Enes İLHAN\ Formanın Hakkını Verememek..

Özgün Yazılarım 5 yorum 2.590 17 Ekim 2012

Ne zaman “Artık izlemeyeceğim bunları” desem yine dayanamıyor izliyorum. Bu söylediğim hem milli takım için geçerli hem kendi tuttuğum takım için geçerli. Artık ne bileyim bir umut veremiyor takımlar. O eski jenerasyonların ruhu hiç kalmamış. Arada bir canım sıkıldığında TRT‘yi açıyor ve eski günlerdeki milli maçları izliyorum. Şu hani oyuncuların şortları oldukça kısa ve muhabirler sahanın içine dalıp oyuncularla röportaj yaparlar ya hah işte ben o dönemleri çok özledim arkadaşlar.. 🙄

Keşke o dönemler geri gelse diyorum kendi kendime. Ama malesef ki ne bu mümkün ne de artık o dönemden kalan oyuncu ruhu.. Şimdiye bakıyorum malesef durumumuz o kadar içler aıcısı ki insanın ne maç izleyesi geliyor ne de takım tutası geliyor. Bugün macaristan maçına baktım 57. dakikadan sonra kapadım televizyonu. Açıkçası biz millet olarak bu duruma alıştık. Ben üzülmedim çünkü böyle şeylerin olması artık çok olağan. Abdullah Avcı‘ya kızmıyorum çünkü kim gelse kabak ona patlıyor.

Zamanında Fatih Terim’de çalıştırdı ama bir yerden sonra olmuyor. Şunu kabullenmek lazım ki “Yenemiyorsan yenilmeyeceksin“.. Ama biz 4 maçta 1 galibiyet 3 mağlubiyet almışız ve ben “Elveda Brezilya” diyorum şimdiden. Çünkü önümüz gün gibi ortada. Bunu görebilmek için filozof olmaya gerek yok. Dediğim gibi biz artık bu durumlara alıştık. Çünkü bununla birlikte 2 dünya kupasına üst üste gidemeyeceğiz. İnşallah bunları söyleyen yani gidemeyeceğiz diyen ben yanılırım ama hiç sanmıyorum..

Hayır üzüldüğüm nokta halkın üzülmesi. Milli maç denilince takım tutmayan insanların bile heyecanla dört gözle beklediği o hava gelir{di} insanların aklına. Halkın çok üzgün olduğu durumlarda bile teselli kaynağımız olabiliyordu milli maçlar. En son 2007 Avrupa şampiyonasında yarı finale kadar geldiğimiz o heyecanlı günler ne de çabuk gelip geçti..

Diğer üzüldüğüm nokta ise yazının başlığındaki gibi formanın hakkını verememek.. Hani yenemiyorsan en azından sahadan mağlup ayrılma.. Bizim oyuncularımız sanki sahada yürüyorlar. Uyum desen sıfır. Uyuma örnek olarak Hollanda takımını verirsek sanırım yanlış olmaz. Bu sene Hollanda‘nın oyunu çok tartışılıyor ve çok kötü oynadıkları söyleniyor spor yazarlarınca. Ama bu kötü hollanda takımı bile şu an grupta kayıpsız tek takım. Adamların belli bir takım oyunu var. Onlarda sürekli birbirini tanıyan oyunculardan oluşmuyor ama oynadığı oyunu görüyoruz. Tamam öyle muhteşem bir oyun yok ama dediğim gibi belli bir sistemleri var.

İşte biz bu noktada çok geri kalmışız. Takım oyunundan zerre anlamıyoruz. Bireysel oyuncuların katkısıyla hazırlık maçlarında kendimizi kandırdık malesef. Bende dahil “Acaba bu sefer olacak mı” düşüncesine kapıldık ama şu anda görüyoruz sonucunu. Abdullah hoca ne yapsın ? Kızmıyorum adama çünkü kim gelse ihale ona kalıyor. Bilmiyorum ama ileriye dönük bir umut yok içimde. Artık ne o eski heyecanlar, ne de o tutkulu sevinçler göremeyeceğiz sanki..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "MYO Deyip Geçmeyin" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

serkan
17 Ekim 2012 - 12:45:49

Milli takımdaki bu oyun kulüplerin ne durumda olduğunu gösteriyor. Avrupada sadece 2 takımımz kaldı. Sözde ligin en iyi takımı gs ikide 0 çekti. Fb şimdilik iyi gidiyor ama sonra ne olacak bilinmez. Avrupada büyük takımlarda oynamış nuri ise sanki amatör küme futbolcusu gibi. Takımda genel olarak birlik ruhu olmadığı için bırakıp gol atmayı ofsayttaki bomboş pozisyonlar bile gol olmaz..

Taner
18 Ekim 2012 - 22:44:49

Bence sorun futbolcu seçimi.Sanki Türkiyede Gs- Fb dısında takım yok.

Onur Kıvrak
Aykut Demir
Hurşut
Erman Kılıç
.
..
milli formayı hakeden çok futbolcu var ama malesef görülmüyor bunlar.Bende elveda Brezilya diyorum

ayhan demirci
19 Ekim 2012 - 13:32:10

parayla saadet olmuyor biraz emek vermek lazım maalesef bizm milli takımda bu ruh yok

19 Ekim 2012 - 23:57:42

Arkadaşlar dediklerinize katılmamak elde değil. Keşke bu kötü oyunu değilde iyi şeylerden bahsedebilseydik burada. Sanırım bu konu daha çok tartışılır.

29 Mayıs 2013 - 17:00:55

dün izlediğimiz maçta aynı şekildeydi. Bana artık keyif vermemeye başladı. Nerde son dakikalar efsanesi heyecanlı takım ?