Enes İLHAN\ Gerçek Efsane – True Legend İzledim..

Sinema Yorum Yok 2.553 24 Kasım 2011

Ne zamandır aklımda Bluray bir film indirip izlemek vardı. Aslında bu bilgisayarı aldıktan sonra böyle bir arayış içine girmiştim. Çünkü bilgisayarın ekranı full hd olduğu için merak ediyordum açıkçası. Zaten bu çözünürlüğe hiç alışamadım. İnanın 1366×768 çözünürülüğe alıştıktan sonra böyle bir ekranda sitelere girmek çok çok zor oluyor. Çünkü yazılar karınca gibi okunuyor. Bende bu böyle gitmez diyerekten Firefox’ta No Squint adlı eklentiyi kurmadan internete giremiyorum. İşte hal böyle olunca tamamen bluray’li filmlere yöneldim ve kaç günden beri part part indirmekten bir yerlerim pörtledi :tounge:

Tamı tamına 19 part indirdim her biri 650 MB’tan. Resmen zulümdü bu benim için. 3 gündür indire indire bir hâl oldum. Sonunda dün nihayet indirdimde izleyeyim dedim. Fakat Gom Player 1080P videoda ara sıra da olsa kasma donma yaptı. Bende biraz araştırma ile hem ücretsiz hemde kasma ve donma yapmayan bir player buldum. Adı Shoot Player. Gerçekten güzel ve ücretsiz olmasıda apayrı bir güzellik. Yalnız herhangi bir medya dosyasına sağ tıkladığınızda çince yazılar çıkıyor. Bende çinlileri hiç sevmediğim için kötü bir görüntü benim için 🙂

Her neyse gelelim asıl konumuza. Film gerçekten tek kelimeyle harikaydı. Uzun zamandır böyle güzel bir film izlemedim. Çinliler bu filmle biraz gözüme girdi 😀 Filmin efektleri filan müthiş olmuş hacı ya 😀 İzlerken matrix‘den bir çok kesit gördüm sanki 🙂 Filmi Full HD olarak izlemek ayrı bir keyif. İlk defa böyle bir deneyim yaşadım gerçekten harikaydı ya. Yalnız filmin boyutuda 11.3 GB‘dı 😀 Filmi hemen izlemenizi tavsiye ederim. Filmin konusunu ve  fragmanını aşağıya koyacağım. Canınız sıkıldığında hatta ne can sıkıntısı direk açın izleyin baba ya . Bir açtım bakmak için nasıl bir film diye bir daha da kapatamadım öylece izledim, hatta tuvalete bile gidemedim valla 😀 İşte filmin özeti ve fragmanı:

Başlıca rollerini Vincent Zhao, Gordon Liuv, Zhou Xun ve Michelle Yeohun paylaştığı filmde iftira sonucu tüm servetini ve itibarını kaybeden Su Qi Er’in hikayesi anlatılıyor. Sokaklarda yaşamaya baslayan Su Qi Er, kendini Begger (Dilenci) Su olarak bulur. İste film de bu kişinin King of Beggers (Dilencilerin Krali) olmaya giden yolunu izliyor olacağız. Begger Su ’da aynen Wong Fei-hung ve Fong Sai-yuk gibi dövüş sanatlarının halk kahramanlarından.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Kurtlar Vadisi Filistin Fragmanı" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

İlk yorumu sen yapmak istemez misin?