24 Mart 2017: Cuma
Gölge

İzledim: Cehennem Melekleri 2

Sinema 1 Şubat 2013 14 5.324  
Bu Kişisel Blog'da 550 kategori'de yazıya yazılmış adet değerli yorumlarınız bulunmaktadır..

Her dakikası aksiyon ve macera olan bu filmin ilkini bu kadar beğenmemiştim açıkça söylemek gerekirse. Zamanın yaşlandıramadığı efsane kadro gerçekten güzel işler çıkarıyor. Holywood yıldızlarının çoğunun bu filmde olması zaten güzel bir film olacağının sinyallerini veriyor. Film başlar başlamaz hemen bir aksiyon ile başlıyor. İlk filmde sıkıldığım sahneler olmuştu ama bu ikinci filmde gerçekten sıkıldığım bir an olmadı ve “işte bu” dedim kendi kendime. Filmi kesinkle izlemenizi öneririm.
Cehennem Melekleri 2
Daha fazla spoiler vermeden filmin özetini ve fragmanını birazdan aşağıya ekleyeceğim. Bu filmde Sylvester Stallone‘un güzel bir sözünü sizlerle paylaşmak istiyorum:

” Neden içimizde yaşamayı en çok isteyen en çok hak edenler ölüyor ve neden ölmeyi hak edenler yaşamaya devam ediyor ? “

Film içinde duygusal bir sahnede bu sözün geçmesi güzel olmuş. Filmin arada mesajlar verdiğini de söylemem gerek. Oyuncular filmdeki bir sahnede çoğunluğunun Amerikalı olduğunu söylüyor. Güya bu amerikalılar rusyada halka işkence eden adamların kökünü kazıyor ve kurtarıyor felan fistan. Son olarak benim bu filme puanım:

10/8

Şimdi de filmin fragmanını ve filmin özetini yazarak yazımı sonlandıracağım:

Filmin Özeti:

Bay Church için oldukça basit bir işi aldıktan sonra, Expendables’ın plânları yanlış gider ve içlerinden biri, rakip bir paralı asker olan Jean Vilain tarafından öldürülür. Expendables, yeni üyeleri Billy the Kid ve Maggie ile ölümcül bir silâhı durdurmak ve kardeşlerini öldüren caniden intikam almak için düşman bölgesine doğru yola çıkar.

Filmin Fragmanı:

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Bana Altyazıyı Sevdiren Film: Apocalypto" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Enes ILHAN

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

14 Yorum Yapılmış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir