Enes İLHAN\ Etiket : leyla ile mecnun

Mini Blog Yorum Yok 1.559 9 Ocak 2013

Her insanın, korkularıyla, acılarıyla, tüm geçmişiyle ve gerçeklerle yüzleşmesi gerekir. Bunu ne kadar geç yaparsa, kendisindeki değişimi de o kadar geç fark eder. Acıyı ve üzüntüyü paylaşmak daha da yakınlaştırır insanları. Yüz yüze konuşamadıkları şeyler olsa da birbirleri için ne kadar önemli olduklarını bilirler her zaman. Ne istediğini bilen biri daha hızlı yol alır. Daha çabuk çıkar düştüğü kuyudan. Ne olursa olsun yalnız olmadığını bilmek ister insan. Üzerinde durduğu ayakları ne kadar güçlü olursa olsun, birinin elinden tutmasını ister.

Kendisiyle yüzleştikten sonra bile hayatında hiçbir şey değişmez bazısının. Onların hayatında değişime yer yoktur. Her şey olduğu gibi kalsın isterler. Kiminin de kendisiyle yüzleşmeye hiç mi hiç ihtiyacı yoktur. Birine tüm geçmişini anlatmak, ona seni seviyorum demekten daha zordur aslında. Bazıları işte bunu yapar. Sevdiğini söyleyemez belki ama alır tüm geçmişini avcuna bırakır. Bazen de bir yüzleşme hiç de iyi bir sonuç vermez. Ve ne olursa olsun insan yüzleşmeli kendisiyle. Hatalarını görebilmeli. Yaptığı her hatadan ders çıkarabilmeli. Çünkü hata insanlar içindir.. (Leyla ile Mecnun bölüm sonu tiratlarından)

TeVe 8 yorum 3.177 4 Eylül 2012

İnanmayacaksınız ama gerçekten bu hastalığa yakalandım arkadaşlar. Ben hayatımda hiçbir diziye bu denli bağlanmamıştım. İzledikçe ne kadar vazgeçilmez olduğunu, onların sanki benim 10 yıllık ahbaplarımmış gibi hissetmeme neden olan bu saçma ve bir o kadar da güzel diziyi yapanların ellerinden öpmek istiyorum mümkünse.. Ya ben onları sahiplenir oldum. Yüzünü görünce oyuncuların ne yapacağını anlar oldum. Hissettiğim hareketi yapmazsa hüzünlenir oldum arkadaş ! Yalnız ismail çok kral bir adam onu söyleyeyim (nam nam nam, nam nam nam 🙂 İsmail benim adamım.