Enes İLHAN\ Çin’den Gelen Kablosuz Bluetooth Kulaklık: Ausdom M05

İnceleme 2 yorum 1.215 12 Mayıs 2016
Ausdom-M05-Bluetooth-Kablosuz-Kulaklik

Yurtdışı’ndan alışveriş yapmak artık yurtiçi’nden alışveriş yapmak kadar kolay bir hâl almaya başladı, tabi ki alışveriş yapmayı bilenler ve bu işte sabırlı olanlar için. Fiyatları çok cazip ürünler oluyor fazlasıyla ve ben de o ürünlerden biri olan Ausdom M05 kod adlı kablosuz bluetooth özellikli bu ürünü satın aldım. 35$+2$(kargo takip numarası için) yani o zamanın fiyatıyla bana 107 TL‘ye gelen bir ürün oldu. Açıkçası bugüne kadar yurtdışı’ndan sadece aliexpress üzerinden alışveriş yapmıştım ve bu siteye biraz soğuk bakıyordum ama ilk siparişten sonra bu site de benim favorilerimden biri olmayı başardı.

Ürünü alma hikayem ise şu şekilde gelişti; İnternet’te gezinirken bir çok siteyi ziyaret ettiğim gibi alışveriş sitelerini takip etmek de büyük hobilerim arasındadır. Bir gün gearbest‘te dolaşırken indirimli ürün olan bu kulaklığa denk geldim ve araştırmaya başladım. Aslında böyle ismini cismini bilmediğim bir markayı kolay kolay almam ama bu kulaklık ile ilgili izlediğim bir video vesilesiyle bu ürünü almaya karar verdim.

Şimdi bu nasıl oluyor ? İnsan bu tarz ürünleri normalde elinde hissedip kulağına takıp kalitesini denemesi gerekir değil mi ? Yani normal ve makbul olanı budur. Peki ben ne yaptım ? Ben bir risk alarak izlediğim video neticesinde bu ürünü aldım ve aldıktan 2 hafta sonra elime ulaştı. Aslında izlediğim video ingilizce bir video olmasına rağmen benim de bu dili çok bilmememe rağmen video’dan gerçekten etkilendim ve aldım bunu itiraf etmeliyim. O video ne diye soracak olursanız buraya tıklayarak video’yu buradan izleyebilirsiniz.

Adam öyle bir anlatmış ki sanki dünyada eşi benzeri olmayan bir şeymiş gibi 🙂 Zaten aklımda uzunca bir süredir böyle bir ürün almak vardı. Hem kablosuz hem içinden çıkan kablo yardımıyla kablolu bir şekilde kullanılan bir ürün beklemediğim kadar iyi çıktı ve keyifle kullandığım ürünler arasına şimdiden girmeyi başardı diyebilirim. Bluetooth çekim mesafesi evin tüm odalarına gidince de kesilmiyor fakat evin bir odasından en uç bir odasına gittiğinizde kesilmeler başlıyor ve bir yerden sonra müzik tamamen gidiyor.

Rahatlıkla dizüstü bilgisayarınıza ve telefonunuzla eşleştirebiliyorsunuz. Hissiyatı o kadar iyi ki alıp bağrınıza basasınız geliyor 😀 Kulağı ağrıtıyor mu diyecek olursanız evet yarım saatten sonra rahatsız etmeye başlıyor ama diğer buna benzer ürünlerden farklı olarak kulaklığı alıp fırlatacak kadar rahatsızlık vermiyor. Şarjını henüz tam test edemedim ama bir kere şarj ettikten sonra yoğun kullanımda 1 hafta şarjı gider diye düşünüyorum çünkü ben aldığımdan beri sadece 1 kez şarj ettim ve yoğun kullanan birisi değilim. Kulaklık bana 15 Nisan‘da geldi bu arada.

Sonuç olarak beklentilerimin çok üstünde bir kulaklık ve performans ile karşılaştım. Bass‘ları o kadar etkili ki bu kulaklıktan biraz müzik dinledikten sonra apple’ın earpods kulaklığını taktığım zaman çok tiz sesler ve bass’ı az olan bir performans ortaya çıkıyor. Bu kulaklıkta bass’lar biraz kalın ve şiddetli kulağınız titriyor son seste, ciddiyim titrediğini hissediyorsunuz 🙂

Bir kulaklık daha fazla nasıl anlatılır bunu da bilmiyorum. O yüzden ürünün bir kaç fotoğrafı ve kendi çekmiş olduğum kısa bir video ile daha çok fikir sahibi olacağınızı düşünerekten aşağıya ilgili resimleri ve video’yu ekliyorum dostlar. Tavsiye eder miyim kesinlikle gözü kapalı alabilirsiniz arkadaşlar, iyi geceler dilerim.

Kulaklığa Ait Resimler:

Kulaklık İle İlgili Kendim Hazırladığım Kısa Bir Video:

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Uydu Alıcı Almak İsteyenlere Tavsiye: Hiremco Zapper HD" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

27 Kasım 2016 - 15:54:07

Aliexpressten birçok kez alışveriş yapan birisi olarak oldukça kaliteli ürünleri ve fiyatlarında oldukça cezbedici olduğunu söyleyebilirim. Bende bu tür bir ürün almak istiyordum isabet oldu. Hangi tedarikçiden aldınız ürünü?

8 Ocak 2017 - 17:30:29

Hocam öncelikle yorumunuza çok geç cevap verdiğim için kusura bakmayın. Yorumu kardeşim onayladığı için sizin yorumunuz gözümden kaçmış ancak şimdi fark edebildim, tekrar kusura bakmayın.

Konuya ve yorumunuza gelecek olursam, yazıda da bahsettiğim gibi ürünü gearbest’ten aldım ve aldığım ürünün linki yazı da mevcut. Gearbest aliexpress’ten biraz farklı yani hepsi burada mantığıyla işliyor. Kişiler kendi eklemiyor ürünleri. Yazı da geçen linkteki ürün genel bir ürün ve herhangi bir sorun çıkarmamıştı o zaman. Ve şimdi de aldığım kulaklıktan hâla memnun olduğumu belirtmek ister ve sizin de almanızı tavsiye ederim 😉