Enes İLHAN\ Kandırıldığımızı Düşünüyorum Beyler

Kendimce 5 yorum 2.685 14 Ekim 2012

Bu zamana kadar bu blogda ne bir siyaset yaptım ne de siyaseti bu bloga alet ettim. Ama bugün kü yazacağım şeyler son 1 senenin dışa vurumu olacak. Siyaset yapmayı sevmediğim gibi siyaset konuşulan bir ortamda bulunmayı da sevmem. Televizyonda bu tür şeyleri de pek izlemem ama sadece ne olup ne bittiğine bakarım. Parti bu zamana kadar tabi ki tutuyordum ama bundan sonra hiçbir partiye hiçbir şekilde güvenmiyorum.

Yıllardır Ak partiye bir sempatizanlığım vardı fakat artık yok oldu. 18 yaşından sonra tüm verdiğim oylar ak parti’ye gitti. Ama bundan sonra gitmeyecek. Burada ak partiyi ne bir yerme yada kötü gösterme amacım var ne de diğer partilere değişik bir bakış açım var. Ben sadece artık oy vermemeye özen göstereceğim. Akabindeki para cezası her ne ise onu da vermeye razıyım. Ama artık yeter ki kimse kimseye ne vaadler versin ne de yalan söylesin.

Son dönemlerdeki terör olayları artık bıktırıp, bezdirmiş durumda. Ben bu yaşıma kadar terörün böyle tavan yaptığını görmedim. Bunun sorumlusu ak partidir demem çok büyük haksızlık olur ama payı olduğunu söylersem de sanırım yanlış olmaz. Terör partisi olan bdp’ye bu kadar tölerans tanındı. Dağdakilerin şehirde görkemli kutlamalar yapmalarına izin verildi. Bdp partisinin dağdakilerle kelle paça sarılmalarına kadar birçok şey bu son zamanlarda meydana geldi. Dediğim gibi siyaseti sevmiyorum ama bu olaylar beni fazlasıyla tüm partilerden soğuttu.

Şimdi kalkıp biri bana şu partide umut var gibi dese ona külliyen inanmam. Dediğim gibi tek güvendiğim parti vardı onunda durumu ortada. Recep Tayyip Erdoğan’nın kişiliğini ve kendisini bu zamana kadar takdir ettim. Ülkemizi çok iyi temsil ettiğine de inanıyorum. Ama malesef kendisinin yönetimi altında olan partinin günümüzde bu noktaya gelmesi beni artık soğuttu.

Bu parti yanılmıyorsam 2001’de başa geldi. Tamam çok güzel işler yapıldı, büyük adımlar atıldı ama malesef birçoğuda sözde kaldı. Burdaki belediye başkanı hep seçim zamanı bir şeyler yapıyor. Tabi ki yerel partiler çok önemli olmayabilir genel anlamda ama ben bu ilçede yaşıyorsam verilen vaadlerinde yerine getirilmesini isterim. Yat yat yat seçim zamanı şunu yapıcaz bunu yapıcaz diye boşuna milleti oyalamayın.

Lafın kısası artık hiçbir partiye güvencim kalmadı. İleriye dönük bir umudumda kalmadı. Bu kadar şehit verilen bir ülkede ne bir huzur ne de bir refah olur. İnşallah güzel günler bizleri bekler ama bu sadece bir umut.. Bizler yine kandırılacağız belki ama inşallah çocuklarımız kandırılmaz onlar bizlerden daha iyi şeyler görürler..

Not: Bu yazım başta da söylediğim gibi kimseyi kötülemek,karalamak vb. amaçla yazılmamıştır. Sadece güvendiğiniz karlara kar yağar ya hani öyle bir hayal kırıklığına uğrarsınız, bu da öyle birşey. Herşey gönlünüzce olsun efendim..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Genç Kızların Gizemli Parfüm Olayı" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

14 Ekim 2012 - 12:14:25

Sonunda bu ülkede işini tam yapacak bir siyasetçi olmadığını öğrenmene sevindim Enes. Hiç olmassa takım tutar gibi parti tutmuyorsun ne mutlu sana.

paradontax
14 Ekim 2012 - 17:40:56

Geç de olsa sonunda anlamışsın. Bu iyi bisey ama; 9 sene gibi bir sürede sonra anlaman çok acı. Adamlar 9 yıldır ülkede Atatürk’e ait herşeyi değiştirmeye çalışıyorlar. Laikliğe karşı olduklarını RTE mitinglerinde dile getirdi. Youtube’da yazsan ulaşabilirsin. ABD’nin maşalığını yapıyorlar. Zamlarla milleti soyuyorlar.. 4+4+4 ile eğitim sistemini mahfettiler. Pozitif bilimler yerine dini dersleri ve dini okulları ön planda tutuyorlar. Bütün bunlar yaşanırken sen neredeydin Enescim?

14 Ekim 2012 - 19:45:16

@Keyf,
Dediğim gibi hiçbir partiye güvenmiyorum. Ben sadece sempati duyuyordum ve bana samimi geliyorlardı ama artık öyle değil.

@paradontax,
Ben din kısmına yazımda hiç girmedim yorumda da din ile ilgili konuşmayacağım. Bu zamana kadar yapılanların çok kötü olmadığını düşünüyorum ama artık iyi şeylerinde olduğunu göremiyorum. Yazımda vatandaşın belini kıran zam ve aşırı vergiyi yazmadım bile. Yanlışları artık doğrularını geçmeye başlayınca açıkçası kendimi kandırılmış hissettim. Diğer meselelere girmiyorum zaten.

20 Ekim 2012 - 04:55:41

Kimi olaylar oluyor insanı çileden çıkartıyor. Sende bu ruh hali ile yazmışsın, doğru da yapmışsın. Yazını samimiyetine inanarak okuduğum için eleştiri yapma hakkı da kimseye düşmez. Fakat şunu eklemek istiyorum, terör olaylarının şu dönemde bu kadar artması, ekmeklerine yağ sürülmediği içindir.

Bu tablo açık net ortada gören gözler için. Dediğin ayrıcalık ve tolerans kısmına gelecek olursam; hükümet politikası bu sanırım.

Bu arada @paradontax gerçekten güldürdü beni. 2002’den beri şeriat geliyor, 2002 den beri ülke elden gidiyor. Gerçekten torba değil, büzülmüyor.

21 Ekim 2012 - 00:48:57

Evet emre aslında haklısın. Yani artık birikti birikti bende çığırından çıktım. Bu düşüncelerim belki değişmeyecek ama kızgınlığım da geçecek gibi gözükmüyor. Artık siyaset olan her ortamdan kendimi uzaklaştırıyorum. Televizyonlarda haber izlemek istemiyorum. Dün bakayım dedim yine 3 şehit vermişiz hakkari’de 🙁 Bilmiyorum nereye kadar devam edecek.