Enes İLHAN\ C7’mi Sattım.. :(

Telefon 9 yorum 4.123 26 Ocak 2012

Büyük heveslerle aldığım, büyük umutlar bağladığım, bundan sonra telefon almam dediğim, “buna telefon denmez hacı bilgisayar  gibi mübarek” diyerek bol keseden salladığım telefonumu dün gidip paşa paşa sattım..! Niye sattığımı siz sormadan ben yazıyorum. Sadece Nokia‘ya suç bulmakta doğru değil tüm firmaların suçu olan ‘bir modeli çıkarıp  eksik yanlarını bilerek bırakarak bir sonraki telefonda giderdiğini söyleyen’ asalakların olduğu bir dünyada yaşadığım için kendimi şanssızlardan sayanlardanım. Nokia efendi bkz: benim telefonumu bir güzel cilalayarak, allayıp pullayıp donanımına biraz güç katıp 701‘i çıkarmış ! Helal olsun valla ne diyeyim.. Bu firmalar resmen biz kullanıcıları aptal yerine koyuyor valla. Neymiş efendim şaffaflık politikaları varmış, şeffaflıklarına tükürdüklerim ! Aslında tükürme  kelimesi az kalır ama ben ağzımı bozmayacağım o boşluğa siz ne getirirseniz artık..

Neyse işte gittim sattım. Baya zarar da ettim ama ne yapacaksın abi hiçbir telefoncu istediğim fiyatı vermedi. Çok ucuza gitti ona üzülüyorum. O değil de içinde 16 GB‘lık hafıza kartı da vardı iyimi 🙁 Sağlık olsun deyip eski yadigarım olan 7610‘u kullanmaya başladım. Kardeşime vermiştim geri aldım şimdilik 😀 Şimdi bunu kullanıp mesaj yazdığımda çıkan çat çat sesleri çok güzel bir deyimi yerine getirdi: “Attan inip eşeğe binmiş gibi oldum” resmen.

Neyse artık idare edeceğiz bakalım. T20‘yide garantiye vermiştim USB yeri çalışmıyordu diye. 1 ay sonra alır onu kullanırım. Onla da bi 3-4 ay idare ettikten sonra Sony Xperia S‘i beklemeye başlayacağım. Bakalım beklediğimize değecek mi ? Çok bir heves ve umut bağlamayacağım bu sefer. Çünkü bugüne kadar neye umutlanıp heveslendiysem çoğunun  sonu hüsranla bitti 😀 Gülüyorum çünkü bu duruma üzülmüyorum, bu da bir sınavdır deyip şükrederek geçiştiriyoruz işte. Başka da yapacak bir şey yok zaten zannımca..

Sonu inşallah hayırlı olur. Eğer Sony’i de alırsam bilmiyorum bu kullandığım kaçıncı telefon olacak. Zaten taslaklarda bugüne kadar aldığım telefonların listesini yaptığım bir konum bulunuyor. Zamanı geldiğinde onu da yazacağım inşallah. Şimdilik diyeceklerim bu kadar sayın okur, söz sizde…

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Sony Xperia S Özellikleri" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Etiketler:

Yorumlar ;

Gökhan
27 Ocak 2012 - 18:39:50

Beklediğin telefonun özellikleri baya güzel. İnşallah alırsın ama zamanla yenileri çıktıkca yine böyle bi yazı yazman kaçınılmaz. 🙂 Ben teknolojiyle yarışmayı bırakalı uzun yıllar oluyor. 🙂 Artık takmıyorum çünkü yetişemiyorum.

Enes ILHAN
28 Ocak 2012 - 03:29:03

Hocam valla çok haklısın bende ondan korkuyorum. Ben 4 çekirdekli telefona karşıyım şu an. Çift çekirdek en iyisi diye düşünüyorum. Bu düşüncem yüzünden acaba yeni çıkan telefonlara karşı da zaafiyetimde artar mı bilmiyorum ? Çünkü her yeni çıkan telefondan,bilgisayardan,oyunlardan vs. fazlasıyla etkileniyorum. Size şu anda imreniyorum. Keşke bende bu boş şeyleri bırakabilsem ama malesef olmuyor bakın işte gidip telefonumu sattım sırf yeni çıkacak olan telefon için.

14 Şubat 2012 - 16:36:58

bana nokiadan bir mesaj geldi
dediki;
nokia belle işletim sistemi çıktı indirin
ben şimdi bunu indirsem komple işletim sistemim mi değişecek?
benimde c7 mi satasım var çünkü n9 çıktı ve mükemmel bir telefon
ama benim gönlüm androidten yana, ne yapsam bilemedim

Enes ILHAN
14 Şubat 2012 - 16:52:16

@depresan,
Komple işletim sistemin değişir. Daha güzel daha hızlanır telefonun. Bizzat test ettim belle’yi. Ama nokia’nın bu hamlesi beni geri çekemez. Direk git sat. Elinde durdukça fiyatı daha da düşecek. 701 piyasaya tam yerleşince C7’ye yol görünür benden söylemesi. Artık android’ten başkası bana cazip gelmiyor şafak. Seçim senin.

14 Şubat 2012 - 17:03:43

işte telefon olarak ne alsam bilemedim, şuanda ortalama fiyatı 800 filan
bu fiyata da satamayacağım için 700 bile verseler benim için kar
türkcell t10 t20 nasıllar?

Enes ILHAN
14 Şubat 2012 - 17:08:48

700 mü :D:D 600 vereni bulursan bana da söyle. T10, T20 aklının ucundan bile geçmesin. Çok adi yapmışlar yani ucuz işi çin mallarından bu üretimler. Ben T20’yi sırf android’i denemek için almıştım ama pişman oldum. Android o telefonda denenmez. Bende o yüzden Sony Xperia S’i bekliyorum. Sana pahalı gelirse daha uygun modeller olan Xperia Ray, Xperia Neo veyahut Xperia Arc S alabilirsin şafak. Tavsiyelerim bunlardır.

14 Şubat 2012 - 17:25:40

valla xperia iyi gibi inceledim, fiyat biraz uçuk ama olsun, hakediyo
şuanda nokia suite indiriyom, yapabilirsem eğer belleyi yükleyecem, yapamazsam eğer tlf çökecek, ne yedek aldım ne bişey 😀
çok heyecanlı 😀

14 Şubat 2012 - 18:40:04

voaaaah! bu belle mükemmel süper ötesi, gerçektende çok farklı bir deneyim, acilen c7 ni geri al:D

2 Ekim 2012 - 07:06:32

c7yi sattıktan sonra iphone almıştımya hah işte ben onuda sattım galaxy s2 aldım
sabahın bu saatinde bunu neden yazıyorum bilmiyorum 😀