Enes İLHAN\ Bu Nasıl Bir Spikerlik Anlayışıdır !

Kendimce 5 yorum 2.269 13 Ocak 2010

Az önce sona eren Fenerbahçe-Tokatspor maçından bahsediyorum. Böyle bir spiker, yılların tecrübesi(!)yılların emektarı bir insandan hiç de beklemezdim böyle bir maç anlatacağını doğrusu. Tabii ki Levent Özçelik‘ten bahsediyorum. O nasıl bir anlatmadır öyle ? Maçın birçok yerinde durgun durgun anlatmalar,ruhsuz hitaplar … vs. vs. Tamam haklı olabilir maçın çok da zevki yoktu bunun bende farkındayım ama bir tarafı tutup diğer tarafı es geçmek bence spikerlik anlayışına yakışmayan bir davranış. Tokatspor gol attığında öyle bağırıyor ki ses diğer odadan duyuluyor. Ama Fenerbahçe gol attığında sanki 2. lig maçını anlatıyormuş gibi davranıyor. Bu taraf tutma ile ilgili bir olay mı yoksa bu adam maçları hep böyle mi anlatıyor ? Bu sorunun cevabını henüz bulabilmiş değilim. İyimser düşünmek istiyorum: Acaba 2.lig takımı ve Fenerbahçe’ye karşı tüm gücüyle elinden geldiğini yaptığı için mi öyle anlattı desem yok olmuyor. Diğer spikerler böyle anlatmıyor ama. Eminim sizlerde farketmişsinizdir. Tokatspor hücum geliştirdiğinde daha ceza alanına girmeden heyecanlı heyecanlı anlatıyor, Fenerbahçe’de Güiza gol attığında sanki top az farkla dışarı gitmiş gibi gol oldu diyor gerçekten çok komik 😀 Maçın özetini koyayım belki sizlerde farkedersiniz:

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Bu Çocukluk Anılarım Bitmez 🙂" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

gokhans
15 Ocak 2010 - 08:36:41

Anlatmaya değer görmemiştir 😀 Beşiktaş olmadıktan sonra maçın nasıl anlatıldığının pek önemi yok.

Enes İLHAN
15 Ocak 2010 - 13:15:32

@gokhans
Bende anlamadım zaten. Videoyu izle Tokatspor'un ilk golünü anlatışına birde Alex'in attığı golü anlatmasına dikkat et dediğimi anlarsın.
Beşiktaş o oyunla kupada kalsaydı diğer takımlara haksızlık olurdu. İyi oldu böyle bence iyi oldu 😉

enes39
19 Ocak 2010 - 06:35:47

Maçı izlemedim fakat, videoyu izledikten sonra dediklerinin doğru olduğunu kabul ettim. Bu kadar taraf tutuculuk olmaz. Zaten TRT yeni maç yayınlamaya başladı hiç düzgün spikeri yok.

Spikerlik
24 Nisan 2010 - 23:11:29

Spikerin kalitesi ne kadar da önemli. Bütün bir stadyumun heyecanını bize yansıtan o olmalıydı belki de. Ama bazen insanlar çalıştığı yerden memnun olmayabiliyorlar. Yani kurum içerisindeki tutarsızlıklar çalışanların hizmetlerini aksatmasına neden olabiliyor 🙁 Levent Özçelik gibi bir spikerin eminim geçerli bir mazereti vardır.

Yunus Emre
22 Temmuz 2011 - 14:29:41

Neden böyle anlatıyor ben anlam veremedim :S:S:S:S Tokatsporu tuttuğu kesin…Ve böyle spikerlik hiçbir yerde olmaz…