Enes İLHAN\ Dilin Olsa da Konuşsan Be Blog..

Günlük 4 yorum 2.437 17 Kasım 2013

İnsan hiç bloguna küser mi ya ? Ben küsüyorum işte. Ne zamandır kavga etmedik seninle, gel bakalım buraya.. 56 yıl oldu senle birlikteliğimiz ama sen şu yazamadığım günlerde hiç hatrımı sormuyorsun be blogcuk 🙁 Hayır bana karşı bir kızgınlığım varsa söyle hatam neyse bileyim ama böyle sessiz sessiz odun gibi durman beni çileden çıkartıyor be blog.. Sana bugüne kadar el kadırdım mı söyle bakalım ? Ben seni ne zaman üzdüm de sen böyle üstüme gelmeye,  tavır yapmaya başladın ?

Bu sefer sıra bende ama. Trip atma sırası bende ve seninle küsmek istiyorum nedense hatta kavga etmek.. Ama kalbim el vermiyor yine de. Düşündüğüm zaman sana baya saçma yazılar girdiğim oldu zamanında. Virüs bulaştırdım sana, senin yüzüne bakmamak için panele bile giresim gelmedi ama sen hep beni iyi niyetinle karşıladın bu zamana kadar. Allah var blogger kadar senle belki iyi bir ikili olamadık ama sende hiç fena değilsin be blog..

Haksızlık ediyorum belki sana ama yazasım yok işte sana. Şu an bile yazmak için türlü türlü saçmalamalar yaptığımın farkındasındır herhalde. Ben yazıyorum, siliyorum ama sen otomatiğe bağlamışsın tabi hemen kaydediyorsun bi de utanmadan saatini dakikasına kadar göstererek.. Dur sana bir kıyak geçeyim biraz smiley görmek senin de hakkın al bunları hiç kullanmıyorum son zamanlarda 🙁 😯 :tounge: ➡ 💡 ❗ Hoşuna gitti mi söyle bakalım ? Ahh, ah dilin olsa da konuşsan be blog..

Öyle işte bak yine saçmaladım. Çalışmam gereken derslerim var ama aklımdan çıkmıyorsun bir türlü vefasız ! Seni daha iyi yerlere getirmek için çabalamıyor gibi gözükebilirim ama kendimi düşünmeye verdim şu sıralar.  Dizi izlemeden zaten vakit geçmiyor, diğer bloglarda artık yazı bulmak çok zor. Gecemle gündüzüm yine birbirine girmiş vaziyette. Nasıl desem huzursuzum be blogcum.

Niye diye sorma tenezzülünde bulunursan eğer geçenlerde çarşıda tek başıma gidiyordum. Bir belediye anonsu duydum kan bağışı yapılacak diye. Gideceğim yol boyunca versem mi vermesem mi arasında sürekli ikilemde kaldım. Neyse konteynır otobüsünü gördüm kızılayın. Tam yanından geçecekken kendi içimden “ulan çağırırlarsa valla hemen verecem ama beni görmezden gelirlerse vermeyeceğim” diye tribe girdim kendi kendime.

Buyrun beyefendi siz de kan verin” deyince “ver lan formu hemen doldurayım” dedim. Aldım doldurdum, otobüse geçtim. Bir tane orta yaşlarda kadın küçük bilgisayar bir de vınn ile bir şeyler kontrol etti. Cins cins sorular sordu yok şöyle oldu mu böyle oldu mu yok dedim hepsine de. Sonra baktı ki ekran hcv mi ne yazıyormuş. Sizde hepatit c virüsü varmış demesin mi ? İçime öyle bir kurt düştü ki ne yapacağımı bilemedim be blog 🙁

Sonra camiye gittim namazı kıldıktan sonra bir banka oturdum ve teleondan hcv yi araştırdım biraz. Tabi kadına nasıl olur böyle bir şey felan diye sorarken “daha önce adana’da bursa da ve burada vermişsiniz doğru mu ?” deyince evet dedim içimdeki belli etmediğim heyecanımla. Lan sonra kafama dank etti ben bursa’da kan vermedim ki ! 2009 yılında bulaşmış galiba felan dedi. İndim direk otobüsten. İçime kurt düştü işte ben bir yanlış olduğunu düşünüyorum ama salı ya da çarşamba günü test yaptıracağım bakalım ne olacak ?

Bir de işin kötü tarafı hepatit c’nin aşısı yokmuş be blog 🙁 Dua et oğlum bana hepatit b ile birleşirse ölümcül oluyormuş. Belki de gider aşı olurum belli mi olur ? Neyse yine çok sallamasyon şeyler yazdım sana hakaret gibi ama beni anlayışla karşıla blog kendimde değilim kendimi arıyorum hâla..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Aniden Kaza Haberi Almak !" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

17 Kasım 2013 - 10:25:05

Enes aşısı zor bulunuyor doğru ama imkansız değil. Depolarda kalmamış oluyor genelde. Bende de Hepatit B taşıyıcılığı var. Bundan dolayı eşim aşı oldu. Dediğim gibi nerede eczane görürsen sor ama gastroentroloji birimine detaylı bir tetkike gitmeni de öneririm.

18 Kasım 2013 - 19:42:03

@Çağrı Mustafa Alkan,
Teşekkür ederim abi bu bilgi için. İnşallah aşısı bulunur da olurum. Belki de aşıya felan hiç gerek kalmaz. Çünkü yanlışlık ihtimali de var, yani belki de yanlış teşhis yapılmış olabilir.
@kardeşim,
İnşallah kardeşim bakalım ne olacak. Çarşamba günü hastaneye gidicem, gelişmeleri belki güncelleme olarak yazının sonlarına ekleyebilirim.

Aygülce
4 Aralık 2013 - 20:36:26

geçmiş olsunn

Burcu
26 Mayıs 2014 - 13:43:27

Geçmiş olsun