Enes İLHAN\ İnsanın Kendi Blogu Gibisi Yok !

Özgün Yazılarım 10 yorum 3.312 2 Haziran 2010

Kim ne derse desin her horoz malesef kendi çöplüğünde ötüyor! Yani insan rahata kavuştuğu zaman bir şeyler yapası geliyor.“İnsanın kendi evi gibisi yokmuş” derler ya ben de bunu blogum için kullanmayı uygun gördüm. Bundan yaklaşık 10 ay önce içimdeki blog sevgisine dair şu yazıyı yazmıştım: İçimdeki Blog Sevgisi Üstünden epey zaman geçmiş ama ben bu yazıyı şimdi okuduğumda düşüncelerim zerre değişmemiş ! Demek ki ben bu blogu gerçekten seviyorum 🙂 Şaka bir yana ama bu blogun artık bağımlısı oldum diyebilirim. Blogla uğraşmadığım zaman kendimi eksik hissediyorum. Giremediğim saniyeler,dakikalar,saatler hatta günler bana zehir gibi geliyor. Hani açık havada içinize mis gibi nefesi çekersiniz ya ben de blogumu gördüğüm zaman o denli rahatlıyorum.
Şu ana kadar tek ciddi olan bu blogum yani “Enes ve Blog’u” günler geçtikçe kendini vazgeçilmez yaptı {benim için tabii ki}. Ben bunu şimdi böyle söyledim ama bu göreceli bir iş. Yani her insan gerçekten bildiği ve güzel şeyleri paylaşma niyetiyle bir site açtıysa belli bir zaman sonra o insan o siteden vazgeçemez.

Arkadaşıma anlatamadığım şeyleri bile blogumla paylaşabiliyorsam bu blog benim gerçekten vazgeçilmezimdir. Tabii ki bu denli sevmemde siz okurlarımın payı çook büyük. Önceleri yorum kaygısıyla yazılan yazılara bakıyorum da “Keşke yazmasaydım o niyetle” diyorum kendi kendime.. Çünkü eğer iyi bir şey yaptığınıza inanıyorsanız ve bundan kesinlikle eminseniz günün birinde mutlaka bunun mükafatını alacaksınızdır. Gerçi günümüzde meyve veren ağacı taşlayanlar olsa da kesinlikle vazgeçmeyin bu sevdadan, çünkü siz doğru yolda olanlardansınız…

Şunu biliyorum ki bu blogu benden başka takip edenlerde var. Ve aynı şekilde beni sevende var sevmeyen de.. Herkes seni sevecek diye ego yapmanın bir anlamı yoktur, olamaz da.. Ama şunu söyleyeyim: Beni sevenden de, sevmeyenden de; takip edenden de , etmeyenden de Allah razı olsun. Birisinin google’da arattığı bir bilgiyi az da olsa bu blogdan öğrendiyse ne mutlu bana! Şunu tekrar belirteyim: Ben bu blogu gerçekten seviyorum ve ömrüm oldukça yazmaya devam edeceğim. Hiçbir zaman bu blogda hit için seo için uğraşmayacağım.

Bu blogun belli bir amacı var ve prensibinden şaşarsa büyük bir sıkıntı var demektir. Bu olmayacak inşallah buna inanıyorum ben. Gece gece insanın aklına türlü türlü şeyler geliyor. Ve insan daha felsefik düşünebiliyor . Kendimi aşmaya başlıyorum 🙂 Yavaştan yazıyı sonlandırsam iyi olacak galiba. Konu nereden nereeyee geldi. Umarım bu yazımda demek istediklerimi anlamışsınızdır. Uzun zamandır böyle yazı yazmıyorum iyi oldu böyle. Neyse Allah’a emanet olun ve kalın sağlıcakla …

sarnıç arçelik servisi
hatay arçelik servisi
fahrettin altay arçelik servisi

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Özgün Yazmak mı Yoksa Özgür Yazmak mı ?" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

Onur Şendere
3 Haziran 2010 - 08:23:23

Blogun bahsettiğin değerler üzerinden ilerlemesi takdir edilesi. Umarım aynen dediğin gibi olur. Şunu da söylemem gerekiyor ki, madem bu blog bazı temel değerler üzerine kurulu bu değerlere Türkçenin doğru kullanımını da eklemelisin. Zira benim gibi kıl insanlar için bu önemli bir unsur 🙂

