Enes İLHAN\ LG Music Flow P5 İncelemesi

İnceleme 4 yorum 4.208 10 Ocak 2017
Lg Music Flow P5

Selamın aleyküm arkadaşlar. Bugün sizlere BİM‘den 16 Aralık‘da almış olduğum bu bluetooth hoparlörü tanıtmaya çalışacağım. Eğer internette biraz tecrubeliyseniz ve araştırmayı az çok seviyorsanız Donanım Haber’in forumundaki Sıcak Fırsatlar başlığı altında yer alan ölücü tayfayı duymuşsunuzdur. Bu adamlar boş mezar olsa ona da talip olan ve indirimleri asla ve katta kaçırmayan tiplerdir.

Bu tayfa vesilesiyle haberini aldığım bu bluetooth hoparlör yani LG Music Flow P5‘i BİM 16 Aralık’da 49.90 TL‘ye getirecek şeklinde başlık gördüm. Doğru olma ihtimali vardı keza aynı hoparlör Hepsi Burada‘da 129 TL‘ye satılmaktaydı. (şu an 149 TL olmuş) Neyse daha ürün satlığa çıkmadan günler öncesinden pusmuştu bu insanlar. Hele bir başlık var görmeniz lazım. Bahsettiğim konuya mesajlar üstüne mesaj yağıyordu o bir hafta içinde. Şu konudan bahsediyorum: LG Music Flow Bluetooth Hoparlör 49.99TL Bim 16 Aralık’da

Boş zamanınız olursa ne yorumlar olmuş görebilirsiniz. O kadar efsane yorumlar ve düşünülmüş çakallıklar var ki sırf bu konudan dizi senaryosu çıkar 🙂 Benim nasıl aldığımızı soracak olursanız benimki de küçük bir olaydı kendi çapında. Önce şunu belirteyim ki hoparlöre ciddi ihtiyacım vardı bu yüzden aldım, yani ölücülük yapmak felan değildi niyetim 😀 Bir tane ihtiyacım vardı bir tane aldım. Ha 2 tane olsa alır mıydım, çünkü bu hoparlörler iki tane alınca stereo özelliği kazanıp aynı an da birisi sağ hoparlör diğeri ise sol hoparlör görevini görüp 2+1 kimliğine bürünüyor.

2 tane olsa inanın almayacaktım, hem ihtiyacı olan alsın diye düşünürdüm hem de bundan 2 tane alıp dinlemek benim için fuzuliye kaçardı. Ben işimi gören hoparlörü aldım ve benim için olay bitti. Kış gününün soğuk bir sabahında saat 08:30 gibi uyanıp 08:46’da evden çıktım ve bize en yakın mesafedeki (500 metre) Bim’e gittim. Baktım önümde 3 kişi var dışarıda ve daha kapı açılmamıştı. Saat 08:58‘de görevli kapıyı açar açmaz önümdeki camış birden depara kalktı. Dedim kesin gidip o alacak hoparlörü. Baktım vatandaş koşa koşa meğersem 3’lü tava setini almış, kucağında yeni bebek gibi kasaya götürüyor.

Sonra bir umut oldu içim de dedim herhalde bana nasip olacak bu. Derken önümdeki diğer arkadaş ben tam görevliye soracakken “Hoparlör nerede usta” diye sordu ve görevli de “O ürün kasanın orada” deyince ben adımlarımı hızlandırıp normal bir şekilde bim’deki labirenti dolanıp kasaya yöneldim. Ama arkadaş epey uyanık çıktı. Görevlilerin başını eğip geçtiği yerden geçmiş ve baktım herif kasada alıyor hoparlörü. Kasiyere dedim “Bu üründen sadece 1 tane mi geldi koca mağazaya?” – “Evet abi” deyince hafif bir üzüntüyle mağazadan çıktım.

Aklıma diğer şube geldi, o da yine 400500 metre ileride. Koşar adımlarla yürüdüm ve saat 09:05‘de diğer Bim’e gidip direk kasaya yöneldim. Sabahın köründe 3.müşteri olmak güzeldi nihayetinde. Baktım hoparlör duruyor kasanın hemen dibinde. Görevli kasiyer şaşkın şaşkın “Senin ne vardı bilader” der gibi yüzüme baktı. Ben de elimle işaret ederek “Hoparlör’ü alıcam” deyince şeytan görmüş gibi şaşkın şaşkın suratıma bakmaya başladı. Kasiyerin hafif bir afallamasından sonra 49.75 TL‘ye hoparlörü aldım şükür. Kapıdan çıkarken çok güzel bir hoparlör almanın mutluluğu vardı yüzümde.

Hoparlör beklentimin de üstünde çıkınca keyfim daha da arttı a dostlar. İçin de LG‘nin 2100 mAh kapasiteli bataryası var ve tam şarj ettikten sonra yaklaşık 810 saat kesintisiz müzik dinletebiliyor. Hoparlörün tam ismi: LG Music Flow P5 NP5550WG Kodun en sonundaki WG harfi ürünün “White-Gold” rengi olduğunu gösteriyor arkadaşlar, bende ki gold olan model ve şahsen çok şık göründüğünü söyleyebilirim.

Ürünün güzel yanlarından bir tanesi de 2 tane cihaza bağlanabiliyor olması. Tabi ki aynı an da bağlanıyor ama aynı an da 2 cihazdaki müziği açamıyor doğal olarak. Ben laptopuma ve telefonuma bağladım, sorunsuz bir şekilde bağlanıp müzik dinletebiliyor. Tek olumsuz yanı üstünde mikrofon yok ve telefon görüşmesi yapamıyorsunuz ne yazık ki. Hoparlörün verdiği ses ise gerçekten inanılmaz. Son seste odanın için de durulmuyor.

Apartman dairesin de oturduğumuz için kimsenin rahatsız olmasını da istemeyiz açıkçası. Ama müstakil evde otursam dahi son ses de dinlenmesi ciddi rahatsız ediyor beni. Bununla ilgili bir de video çektim, aşağıya ekleyeceğim fakat video’dan ne kadar anlaşılır ses kalitesi bundan emin değilim. En fazla biraz fikir verebilir, şahsen ben son ses de video’da belli oluyor kendi sesimi duyamamışım 😀

Yazıyı bitirirken ürüne ait birkaç resim ve video ile sizi baş başa bırakıyorum. Özellikle video’yu izlemenizi tavsiye ederim. Bir sonra ki yazı da görüşmek üzere..

Hoparlöre Ait Resimler:

Hoparlörün Ses Kalitesi ile İlgili Kısa Bir Video:

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Xiaomi Mi Band 2 İncelemesi" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

merter halı yıkama
11 Ocak 2017 - 01:53:52

Detaylı bir inceleme olmuş teşekkür ederim. bu arada temanız çok hoş adı nedir acaba?

11 Ocak 2017 - 02:43:08

Rica ederim beğendiğinize sevindim. Temanın adı viral wordpress teması, teşekkürler.

11 Ocak 2017 - 12:33:26

Merhaba güzel bir yazı olmuş. Güzel bir ürüne benziyor fiyatıda uygun gibi gözüküyor.