Canlı Radyo Dinlemenin Muazzam Keyfi

Radyoculuk sektörü her geçen gün biraz daha büyüyor. Hem dinleyici kitlesinde ciddi oranda bir artış gözlemlenebiliyor hem de radyoların yapmakta olduğu yayınlardaki kalite gözle görülür bir şekilde artış gösteriyor. Sektörün bu denli ivmeli bir şekilde büyümesinde önemli bir pay sahibi olarak online radyo özelliğini gösterebiliriz. Eskiye nazaran çok daha fazla sayıda internet üzerinden yayın yapan radyo istasyonunun bulunuyor olması radyoculuk sektörünün ülkenin en ücra köşelerine dahi yayınların ulaşabilmesini beraberinde getiriyor.

Önceleri radyo istasyonlarının yayınlarını bir yere ulaştırabilmesi için bu yerin vericiler kapsama alanı içerisinde bulunması gerekiyordu. Vericilerin kapsama alanının arttırabilmesi de hem teknolojik açıdan önemli atılımlar ve yatırımlar yapılmasını zorunlu kılıyor hem de mali açıdan büyük bir külfet oluşturuyordu. Kısacası insanların yoğun olarak yaşadığı bölgelere yayınları ulaştırabiliyor olmak en büyük önceliklerden bir tanesi haline dönüşmüştü diyebiliriz.

Fakat günümüzde ülkemizin hemen her yerinde internet bağlantısı mevcut ve bu bağlantıyı kullanarak radyo yayınlarını dinleyebiliyor olmak hem yayıncı firma için hem de dinleyici kitlesi açısından makul bir sistem haline dönüşmüş durumda. Bahsettiğimiz tarzda bir yayın yapabiliyor olmak da ister istemez dinleyici kitlesinde artış gözlemlenmesini beraberinde getirmiştir diyebiliriz.

Radyo dinlemek çok sayıda insan bir nevi tutkuya dönüşmüştür. Hobi olarak da algılanabilecek olan bu aktivitenin insanlara ne denli çok şey katacağını ise biraz olsun radyolara kulak verdiğiniz de çok daha net bir şekilde anlayabilirsiniz. Televizyon izlemek ya da internet üzerinde gerekli bilgilere, müziklere ulaşmak ise radyo dinleyicisi olmak arasında çok fark olduğunu söylememiz yanlış olmayacaktır.

Aynı zamanda geçmişten gelen bir alışkanlık olarak kabul edilen canlı radyo dinleme isteği günümüzde de giderek artarak devam eden bir faaliyet haline dönüşmüştür. Hem keyifli vakit geçirmek hem de vaktinizi size olumlu anlamda bir şeyler katacak uğraşla geçiriyor olmak sizlerinde hoşuna gidecektir.

Gün içerisinde istediğiniz zaman müzik dinlemenize imkan sağlayan çok sayıda mecra bulunuyor. Alternatifleriniz o kadar çok ki istediğiniz müziğe ve şarkıya o an sizleri ulaştıracak sayısız şekilde internette hizmet sunan site bulabiliyorsunuz. Fakat bu tarz bir sistem her zaman için size sunduğu tatta bir eksiklik hissetmenize sebep olacaktır. İşte tam da bu noktada devreye radyolar giriyor. Canlı bir şekilde radyo dinleyebiliyor olmak hiç bir zaman için sadece müzik yayınına kulak vermek değildir.

Aksine o yayını dinleyen herkes ile ortak duyguları paylaşmak, mikrofonun ucunda sesini sizlere ulaştıran programcı ya da DJ’e eşlik edip çok sayıda insan ile aynı frekansta buluşabilmektir. Bir nevi yalnızlığınızı paylaşmak ve o an için sizinle aynı şeyleri hisseden çok sayıda insan ile ortak bir noktada buluşabilmektir. İşte tam da bu yüzden radyo dinleyebiliyor olmak her zaman için ayrıcalık olmuştur ve bu ayrıcalık uzun bir süre daha devam edecektir.

Diğer radyo kanallarını dinlemek için ise;http://radyodinlesem.net/” bağlantı adresini takip etmeniz yeterlidir.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Mustafa Ceceli - Sensiz Olmaz ki 2012" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

1 Yorum

  1. Pelin   •  

    İnternet üzerinden radyo dinlemeye başlamam bundan 5 6 sene öncesine dayanmaktadır. Fakat birçok radyo sitesinin yayınlamış olduğu reklamlar üzerine bu pekde keyifli olmamıştır. Tavsiyeniz üzerinde radyodinlesem.net’i ziyaret ettim ve çok memnun kaldım. Paylaşımınız ve emeğiniz için teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.