29 Mart 2017: Çarşamba
Gölge

Dmozun İnanılmaz Hafifliği !

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :) Enes İLHAN
İnternet Dünyası 12 Ağustos 2010 17 5.546  
Bu Kişisel Blog'da 551 kategori'de yazıya yazılmış adet değerli yorumlarınız bulunmaktadır..

Dmoz‘u internet ile ilgilenen insanların hemen hemen hepsi bilir. Ve çoğu web sitesi sahibi de bir an önce bu dizine eklenmeyi iple çeker. Herkes kolay kolay eklenemez bu dizine. Misal olarak ben yaklaşık 9 ay önce başvurmuştum fakat yaklaşık 3 ay önce felan eklendi sitem ! Bu dizine eklendikten sonra şunu farkettim ki, Dmoz yazdığınız yazılara müthiş bir index hızı kazandırıyor. Normalde yazdığım yazılar 3-4 saatte indexlenirken Dmoz’a kabul edildikten sonra en fazla 3 dakika da indexleniyor ! Hâlâ bir çok kişi bu dizine eklenmeyi sabırsızca bekliyor fakat Dmoz o kadar kolay lokma değilmiş ben bunu anladım geçen süre zarfında 🙂 İsterseniz şimdi de Dmoz’un web sitelerine sağladığı inanılmaz hafiflliğini şöyle izah edelim:

Dmoz; anasayfalarında da belirttiği gibi insan yapımı en büyük web dizinidir. Dmoz sadece kaliteli siteleri listeler ve siteleri düzgün bir şekilde kategorize eder ayrıca özgünlüğe önem verir. Google’da Dmoz’un tavsiyelerini göz ardı etmez. Ayrıca sitenizin Dmoz’da kendi kategorisinden aldığı 1 link size çok şey kazandırır. Velhasıl-ı kelam Dmoz link alınabilecek en iyi sitelerden biridir. Çünkü Google’da Dmoz’a hatrı sayılır değer verdiği için Dmoz’un gösterdiği sonuçlara kendi altsayfasında da yer verir.

İşte Dmoz bu yazılan bilgiler gibi gerçekten web siteleri için çok önemli bir proje. Sizlere tavsiyem ögün bloglarınızla Dmoz’a başvurunuzu yapmaktır, yapmışsanız da kabul edilmesi için dua etmenizdir 🙂 Bu arada Tükçe blogları Türk yöneticiler onaylıyor, bilginize !

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Blogger İstatistikler Özelliği [YENİ !]" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Enes ILHAN

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

17 Yorum Yapılmış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir