Enes İLHAN\ Etiket : eftal v2 düzenlenmiş hali

Wordpress 13 yorum 4.815 5 Kasım 2012

Daha önce kullanmış olduğum Eftal V2 temasını kendi çabalarımla düzenlemiştim. Gelen maillerde birkaç kişinin “önceki temanı paylaşabilir misin ?” diye sormasıyla dağıtmaya karar verdim. Bu benim wordpress’de ilk tema paylaşımım olacak, o yüzden hatalarım olabilir mazur görün 🙂 Temayı Eftal arkadaşımız düzenlemişti sağolsun. Fakat temada bariz hatalar mevcuttu. Mesela İnternet Explorer‘de hatalı gözüküyordu. Bende o hataları felan giderdim, güzel bir görünüme de kavuşturmuştum fakat siteye bulaşan virüs(tema yoluyla) haliyle beni temadan soğuttu. Bende zaten bileceğiniz üzere temamı değiştirmiştim. Önemli birşey söyleyeyim: Sizde sitenize bulaşabilme riskini göze alıyorsanız yazının sonunda vereceğim link ile bu temayı indirip kullanabilirsiniz. Ayrıca oluşabilecek sorunlardan ben sorumlu değilim, bunu da belirterek yazıma devam etmek istiyorum.

Temaya kendi bileşeninden hariç 2 tane daha bileşen yapmıştım. İsteyen bunu sidabar.php‘den silebilir. Yazıyor zaten Yan Menü 2 ve Yan Menü 3 şeklinde. Birde arkadaşlar tema 2 eklenti ile zorunlu çalışmak zorunda. Gerekli olan dosyaları ben Eklentiler adı altında aşağıya koyacağım. İndireceğiniz eklentiler arşiv dosyasının içinde birde twounter diye bir eklenti var. Bu eklenti twitter takipçi sayısını göstermenize yarıyor. Aslında bu da zorunlu bir eklenti. Eğer o eklentiyi aktif etmezseniz tema görünmez ve hata verir. Ama eğer bu eklentiyi kurmak istemiyorsanız header.php‘den şu kodu silmeniz yeterli:

php echo twounter('enesilhan') kişi takipte..

Bunun dışında temanın paneli de var. Birçok şeyi buradan düzenleyebilirsiniz. Yazar alanı, benzer yazılar, reklam alanları, sayaç kodları vesaire.. Normalde 4 tane 125×125 boyutunda reklam alanı vardı ben 6 tane yaptım. Diyeceklerim bu kadar arkadaşlar. Yazının başında dedim kabul ediyorsanız öyle indirin felan ama belki de sorun çıkarmaz bilemiyorum. Bu arada temada Css Sprite teknide kullanılmıştı bunu da söylemeden geçmeyelim istedim 🙂 Herhangi bir sorunda elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışrım arkadaşlar. İndirip uğraşacaklara kolay gelsin, tekrar görüşmek ümidiyle..

Demo

Buradaki tema indireceğiniz tema işte 😛

İndir:

[download id=”3″]
[download id=”2″]