Enes İLHAN\ Geldi Bahar Ayları, Yapmalı Tatil Plânı

Tanıtıcı Yazılar Yorum Yok 257 20 Mart 2016

İlk cemrenin düşmesiyle artık havalar iyiden iyiye ısınmaya başladı. Kendine has güzelliği olan bahar yüzünü gösterdi. Isınan havayla birlikte çoğumuzun içi de kıpır kıpır. Doğa en güzel haline, yani yeşile büründü, çiçekler açmaya başladı. Hal böyle olunca kışın yorgunluğunu ve kasvetini üzerimizden atmak için bir tatil ihtiyacı içine giriyoruz. Baharın tatil ihtiyacımızı hatırlatan bir özelliği var nedense.

Tatil severlerin en çok tatil yaptığı dönem genellikle yaz aylarıdır. Yıllık izinlerin verilmesi ve okulların tatil olması gibi sebepler ile yaz ayları tercih edilir, tatil için. Ama aslında en uygun tatil zamanı Bahar ayıdır. Bu dönemde tatile çıkarak hem yazın aşırı sıcağından kurtulmuş olursunuz hem de tatil yerlerinin kalabalığından.

Ayrıca bahar aylarında özellikle yurtdışı ucuz uçak bileti bulma şansınız daha artar. Çünkü yukarıda da belirttiğim gibi tatilciler genellikle yaz aylarını tercih ettiği için yazın bilet fiyatları pahalı olur. O yüzden indirimli uçak bileti fırsatlarını değerlendirmek için geç kalmadan bahar tatili planınızı yapmanızı öneririm. Bahar aylarında tatil yapmaya karar verdiyseniz, tek bir sorununuz var: Nereye gideceksiniz?

Sizin için bahar aylarında güzel vakitler geçirebileceğiniz birkaç şehir tavsiyesinde bulunmak istiyorum.

Amsterdam: Bahar ayının en güzel manzarasını Amsterdam’da bulacaksınız. Nisan ayı ile birlikte açan rengarenk laleler gözlerinize renk şöleni sunacaklar. Ayırca şehirde düzenlenen Lale Festivali’ne katılarak baharın tadını çıkartabilirsiniz.

Budapeşte: Avrupa’nın en güzel şehirlerinden olan Budapeşte, Bahar Festivali’nde birçok tatil severi ağırlıyor. Festivalde tiyatro, film gösterileri ve müzik konserleri gibi kültür sanat aktiviteleri bulabilirsiniz. Hem baharı yaşayın hem de kültür sanat aktivitelerine katılma şansını yakalayın.

Belgrad: Belgrad’ın yeşile bürünmüş park ve bahçelerinde bahar daha bir başka olacak.

Matera: İtalya’nın en eski yerleşim yerlerinden birisi olan Matera da diğer bir seçenek. Bahar tatilinizi tarih kokan bir şehirde geçirmek istiyorsanız Matera sizin için birebir.

Bahar tatili listenize Londra, Riga, Lizbon, Kopenhag, Dubrovnik ve Viyana gibi şehirleri de ekleyebilirsiniz. Bahar ayı geçmeden tatil planınızı gerçekleştirseniz iyi olur.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Son Sürüm Program İndirme Siteleri" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

İlk yorumu sen yapmak istemez misin?