
  O bir garip düşünüre teşekkürü bir borç bilirim..

 3. Anonymous   •  

  Great site. A lot of useful information here. I’m sending it to some friends!

 4. Anonymous   •  

  360 derece dönünce kendi olur. 180 derece dönmesi lazım söylede ona göre davransın =)

 5. Enes İLHAN   •  

  @Adsız
  Ne kadar çok döndüğünü abartılı bir şekilde belirtmek için 360 derece yazdım bilerek. Sende keşke bir de adını yazsaydın 🙂

 6. Bir dost   •  

  abi ne yapmışsın ya eski tema çok daha güzeldi. k.bakma bu temayı hiç ama hiç beğenmedim. siteye girince şok oldum. dedim alla alla bu enes'in sitesi olamaz diye bence eski tasarım çok daha güzeldi, zaten anket e bakılınca sonuçlar herşeyi gösteriyor.

 7. Enes İLHAN   •  

  @Bir dost
  Daha 4 gün var anketin bitmesine belki millet bu görünümde karar kılar, hiç belli olmaz yani 🙂

 8. Kitap Mimi   •  

  Yüreğinize sağlık güzel bir deneme olmuş..

 9. bir dost   •  

  @Enes İLHAN

  hadi hayırlısı 🙂 3 gün içinde büyük bir süpriz olmassa zaten sonuçlar belli gibi. anket bitiminde bu durumla ilgili bir yazıda bekleriz senden kardeşim 🙂

  iyi bloglamalar diliyorum.

 10. Enes İLHAN   •  

  @bir dost
  İlgin için teşekkür ederim bir dost. Anket bir bitsin bir şeyler karalamayı düşünüyorum 😉

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.