Enes İLHAN\ Kanal D Yayın Akışı

Tanıtıcı Yazılar Yorum Yok 1.321 11 Ağustos 2013

Kanal D Türkiye’de en çok izlenen TV kanallarından biridir. Her televizyon kanalının genel bir yayın politikası vardır. Kanal D, ülkemizin kültürel yapısını ve ekonomik yapısını değerlendirerek bir yayın politikası izlemektedir. Televizyon yayınlarının ev halkının tümüne hitap etmesi gerekmektedir. Evde tüm ailenin bir arada olduğu saatler, çocukların yoğun olarak TV izlediği saatler, ev kadınlarının genellikle TV başında olduğu saatler dikkate alınarak bir yayın akışı hazırlanır.

www.kanaldyayinakisi.org adresini incelerseniz burada günlük ve haftalık olarak hazırlanmış programların hangi saatlerde yayınlanacağı ile ilgili bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. Bütün televizyon kuruluşlarında olduğu gibi kanal d için de en önemli saatler prime time dediğimiz ailenin tüm fertlerinin birlikte televizyon izlediği saatlerdir. Burada en pahalı programlar yer almaktadır. Bunlar genellikle çok özenilerek yapılmış dizi programlarıdır.

kanal d yayın akışı bilimsel verilere dayanılarak hazırlandığı için her izleme kuşağında büyük beğeni toplamaktadır ve en çok izlenen kanal haline gelmektedir. Sabah kuşağında önce çocuklar için eğitici ve eğlendirici programlar yapılmaktadır. Daha sonra ev kadınlarına yönelik eğitici ve kültürel programlara yer verilir.

Televizyon sadece bir eğlence aracı olarak düşünülmemelidir. Bu yüzden kültürel programlar ve belgeseller de çok izlenen programlardır. Bütün programlar iyi bir yayın akışı hazırlandığı takdirde oldukça yoğun bir izleyici kitlesi bulmaktadır. Kanal D en iyi yayın akışını hazırlayan bir kanaldır.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Yazı Tipleri – Yazı Fontları" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

İlk yorumu sen yapmak istemez misin?