Enes İLHAN\ Keyifle İzlediğim Dizi: Seksenler

TeVe 3 yorum 3.015 31 Mayıs 2012

Artık her kanalda bir dizi görmemiz mümkün. Canınız sıkıldığında kanalı değiştirmeniz ise yeterli. Bir kanalda olmasa diğerinde mutlaka bir dizi bulabilirsiniz. Yakın zamanda denk geldiğim bu dizi bana diğer dizilerden çok daha farklı olduğu hissiyatını fazlasıyla verdi. Dizi de diğer diziler gibi klişe şeyler yerine bizlerin çok daha uzak olmadığı 80‘ler dönemi anlatılıyor. Hep büyüklerimizden duyduğumuz sağsol kavgalarının olduğu, anarşizmin boy gösterdiği,kardeşin kardeşi vurduğu dönemler dizi de açıkseçik bir şekilde anlatılıyor. İzlerken insan gerçekten keyif alıyor.

Her ne kadar ilk 7 bölümünü izleyememiş olsam da şimdi kaçırmadan izliyorum. Öyle ki televizyon izleyemediğim dönemlerde bile ne yapıp edip internetten o bölümleri izliyorum. Bir kere oyuncu kadrosu mükemmel. Yani çoğu usta oyuncular ve Birol Güven imzası var filmde. Birol Güven’de biliyor hani Türk toplumunun nelerden hoşlanacağı,hangi tarzları sevdiğini.. Çoğumuzun bildiği Geniş Aile dizisinden usta oyuncular getirtilmiş. Diğerleride onlara taş çıkartır cinste hani.. Derken dizi ince esprilerle devam ediyor. Özellikle Ergun Plak‘ın rolünü ve Niyazi‘ye karşı tutunduğu tavır her bölümde kahkaka ile karışık gülümsemelerime neden oluyor 🙂 Ayrıca Şoray Uzun’da rolünün hakkını veriyor ve yüzünde böyle bir suçluluk duygusu bakışlarıyla bu dizi de takdirimi kazanan oyunculardan oldu.

En büyük korkum ise bu dizinin TRT‘de yayınlanması oluyor sayın okur 🙁 Çünkü hangi bir dizi TRT’de oynuyorsa ya izlenmiyor diğer kanallara oranla, ya da bir süre sonra yayından komplo kalkıyor. Mesela bunun en yakın örneği: Sakarya Fırat Bu dizi Osman Sınav imzasıyla ilk Show TV‘De yayınlanıyordu fakat sonra ne olduysa bilmiyorum ama TRT’ye geçmiş. Beklediği reyting’i göremedi mi Osman bilmiyorum ama en sonunda başka bir kanala geçti. Şimdi o kadar izleniyor mu bilmiyorum ama şu Seksenler dizisi keşke başka bir kanala geçse.. Bitmesin dediğim bir dizi oldu kısa sür içinde. Bu hafta da sezon finali varmış. Hadi bakalım inşallah seneye daha bir bomba gibi olur.

Geç kalınmış bir yazı da olsa sizlere de bi bakıma tavsiye etmek için hazırladım bu yazıyı. Eğer hâla ismini çok duyupta izlemediyseniz en baştan beri izleyin derim. Zaten yeni bir dizi ve 20 Bölüm oynadı. Yani vakit varken izleyin derim çünkü bu dizi diğerlerinden çok farklı 🙂

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "En Sevdiğim Reklam: Akbank Kırmızı" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

31 Mayıs 2012 - 12:43:37

Ah ah KYK ‘nın gözü kör olsun. Leyla ile Mecnunuda takip edemiyorum bu yurt yüzünden. TRT de Seksenler ve Leyla ile Mecnun iki kaliteli dizi takip etmek gerekli.

Emre
1 Haziran 2012 - 13:33:01

Gerçekten çok güzel bir dizi. Keyifli bir akşamda ailenizle izlemenizi tavsiye ederim. İyi yazılar abi…

Enes ILHAN
1 Haziran 2012 - 20:12:25

@Karabulut
Valla bende az çekmedim KYK’dan. Bunu bir yazımda belirtmiştim hatta. Leyla ile Mecnun’u yazmayı da unutmuşum. Aslında sakarya fırat’ın yerine leyla ile mecnun’u yazmam gerekirdi. Leyla ile Mecnun’u en yakın zamanda tüm bölümlerini izlemek istiyorum.