Enes İLHAN\ Maç Yapmak Senin Neyine ?

Günlük 5 yorum 2.188 5 Şubat 2013

Oyy anam oyy.. Her yerim sızlıyor yeminle. Kim dedi sana halı sahada maç yap diye ! Maç var dediler gittik. Halı saha benim neyime yahu.. 6 aydır herhangi bir spor faaliyeti şurada dursunn, bu ham vücutla gidip 1 saat beygirler gibi tepiştik. Bu sanırım bizim ruhumuzda var toplum olarak. O kadar dermansızım ki yerimden kalkıp şu masadaki bardağı mutfağa götüremeyecek kadar acizim şu an.. Maç sonu zahter verdiler bilmiyorum biliyor musunuz ? Belki adı başkadır diye soruyorum. Ahanda şu işte yav.. {zahter}

Hava o kadar soğuktu ki aklıma tüküreyim yazlık kapri ve yazlık forma giyerek gitmişim..! 1 saat amaçsızca koşmak ve dar alanda top oynamaya çalışmak midemi bulandırdı ve başım döndü. Benden bir terler akıyor görmeniz lazım. İşin tuhaf tarafı ben özellikle kışın koştuğum zaman inanılmaz buhar çıkar yüzümden. Yani görseniz “bu herif yanıyor olm” dersiniz.. Valla bak çok ciddiyim. Suratımdan baca borusu gibi duman çıkıyor maç esnasında. Tabi havada soğuk. Bu olayı canlı canlı görmeniz lazım ama öyle böyle değil.

Geçen sene üniversite’deyken yurdun basketbol sahasında top oynuyorduk. Neyse oyun bitti tel örgülerin oraya oturduk. Bendeki dumanı bir tane salak gördü ilk defa insan görürmüşcesine gülüyor hayvan ! Hemde nasıl gülüyor yarıldı, yerdeydik diye yerin içine girecek diye korkmadım değil. O anda yüzümün sıcaklığı ölçülse tahminim 45 santigrat derece felan çıkar eminim. Her neyse şimdi de bu yorgun halimle bu yazıyı nasıl yazıyorum diye kendime hayret ediyorum.

Bi meyve suyu doldurdum kendime. Ciğerlerim nefes aldıkça yerinden çıkacakmış gibi hissettiriyor. Şu atasözü aklıma geldi bi anda; “Akılsız başın cezasını ayaklar çekermiş” yemin ediyorum çok doğru. Üstüne üstlük bir de para veriyoruz az koşmuşuz gibi.. Tövbe ya bir daha gidersem ne olayım. İsterse küssünler ya da kırılsınlar umrumda değil. Daha bi de herifler perşembe gene yapıcaz, geleceksin demi ayarladık zaten demesin mi ? Dedim gidin yav benim ders çalışmam lazım sınavlar yakın. Okuyomm ben yaa !

Harbiden ders dedim aklıma geldi. Bir yandan bu yazıyı yazıyorum diğer yandan .pdf olarak açık öğretim derslerini okumaya çalışıyorum. Oku oku bitmiyor. Kendimi ot gibi hissetmeye başladım. Bu kitabı yazanlar insan olamaz vallaha billaha. Bir açıklama 1 sayfa olur mu ey insafsız ! Altı üstü işsizlik nedir diyor. Bunu tutup 1 sayfa uzun uzun yazmaya ne gerek var. Zaten böyle giderse yetişmeyecek konular. Bugün 12 saat uyku uyudum şu dersi okuyunca inanılmaz uykum geliyor. Allah’ım ne olursun dayanma gücü ver..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Parfümlerin Sırrını Buldum" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

5 Şubat 2013 - 19:14:46

Parayla adam tutup kendini dövdürmek gibi bir şey 🙂

6 Şubat 2013 - 03:37:33

Valla çok güzel bir tanım yapmışsın adaş, aynen öyle oldu gerçekten 🙂

6 Şubat 2013 - 05:48:11

Halı saha maçı uzun bir aradan sonra yapıldığında işkencenin daniskası. 2 saat kömür taşısan daha az yorulursun. Ha bu arada, AÖF İşletme mi?

6 Şubat 2013 - 18:44:19

Çok doğru hocam valla katılıyorum. Aöf Kamu Yönetimi benim ki 🙂

depresan
8 Şubat 2013 - 00:03:26

bende arada sırada maç yapıyorum, bacaklar o kadar çok ağrıyor ki kesip atsam daha az acıcak 😀
sen birde yılların hamlığıyla body yap bakalım o beli doğrultabiliyon mu 😀