Enes İLHAN\ Etkinlik Düzenlerken Olması Gereken 6 Şey

İnternet Dünyası 8 yorum 885 28 Aralık 2016
Etkinlik Düzenlerken Olması Gereken 6 Şey

İş alanında düzenlenen etkinlikler son derece önemli. Çünkü etkinlikler, düzenleyen firmanın vizyonu, misyonu ve tanıtımı bakımından belirleyici bir unsur olabiliyor. Firmaların birbiri ile iletişime geçtiği, hatta büyük ortaklıkların dahi doğabildiği iş etkinliklerini hafife almamak gerekir. En çok gözden kaçırılan detaylar, en önemli unsurlar olabiliyor. Bir etkinlikte mutlaka olması gerekenleri ise sizler için derledik.

1- Yaka Kartı

Yaka Kartı

Katılımcılar için yaka kartı hazırlığı mutlaka yapılmalı. Beraberinde askı ipi temini de unutulmamalı. Katılımcı sayısının çok yüksek olduğu etkinliklerde bu konuya önem verilmeyebiliyor. Oysa iş sahasına hitap eden etkinliklerin tümünde, katılımcıların birbirini tanıyabilmesi ve yeni iş ağlarının oluşabilmesi noktasında yaka kartlarının önemi oldukça büyük.

2- Etkinlik Takvimine Dair Doküman ve Hatırlatma

Etkinliğin gerçekleşeceği tarihten kısa bir süre öncesinde katılımcılara mutlaka hatırlatma içerikli bir e-mail gönderilmeli. Mailde etkinliğin yeri, tarihi, başlama ve bitiş saati ile içeriğe dair bilgilerin bulunmasına, iletişim bilgilerinin mutlaka yer almasına özen gösterilmeli. Ayrıca içeriğe dair broşür ve afiş gibi çeşitli dokümanların da hazırlanmasında fayda var.

3- İkram

Fuar İkramları

Etkinliklerde ikram önemli bir ayrıntı. Bu alanda profesyonelleşmiş catering firmalarından biriyle anlaşabilirsiniz. Sadece içecek, içecek ve atıştırmalık ya da sadece atıştırmalık, öğle yemeği gibi seçenekler arasından etkinliğin süresine uygun bir tercihte bulunabilirsiniz.

4- Oturma Düzeni

Oturma Düzeni

Plansız etkinliklerdeki en büyük problem oturma düzeninde yaşanıyor. Katılımcılar için mutlaka bir oturma düzeni oluşturulmalı. Numaralandırma sistemi bu konuda yardımcı olacaktır. Oturma alanlarına numara verilmesi ve katılımcıya bildirilmesi, düzen problemini çözmek adına yeterli oluyor.

5- Kayıt

Kayıt

Oturma düzeninin nasıl olacağı, ikramların kaç kişilik hazırlanacağı ve daha pek çok sorunun cevabı, etkinliğe kaç kişinin katılacağına bağlı olarak değişir. Dolayısıyla öncesinde bir kayıt işleminin yapılması gerekir. Katılımcılar etkinliğe katılıp katılmayacaklarını önceden bildirmeli. Giriş bölümünde kayıt da yapılabilir.

6- Danışma

Danışma

Merak edilen pek çok sorunun yanıtlanabilmesi için her etkinlikte bir danışma hizmeti sunuluyor olmalı. Oturma düzeninden etkinliğin içeriğine, networkinge dair sorulardan gerekli iletişim bilgilerinin iletilmesine dair çok sayıda soru, danışma birimi tarafından cevaplanmalı.

İçerik Avansas.com sponsorluğunda hazırlanmıştır.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Vodafone NET'e Geçtim" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

30 Aralık 2016 - 20:17:49

İkram olmazsa olmazımızdır 🙂

2 Ocak 2017 - 10:51:22

Ekran görüntüsünü ilk gördüğümde direk aklıma gelen şey ikram oldu.Yazının içerisinde de olduğu görünce tamam dedim 🙂

Hasan
6 Ocak 2017 - 09:11:24

Siteniz çok güzel başarılarınızın devamını dilerim.

dunpeal
10 Ocak 2017 - 22:00:21

Etkinlikte askı ipli yaka kartları çok işe yarıyor. Kimlerin görevli olduğu veya hangi firmayı temsil ettiği yaka kartı olmadığında sorun olabiliyor. Arkadaşların ikramla ilgili yorumlarına ben de katılıyorum. Etkinliğin daha cazip olması bizim gibi ülkelerde genellikle ikramla doğru orantılı.

merve
16 Ocak 2017 - 22:16:38

Yaka kartları sizinde belirttiğiniz gibi oldukça önemli. Tabi yaka kartı kadar kartın içinde yazanların da okunabilirliği rahat olmalı. Katılımcılar için hem fiziksel hemde dijital ortamda broşürlerin tedarik edilmesinde yarar görüyorum.

19 Ocak 2017 - 00:17:26

Çok yararlı bir blog olmuş ve bilgilerde çok yardımcı olacak bilgiler.Teşekkür ediyorum 😀

Orhan
22 Ocak 2017 - 18:48:50

Etkinliklerde ikram önemli ancak abartılmamasında yarar var. Katılımcılara etkinlik ve ürün / hizmetlerle ilgili dökümanlar mutlaka verilmeli. Etkinlik düzenleyen veya katılan personel için yaka kartı olmazsa olmaz araçlardan. Personel ismi ve bağlı bulunduğu kuruluş adı da yeteri kadar büyük ve okunaklı olmalı.

Emre
29 Ocak 2017 - 15:15:50

Başarılı ve amacına hizmet eden bir etkinlik düzenlemek tam olarak ekip işi. Bu etkinliği düzenleyen ekip etkinlik sırasında hem katılımcılara hem de müşterilere daha ulaşabilmesi için yaka kartı kullanmasında yarar var. Hatta statüye göre yaka kartı ve ip renkleri yazılar farklı renkte olursa daha doğru olacaktır.