Blogger’a Arama Kutusu Ekleme

Blogger’a siz normal bir html veya css kodu ile arama motoru koyabilirsiniz.Ancak onlarla uğraşıp strese girmek istemeyenler tam yerinde.Normal anket ekler gibi arama motoru koyabiliriz.Sitemize özel.Aynı pencerede.Heryerde arama mümkün.Bunun için Blogger’ın yeni hizmeti olan arama kutusu eklentisini kullanacağız.Ancak bu normal Blogger’da bulunmuyor.Bunun için öncelikle şu adrese girin.Sonra giriş yapın Şablon/Sayfa Ögesi Ekle diyin.Karşınıza çıkan yerden arama kutusunu seçin ve ayarlayın.Tüm işlemler 1dknızı almaz.Kesinlikle güvenlidir ve hiçbir sakıncası yoktur.Tarafımdan denenip sizler için yazıya dökülmüştür.

Alıntıdır.KaanWorld

Yazar: Enes ILHAN

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

“Blogger’a Arama Kutusu Ekleme” için 18 yorum

  1. Rica ederim arkadaşlar.İşinize yaradıysa ne mutlu kaan’a.Özellikle Kaan’a teşekkür etmek istiyorum.Biliyor musunuz arkadaşlar uzun zamandan beri ilk yorumu sizler yapmışsınız.Bu yorumlarınız için teşekkür ederim;)

  2. Ben denedim, ekliyor arama motorunu ama, arama motoruna tıklayınca imleç çıkmıyor, yani bir şey yazamıyorum … Artı en son tamam demeden yaptığım site içi aramadada bir şey bulunamadı diyor içerikle ilgili bir kelime yazmama rağmen … Nerde yanlış yapıyorum biri bana yardım edebilir mi ?

  3. drdolantin aynı şey banada oluyor aradığınız bir sonuç eşleştirilemdi yani bulunamadı diyor önceleri oluyordu bende anlamadım.

  4. Tesekkürler arkadasım ben link koymaya calısıyorum ama bır turlu beceremedım. yanı sıtelerdekı gıbı link koymak ıstıyorum bır fıkrın varsa ve paylasırsan cok sevınırım

    1. Merhaba Bolat. Teşekkür ediyorum evren’e bu ince davranışından dolayı. Sana da ayrı teşekkür ediyorum çünkü buraya gelip bu yorum yapma nezaketini gösterdiğin için. Aslında ilk yazım “merhaba blog” başlığına benzer bir yazıydı ve ondan önce bir kaç tane daha yazım vardı ama ben uzun yıllar Blogger altyapısı’nı kullanıp WordPress‘e 2011 yılının ağustos ayında geçtiğim için o ilk yazıları geçiş esnasında maalesef ki kaybettik 🙁 Ama olsun bizi bilen biliyor, bilmeyen de buyursun gelsin 🙂 Tekrar teşekkür ediyorum, eline sağlık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir