Enes İLHAN\ Gittigidiyor İn Adhood Out !

İnternet Dünyası 14 yorum 5.497 9 Haziran 2010

Yaklaşık olarak 4 aydan beri aktif olarak kullandığım Adhood reklamları benim için artık bitmiştir ! Tabii ki bu kararı vermemde yenilenmiş adhood sisteminin çok büyük bir etkisi var. Sadece 1 kere ödeme alabildiğim onu da çarçur ettiğim adhood gözümden düştü ve artık sitemde adhood reklamlarını yayınlamayacağım. Bu kararı vermemde dediğim gibi yenilenmiş adhood sistemi başrol oynuyor. Öncelikle sitenin tasarımını değiştirdiler, sonra reklam başı tık ücretleri oldukça düşük bir rakama çektiler. En sonda da illallah dedirten “Sahte tıklamaları temizle” uygulamasını getirdiler. Zaten pek bir kazancım olmuyor kişisel blog olduğu için bu uygulama da tuz biber oldu. Adhood, kazancınız ancak 50 TL’ye ulaştığında ödeme yapıyor. 2 kere ödemem iptal edildi şimdi de içerde 42 küsür civarı param vardı ama artık battı balık yan gider..

Hâl böyle olunca sitemden tüm adhood reklamlarını kaldırdım ve bundan sonra da kullanmayı asla düşünmüyorum. Adhood’un yerine Gittigidiyor reklamlarını tercih edeceğim artık. Gittigidiyor’un iş ortaklığı projesine 4 ay önce başvuru yapmıştım ancak geçen hafta onaylanabilmiş. Bu gittigidiyor’un kalitesinden mi yoksa moderatörlerin sorumsuzluğundan mı bilinmez ama artık sitemde gittigidiyor’un reklamları yayınlanıyor olacak … Şu anda tık başına 0,05 kuruş veriyor reklamlar. Tıklanma sayısı arttıkça bu rakam 0,10‘u buluyor ve bu da Türkiye’de reklam hizmeti veren sitelerin bariz üstünde. Bir ara adhood’da da 0,10 kuruş reklamlar yayınlanıyordu hakkını yememek lazım. Ama tabii bu çok az bir zaman dilimi içerisinde oldu ve bitti !

Diyeceğim o ki sitemde bundan sonra gittigidiyor reklamlarını yayınlayacağım. Gittigidiyor reklam ortaklığının en çok hoşuma giden özelliği ise reklam boyutlarının çok çeşitli olması oldu. Bir sürü reklam boyutu var, yani tüm kullanıcılara hitap edecek şekilde hazırlanmış. Ve dikkatimi çeken bir diğer özellik reklamların hepsi flash formatı ile oluşturulmuş. Bir tek reklam bile resim tarzı veya text tarzı reklam içermiyor. Keşke birde içeriğe göre reklam seçeneği olsa tadından yenmezdi. Halâ google reklamlarında ısrarcıyım ama bir türlü kabul etmiyorlar. Niye kabul etmiyorlar bende anlamadım ama bir gün bu blogda google reklamlarını yayımlayacağımı 6. hissimle hissediyorum 🙂

Güncelleme:   Google reklamlarını bir arkadaşımın vesilesi ile almayı başardım. Bundan sonra google reklamları da yayınlanacak sitemizde. Kimse tıklamıyor ama olsun çok güzel reklamları var 🙂

yeni girne arçelik servisi
yeşilyurt arçelik servisi
kemeraltı arçelik servisi

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Vodafone Teknosa Kampanyası" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

Haydi mutfağa
9 Haziran 2010 - 19:29:08

bol kazançlar dilerim

yusufan
9 Haziran 2010 - 20:57:20

hayırlısı olsun kardeşim
seni niye gugıl kabul etmiyo 🙂
en iyisi gugıl ama bir de hepsiburada var tavsiye edeerim onuda…

İbrahim Mumcu
9 Haziran 2010 - 23:01:51

Adhood'u ben de çok sevmiyorum aslında. Ciddi bir şirket değillermiş gibi geliyor. Gittigidiyor'u denemiştim bi ara iyi veriyordu gerçekten. Fakat geçenlerde Serhat şu yazıyı yazdı. Bir bak istersen?
http://bleqo.com/bu-reklamlarda-bir-tuhaflik-var.html

CraLBilogcu
9 Haziran 2010 - 23:59:16

reklama bir tık attık ve adsenseye bir an önce kabul edilmen dileğiyle 🙂

Enes İLHAN
10 Haziran 2010 - 23:40:08

@Haydi mutfağa,
Pek bir kazancım yok ama yine de teşekkür ederim 🙂
@yusufan,
Google'ın asiliğine yoruyorum bu durumu 🙂 Hepsiburada'yı da kullandım ama o da hoşuma gitmedi açıkçası.
@İbrahim Mumcu,
Ciddi bir şirket olmadığına katılıyorum bende. Verdiğin yazıyı okudum biraz kafam karıştı ama ben daha şimdilik o soruna denk gelmedim. Ayrıca önerin için teşekkür ederim.
@CralBilogcu,
Çook teşekkür ederim Yücelcim. Sende eklesende biz de tıklasak 😉

Tayfun ÇAKIR -Zingocan
11 Haziran 2010 - 15:43:26

Hayırlısıyla Adsense de onaylanır umarım, Bu adsense onayı hakkında bir yazım mevcuttu fakat artık orada bahsettiğim nitelikleri işlemiyor ve benimkilerde onaylanmıyor, ne diyelim sağlık olsun bol kazançlar =)

Mücahit
12 Haziran 2010 - 08:01:47

Hayırlı olsun bende adhood'u sevememiştim tık oranları çok düşük bende sitelerimden adhood reklamlarını kaldırdırdım.Eğer Gittigidiyor tık başı 10 kr veriyorsa gayet güzel bir kazanç kapısı ama istatistikleri ve saymaları ne kadar doğrusudur bilmem olsun senin açından hangisi iyi ise o olsun :).Hadi bendende birkaç tık.

bu sırada bende hızlıreklam kullanmaya başladım sadece popup kullanıyorum 1k popup'a 2 TL veriyorlar tavsiye ederim 😉

beşparasız
12 Haziran 2010 - 17:33:48

Adsenseyi birtürlü çözemedim.Baştan Neden kabul etmemişti sonradan neden etti diye.Mantık yürütemdeim.Ama tabiki ençok kazandıran reklam.Özelliklede PR değerin yüksekse ki siteniz öyle zaten.Umarım biran önce kabul edilirsiniz.Sitenizin kalitesi bunu çoktan hakediyor.

Bilquer
14 Haziran 2010 - 10:40:14

Hocam ilk olarak ''Gittigidiyor İn Adhood Out !'' deki 'İn' , 'In' olacak : )

Öte yandan haklısınız Türkçe içerikli bir site Adsense ile dahi para kazanamıyor.Gittigidiyor en iyi seçim olmuş.İyi kazançlar (:

Elektronik Blogu
15 Haziran 2010 - 13:07:44

Piyasada kuşkusuz en sağlam ve tık başı en fazla veren google adsense.Türkçe reklamlara, ingilizce reklamalara göre az verdiği kesin ama Türkçe reklamlarda da tık başı 15-30 kuruş verdiği sektörler var.Bu sektörlerin başında elektronik geliyor.Elektronik sitesi sahibi Türkiye'de diğer alanlara oranla daha az bu yüzden daha iyi para bırakıyor.Buda benden size tüyo olsun.;)

Mesela ben 2-3 ay bloggerde bir blog açtım elektronik üzerine.Ve bloga şu ana kadar 75 tane özgün makale girdim.Bu kadar az yazı olmasına rağmen google blogu oldukça yükseklerde çıkarıyor.Ve reklamlara iyi para bırakıyor.En son tıklamada 0,17 usd yani 25 kuruş verdi.

Gökhan
25 Haziran 2010 - 16:22:14

Hocam nasıl aldın reklamları ?

Enes İLHAN
26 Haziran 2010 - 23:16:19

@Gökhan,
Bir arkadaşımın vesilesi ile. Ben almadım yani 🙂

Anonymous
13 Ağustos 2010 - 13:04:15

Gittigidiyor iyi tamam ama tüm reklam formatı flash olduğu için tıklamaların büyük çoğunluğu sayılmamaktadır esasında gittigidiyor ile alakası olmasa bile flash reklamların genel sorunudur bu. Gitti gidiyor sistemindeki tüm reklamlar flash farklı reklam formatı seçeneği ne yazıkki yok buda gittigidiyor kullanımının düşmesindeki en büyük sebeplerden böyle devam ederseler çöp stelerde splash reklamlarla ayakta kalacaklar çünki sabit reklamları tıklamaları saymıyor.

Faruk
24 Eylül 2010 - 15:36:09

Tümünün Flash olması açıkcası can sıkıcı bir durum.