Enes İLHAN\ Kuş Parmağım Acıyor Anne !

Özgün Yazılarım 6 yorum 3.111 3 Eylül 2010

Geçen gün şurada az da olsa bahsetmiştim üniversite işlemleriyle uğraştığımı. O uğraşlar sonucunda üniversiteye kayıt yapılacağı günü iple çekiyordum. Dün ablamla beraber gittik neyse Ceyhan‘a. Ama ne gidiş o öyle ! Gaziantep‘in ilçesinde oturduğumuz için ceyhana ulaşabilmek için tam 3 araba değiştirdik, yani anlayacağınız aktarmalı gittik, aktarıla aktarıla bir hal olduk artık 🙂 Gündüz sıcağında hiç çekilmiyor yol yürümek bir de niyetliysen dünyan başına yıkılırmışcasına eziyet çekiyorsun. Hadi bizim burası çok sıcak belki ama en azından nemi yok, varsa da %10 civarı gibi bir şeymiş. Ama ceyhan öyle değil ki mübarek.. Hem sıcak hem nem 40 derece rahat vardı dün itibariyle.  Şimdi biz sora sora bağdat bulunur hesabıyla tanımadığımız her amca teyzeye yol sorduk. Sağolsun onlarda tarif etmekten hiç çekinmediler.

Meslek yüksek okulunu bulana kadar rahat bir 34 kilometre yürümüşüzdür. Önce bulduğumuzu sanıp bir Anadolu Lisesiyle karşı karşıya geldik 🙂 Sonra o olmadığını anlayınca biraz daha yürüdükten sonra şehrin dışında olan Ceyhan MYO‘yu bulduk. Neyse bende kayıt için tüm belgeler hazırdı. Yalnız bankaya harç yatırmamıştım 🙂 Üniversite kampüsünde bankamatikler oluyormuş biz baktık siteden öyle diyordu gerçekten de. Ama orada olmadığını öğrenince şapşal gibi kaldık orada.

Ben daha ceyhana felan gitmeden önce hayranlarım yanıma geldi ziyaretime 🙂 Adamlar kapıma kadar gelmişler yurda kayıt yaptırmak için. Tabii ki özel yurttan bahsediyorum. Sonra buraya gelen elemanları gördük okulun içinde. İşte biz harcı yatırmadık acaba nereden yatırabiliriz felan sorduk oda çarşı da yatıracaksınız dedi. Çarşı neresi oluyor =) Bu çarşı her şeye karşı olan çarşımı yoksa :)) Neyse sağolsun o elemandan birisi bizi arabasıyla bankaya götürdü ve harcımı yatırdım 126 TL. Daha sonra kayıt işlemden birkaç form felan doldurduk kaydımızı yaptık cillop gibi öğrenci belgemide aldım daha ne isterim Allahtan 🙂

Ben susuzluktan ölürken sıcakta bu elemanı bekliyoruz yine bizi otogara götürmesi için. Neyse otogarda uzuuuun bir yolculuktan sonra pestilimiz çıka çıka gece saat 21:43 civarı eve geldik. Şimdi bu başlık ne alâkâ diyeceksiniz biliyorum yani hissediyorum 🙂 Yolculuğa yani ceyhana converse bir ayakkabım var onla gitmiştim. Bende normalde bu sıcaklarda dışarı pek çıkmayan birisi olarak her yere nadiren de olsa terliklerimle çıkan birisiyim.

Neyse sen bu converse’yi hemde bu sıcakta çorapla saat sabahın 7‘snden akşam 10‘nuna kadar giy. Ayak mahvolmuş tabi. Bir baktım kuş parmağım ağrıyor. Ayakkabıya alışık olmadığımdan ayağıma vurmuş ayakkabı. Ve bu başlık tüm sıkıntımı anlatır gibi oldu sanki 🙂 Birde acıtasyonlu bir resim gören de ölmüş belleyecek 🙂 Bu yazıları  yazmayı gerçekten özleyeceğim. Çünkü çok az bir zaman kaldı derslerin başlamasına. Blog Allah’a emanet olacak tabii ki 🙂

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Bankalara Girmek İstemiyorum Artık !" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

Bilgispotu
3 Eylül 2010 - 13:10:32

way anasını wallaha çocuğun fotoğrafı içimi bir garip yaptı :]
"webleme.blogspot.com"

CraLBilogcu
4 Eylül 2010 - 10:06:30

Kazanmak bir dert kaydolmak ayrı bir dert.

Nasıl zayıflarım
4 Eylül 2010 - 18:52:24

Bebeğin resmi ne kadarda masum değilmi

Enes İLHAN
4 Eylül 2010 - 20:51:44

@Nasıl zayıflarım
Evet öyle abisi 🙂 Kardeşim olmasını çok isterdim ..

Necmiye
15 Eylül 2010 - 08:16:38

Uyuz sen niye herşeyden şikayet ediyorsun. Yok abla olayı anlatıyorum diyorsan iyi de kardeş olayı neden şikayet eder yakınır gibi anlatıyorsun kulaklarını çekeceğim senin heee 🙂 Macera gibi anlat şunu :)))

Üniversite öğrenciliği işte böyle birşey ayaklarının üzerinde durmayı her tarafın ağrıyarak, içinden of bu hayat nasıl birşey böyle diyerek yaşama tutunmayı özgüveni öğreniyorsun şekerim :)))

Kaydıda yaptırdın, belgenide aldın. Artık üniversitelisin hadi bakalım hayırlı olsun. Öyle dersleri boşladığını duymayayım bozuşuruz ona göre. Hem gezeceksin hem dersleri başaracaksın ben anlamam :))

Yardım edeyim mi Enes 🙂 Yok sana yardım falan artık kendi ayaklarının üzerinde dur bakalım. :)) Ben kardeşimin başaracağına inanıyorum.

Enes İLHAN
15 Eylül 2010 - 19:07:03

@Necmiye
Abla valla şikayet etmiyorum belki yakınıyorum ama asla şikayet etmiyorum 🙂 Ben başaracağıma inanıyorum inşallah, çok sağol yorumların için ve çok teşekkür ederim ablacım ..