Enes İLHAN\ Etiket : carrington mobile

Wordpress 7 yorum 3.334 21 Aralık 2012

Günümüzde artık birçok kullanıcı internete ve sitelerinize sadece bilgisayardan girmiyor. Teknolojiden kaçamaz hale geldiğimiz şu günlerde artık birçok cihazdan internete girilebiliyor. Tabletlerden, akıllı telefonlardan, bazı otobüs firmalarının sunmuş olduğu cihazlardan hatta ve hatta akıllı televizyonlardan bile artık internete girmek mümkün. Hâl böyle olunca sitemiz daha da çok önem arz ediyor.

Yukarıda saydığım cihazlardan ise en çok tercih edileni tabi ki akıllı telefonlar. Günün her anında yanımızda olduğu için ve asıl görevi konuşmayı da bize sunduğu için en çok mobil telefonlardan günün her anında internete girebiliyoruz. Lafı daha fazla uzatmadan wordpress sitelerimizi mobil uyumlu hale nasıl getireceğiz ona anlatacağım.

Kendi sitemin footer kısmında da göreceğiniz üzere mobil versiyon var. Ve ben bu eklentiyi yaklaşık olarak 3 aydan beri kullanıyorum. Genelde çoğu kişinin tercihi bu konuda WP-Touch eklentisi olsa da ben bu eklentiyi
seks shop için tıklayınız.tercih etmiyorum. Çünkü bu eklenti sadece apple cihazları destekliyor. Bugün sizlerin indirimine sunacağım eklenti ise tüm android ve apple cihazlara uyumlu bir eklenti. Eklentinin ismini daha önce belki duymuşsunuzdur. Duymayanlar için söyleyeyim: Carrington Mobile

Eklentiyi indirdiğinizde ingilizce olarak geliyor ve birçok kısmı siz elle türkçeleştirme zahmetinde bulunuyorsunuz. Fakat ben sizleri bu zahmetten kurtararak eklentinin çoğu kısmını türkçeleştirdim. İndirmek isteyenler gönül rahatlığı ile indirebilirler. Eklentinin kurulumu ise çok basit. Siz sadece indirdiğiniz dosyayı zipten çıkararak tema klasörüne atmanız. Başka hiçbir işlem yapmıyorsunuz.

Eğer sizde benim gibi footer’da veya başka bir yerde mobil temanın adresini vermek isterseniz şu kod işinizi görecektir:

http://www.siteadiniz.com/?cf_action=show_mobile

Evet artık temanın indirme linkini vererek yazımızı sonlandıralım. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere..

Buyrun İndirin:

[download id=”4″]