Enes İLHAN\ Kreativ Blogger Ödülü

Kendimce 4 yorum 2.131 26 Ağustos 2009

{NesTal}’den gelen bu ödül için kendisine teşekkür ediyorum.Kreativ blog nedir? Kreativ Blogger “Yaratıcı Blogcu” anlamına geliyor.Bu ödül için bazı kurallar var.Neymiş o kurallar hemen görelim:

1-}Ödülün logosunu bloguna eklemek     [Logo görüldüğü gibi yazının ilk başında]
2-}Ödülü aldığın kişinin linkini, ödülle ilgili yazına yazmak,   [Link de NesTal yazısının içinde]
3-}Sevdiğin 7 şeyi listelemek,
4-}Sevdiğin 7 blogu listelemek,
ve
5-}Ödülü göndereceğin bloglara mesaj bırakmak.

Gelelim 3. 4. ve 5. maddelere:
Sevdiğim 7 şeyi listeleyeyim:     {Bu arada 7 sayısı da uğurlu rakamım :}

 • Hayatı gözlemlemeyi özellikle insanları gözlemlemeye bayılırım.Her an karşınıza nasıl insanın çıkacağı belli olmuyor.
 • Radyoda çalan Felsefik konuşmalar özellikle Filozofların geçmişte birbirleriyle yaptığı konuşmaları ve mektuplaşmaları çok keyif veriyor.
 • Bilgisayarı  çok severim.Bilgisayarı sadece araç değil de amaç olarak kullananlardanım.Yani bilgisayara oyun,müzik,resim vs. yüklemek değilde bilgisayarın teknik özelliklerini araştırmayı tercih ederim.Bu sayede kendi bilgisayarımın içini dağıtıp tekrar düzebiliyorum.
 • İnterneti çok severim.Kodlarla uğraşmak ayrı bir zevk kaynağı benim için.İşime yarayan kodlar dışında başkalarına da faydalı olacak kodları öğrenmeye çalışıyorum.
 • Kendi odamda (kimsenin olmadığı zamanlar) Yüksek sesle beni uzaklara alıp götüren 7 dakikalık bir parçayı dinlemeyi çok seviyorum.O yedi dakika içinde adeta beyin sınırlarımı zorluyorum.Yaptığım hatalardan ders çıkarıyorum.
 • Kitap okumayı (felsefik,tarih,bilim kurgu) kitaplarını zevkle okurum.Bazen alıpta okumadığım kitaplarda olur niye yalan söyleyeyim 🙂
 • Son olarak gülümsemeyi ve gülümsetmeyi herhalde bu 6 maddeden daha çok seviyorum.Karşımdaki insanın güldüğünü görmek beni çok mutlu ediyor.Bunun için elimden geleni yaparım.Yapamadığım zaman da oluruna bırakırım 🙂

Şimdi ise takip ettiğim 7 blogu listeleyeyim:

 • Son zamanlarda tanıdığım http://widgetsforfree.blogspot.com‘u beğeniyle takip ediyorum.Genellikle blogger ipuçlarının yer aldığı bir blog.
 • Uzun zamandır vazgeçilmezlerim arasında yer alan http://www.mafiamax.com‘u severek takip ediyorum.
 • Kendini insanlığa hizmet için adamış Ahmet kardeşim http://www.karbonizma.com gerçekten herkese hitap eden bir blog.Bende hayranlıkla izliyorum.
 • Genel olarak wordpress temaları ve web ile ilgilenen http://www.faruksal.com‘u herkese öneririm.Henüz yeni tanışsakta aslında ben bu blogu yaklaşık 6-7 aydan beri takip ediyordum.
 • Yine vazgeçilmezlerim arasında http://www.kerimsel.com‘u hemen hemen her gün takip ederim.Yazıları insana ilham kaynağı oluyor.Kendisi sık yazamamdan yakınmış 🙂  Bazen sık yazmakta insanı bıktırıyor Kerim kardeşim 🙂
 • Bir Öğretmenin günlüğü olan http://www.e-miray.com‘u sık sık takip ederim.Gerçekten insanı güldüren ve pratik bilgilerin yer aldığı bir blog.
 • Son olarak http://www.dataservis.org‘u mütemadiyen takip ediyorum 🙂 Çok güzel özgün bir blog.

Son bölümde ödülü vermek istediğim 3 blog’u yazayım:

Faruksal,Data Servis ve E-Miray’a vermek istiyorum bu ödülü.

Dipnot: Kusura bakma NesTaL biraz geç oldu ama sonunda yazabildim şükür.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Kısa Kısa {Ne Yapıyorum} ?" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

aTOMKARINCa
26 Ağustos 2009 - 09:48:07

Blogger'a adım attıktan sonra aldığım ilk ödül. Yapımda ve yayında emeğe geçen herkese teşekkürü borç bilirim. 😀
Şaka bi yana takip ettiğin bloglar arasında kendi sitemi görmek beni çok mutlu ettti. Tekrar teşekkürler.

NeSTaL
26 Ağustos 2009 - 10:48:08

Ödülünü hayırlı olsun tekrardan. 🙂 Son olarak eklemedim seni aslında baştan beri ödül vereceğim kişiler arasındaydın. 7 takip ettiğim blogları sıraladıktan sonra ödülü onlara verdiğimi söyledim. Sınır 7 olduğu için ve ilave olarak ödüle seni de ekledim. Yanlış anlaşılma olmasın. 🙂

faruksal
28 Ağustos 2009 - 21:13:10

Enes dostum, biraz geç oldu; ama yazmak da kısmetmiş demek. Buyur dostum, burada: http://www.faruksal.com/837-kreativ-blogger-odulu-29-08-2009/ . Teşekkürler tekrar Enes kardeşim 🙂

ayisigi
31 Ağustos 2009 - 11:23:48

güzel siteler kazananları tebrik ederim.