Enes İLHAN\ İzledim: İntikam Ateşi – A Man Apart

Sinema 9 yorum 3.021 21 Şubat 2013

Bugünlerde kendimi filmlerde bulmaya başladım. Özellikle derslere ara verdiğimiz şu günlerde canım çok sıkılmaya başladı. Bende bu arayı nasıl değerlendiririm diye düşünürken bu zamanı en iyi filmlerle geçirebileceğimi düşündüm. Her filmi rastgele izleyebilen birisi değilim. Bazıları ne olsa izleyebiliyor. Ben bu konuda daha seçici davranıyorum nedense. Özellikle bilmediğim bir filmi önce araştırıyorum, filmin özetine bakıyorum, daha sonra yorumlara ve imdb puanlarına felan baktıktan sonra ilgimi çekerse “ben bu filmi izlerim” diyerekten izliyorum.

Film hakkında çok bilgi vermeyeceğim. Ben filmi 10 gün önce felan izledim. Film can sıkıntısa çare olabilir bir nebze fakat olağan üstü bir şeyler beklemeyin. Beklentileri yüksek tutmayın yani. Fakat sinema sektöründe o kadar kalitesiz filmler çıkıyor ki bazıları aradan sıyrılıyor. Bu da o filmlerden birisi. Özellikle hızlı ve öfkeli serilerinden tanıdığımız “Vin Diesel” olduğu için filmi izlemek istedim.Benim bu filme puanım:

10/7

Filmin Özeti:

Sokaktaki sert taktikleri yüzünden ‘silahşörler‘ takma adıyla anılan iki polis Sean Vetter (Vin Diesel) ve ortağı Demetrius Hicks (Larenz Tate) Birleşik Devletler – Meksika sınırı boyunca uzanan uyuşturucu hattına karşı mücadeleye girişirler. Bu iki DEA (Narkotik’in ecnebicesi) ajanının mücadelesi meyvasını verecek ve Baja Cartel’in en önemli adamlarından Memo Lucero (Gene Silva) yakalanacaktır.

Lucero azami güvenliğe sahip bir hapishaneye tıkıldıktan sonra, Vetter, işinin sert gerçeklerinden uzaktaki sığınağına, evine, karısına dönebilecektir. Ancak Lucero’nun tutuklanmasının hemen ardından, sadece Diablo olarak bilinen gizemli bir figür ortaya çıkar. Vetter ile Hicks, bu tehlikeli ve ele geçmez yeni oyuncuyu teşhis etmeyi ve durdurmayı kafaya koyunca, Diablo bu mücadeleyi kişiselleştirir ve Vetter’in elinden, onun hayatına anlam veren bir kişiyi karısı Stacy’i alır.

Kaybedecek hiç bir şeyi kalmayan Vetter, Diablo’yu ele geçirmek için, elindeki tüm gizli kaynakları kullanmaya başlar. Buna, hapisteki Lucero da dahildir. Vetter’i, karısının intikamınını almaktan hiç bir şey alıkoyamayacaktır. Adelet ve kanunsuzluk çizgisi arasında tehlikeli şekilde gidip gelen Vetter, hayatını adamış olduğu polis gücüne ters düşecek olsa bile, intikamında çok kararlıdır.

Filmin Fragmanı:

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "İzledim: Cehennem Melekleri 2" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

21 Şubat 2013 - 20:18:45

Vin Diesel’in olduğu bütün filmleri hayranlıkla izledim bu film bu kadar olmamalıydı daha iyisini beklerdim

21 Şubat 2013 - 20:55:53

Adaş filmi beğenmedin herhalde ben bu yorumundan onu anladım. Ben beklentileri yüksek tutmadım izlerken o yüzden çok hayal kırıklığına uğramadım. Yalnız bugün başka bir film izledim onu da az zaman sonra yayınlayacağım. O film çok daha güzel ve konusu farklı. Yorumun için de teşekkürler bu arada.

21 Şubat 2013 - 21:02:25

Abi senin film zevkine güveniyorum hep de doğru çıkıyor takip özelleğin iyi 🙂 Filmi bekliyorum

21 Şubat 2013 - 21:11:16

Hmm filmi izleyip yorum yaptın sandım. Eğer izlemeden yorum yaptıysan yazıyı pek beğenmedin galiba 🙂 Film ile ilgili bilgiler vererek filmi iyi ya da kötü etkilemek istemiyorum kardeşim o yüzden film içeriği yerine özeti ve fragmanı veriyorum ki buna sizler karar veresiniz.

21 Şubat 2013 - 21:14:04

İzledim de sarmadı yani demek istediğim hep filmle hakkında söylediklerin doğru çıkıyor

21 Şubat 2013 - 21:27:32

Teşekkür ederim kardeşim böyle düşündüğüne sevindim. Ama bir sonraki film gerçekten güzel yani ben beğendim. Sizlerinde beğeneceğini umuyorum.

21 Şubat 2013 - 22:03:56

Bakalım hangi film geliyor 🙂

Melek
22 Şubat 2013 - 18:20:19

Filmi izlemedim ama yakın zamanda bakacağım. Ama sanırım devamlı aksiyon filmi seyrediyorsun Enes.. Şöyle dram, macera, gerilim tarzı filmleri izlesende onlarıda tavsiye etsen ya bize :))

25 Şubat 2013 - 00:07:48

Evet Melek iyi tespit etmişsin 🙂 Özellikle film sitelerinden aksiyon kategorisini seçerek filmleri seçiyorum. Farklı kategorilerdeki filmleri izleyip tavsiye etmeyi bende isterim ama pek bulamıyorum. Animasyon filmlerini sanırım sende seversin. Zevkine güvendiğim bir arkadaşım “Hotel Transilvanya” filmini önerdi. En yakın zamanda indirip ailecek izlemek istiyoruz. Hem komik hemde görüntüler çok başarılıymış.