Enes İLHAN
3 Haziran 2010 - 10:51:29

@Onur Şendere,
Öncelikle teşekkür ederim yorumunuz için fakat Türkçe'yi nerede yanlış kullandığımı bilmek isterim. Bu blogu yazmaya ilk başladığımdan beri Türkçe'nin doğru kullanılması taraftarıyım ve Türkçe'yi doğru kullanmayanları da kınıyorum. Merak ettiğim tek şey; bu yazıda veya başka yazılarımda hangi kelimeleri yanlış kullandığım oldu. Bunu belirtirseniz sevinirim.

Onur Şendere
3 Haziran 2010 - 12:05:02

Biliyorum bunları yazmam beni çok itici kılıyor ama mesela bağlaçlar bitişik yazılıyor. Gözüne çarpmazsa e-posta üzerinden belirteyim kardeşim.

Enes İLHAN
3 Haziran 2010 - 13:29:43

Estağfurullah aksine çok iyi bir şeyi belirtiyorsun kardeşim. Varsa hatamız düzeltmek gerekir. Ben halâ göremedim hataları ama e-posta üzerinden bildirirsen çok sevinirim.

GÖKHAN
3 Haziran 2010 - 22:45:39

Gerçekten güzel bir yazı olmuş. İnsanlara pozitif ve teşfik edici bi yazı, heleki şu dönemlerde çoğu kişi blog yazmayı bırakırken ve hatta bırakmaklada kalmayıp yazasım yok, yazacak bişey kalmadı, beklediğim ilgiyi bulamıyorum gibi yazılar yazarlarken senin böyle bi yazı yazıp teşfik ettiğin için teşşekkürler. Bende yakında bir blog açmayı düşünüyorum ama dediğim gibi böyle teşfik edici yazılara ihtiyaç var.

Vatandaş ABDİ
5 Haziran 2010 - 19:48:04

eveet elbette, bizim fikirlerimiz belki başkalarının dünyayı kurtarmasına yardım eder.

Mehmet San.
7 Haziran 2010 - 13:15:12

Ben kendi blogumda yazılarımda dikkat etmeme rağmen noktalama işaretlerinde ve bazı yerlerde hatalar yapıyorum doğrusu bu noktalama işaretleri konusunda pek bilgim yok ama türkçeyi doğru kullanmak konusunda şöyle doğru kullanıyorum, mesela sosyal paylaşım alanlarında şey yerine ''shey'' yazan kişiler çoğunluk olarak var bunun gibi şeyleri asla yapmam mesela ama noktalama işaretlerine gelince bilgi yetersizliğinden sınıfta kalıyorum ama bunun blog okuyucuları için sorun olduğunuda zannetmiyorum

Enes İLHAN
7 Haziran 2010 - 15:24:40

@Mehmet San.,
Zaten ne biz TDK'yız ne de siz bir Türkçe öğretmenisiniz 🙂 Bizde elimizden geldiğince dikkat etmeye çalışıyoruz. Bahsettiğiniz noktalama işaretini birçok kişi bilmiyor. Zaten eğer Türkçe'yi doğru kullandığınızı okuyucularınıza gösterirseniz noktalama işaretlerinin pek bir anlamı kalmıyor. Yani belirli bir okuyucu kitleniz varsa ve takip ediliyorsanız nasıl yazdığınızın pek bir önemi kalmıyor. Önemli olan duygularınızı, düşüncelerinizi ifade edebilmenizdir bence …

Mücahit
9 Haziran 2010 - 06:08:43

Valla enes abi ben yazı yazmazam blogumu çok özlüyorum.hele 1 haftaya yakındır hiç müsait olmadım yazmam gereken bir tanıtım yazısı var ve daha yazamdım süresi yok ama acil yazmak gerek.Gerçekten insanın kendi blogu gibi yok be abi.

Tubiletta
25 Haziran 2010 - 15:58:49

Olabildiğince bloglarımdan uzak durmaya çalışıyorum. Bazen okuduğumda, yazılarımı beğenmeyip, utandığım zamanlar oluyor. Bu yüzden hiçbir arkadaşıma, eşime, dostuma, "Benim sitelerim var" demedim.