Enes İLHAN\ Dünden Daha Hızlı Olmak

Kendimce Yorum Yok 1.159 24 Şubat 2009

Her sabah bir ceylan uyanır Afrika’da.Kafasında tek bir düşünce vardır: En hızlı koşan aslandan daha hızlı koşabilmek,yoksa aslana yem olacaktır. Her sabah bir aslan uyanır Afrika’da.Kafasında tek bir düşünce vardır: En yavaş koşan ceylandan daha hızlı koşabilmek, yoksa açlıktan ölcektir. İster aslan olun, ister ceylan olun hiç önemi yok.  Yter ki güneş doğduğunda koşuyor olmanız gerektiğini, hemde bir önceki günden daha hızlı koşuyor olmanız gerektiğini bilin.Yaşam adlı koşuyu ne kadar güzel anlatmış Afrika atasözü: “Bir önceki günden daha hızlı koşmak gerekmektedir”

Çünkü eğer aslansanız ve en yavaş koşan ceylanı bir önceki  gün yakalamışsanız ve bugün bir ceylan yakalamak niyetindeyseniz, artık bilmelisiniz ki en yavaş ceylan sizden hızlıdır. O halde düne göre hızınızı arttırmanız gerekmektedir.Yok eğer ceylansanız ve henüz aslana yem olmamışsanız hızınızı düne göre mutlaka arttırmalısınız, çünkü sıra size gelmiş olabilir..

Yani…
Hayat koşusunda, devam edebilmenin tek koşulu var: Dünden hızlı olabilmek.  Bakın bakalım kendinize.Ondan,şundan,bundan değil de “DÜNDEN” hızlı mısınız ?

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Kim Bizdendir ? {Komik}" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

İlk yorumu sen yapmak istemez misin?