Blogger’a Arama Kutusu Ekleme

Blogger’a siz normal bir html veya css kodu ile arama motoru koyabilirsiniz.Ancak onlarla uğraşıp strese girmek istemeyenler tam yerinde.Normal anket ekler gibi arama motoru koyabiliriz.Sitemize özel.Aynı pencerede.Heryerde arama mümkün.Bunun için Blogger’ın yeni hizmeti olan arama kutusu eklentisini kullanacağız.Ancak bu normal Blogger’da bulunmuyor.Bunun için öncelikle şu adrese girin.Sonra giriş yapın Şablon/Sayfa Ögesi Ekle diyin.Karşınıza çıkan yerden arama kutusunu seçin ve ayarlayın.Tüm işlemler 1dknızı almaz.Kesinlikle güvenlidir ve hiçbir sakıncası yoktur.Tarafımdan denenip sizler için yazıya dökülmüştür.

Alıntıdır.KaanWorld

18 thoughts on “Blogger’a Arama Kutusu Ekleme

 1. erhanbl

  Teşekrüederim Çok İşime Yaradı

 2. by_kAaN

  Alıntı diye belirttiğin için teşekkür ederim.

 3. Gökhan DAĞ

  teşekkürler

 4. Enes

  Rica ederim arkadaşlar.İşinize yaradıysa ne mutlu kaan’a.Özellikle Kaan’a teşekkür etmek istiyorum.Biliyor musunuz arkadaşlar uzun zamandan beri ilk yorumu sizler yapmışsınız.Bu yorumlarınız için teşekkür ederim;)

 5. drdolantin

  Ben denedim, ekliyor arama motorunu ama, arama motoruna tıklayınca imleç çıkmıyor, yani bir şey yazamıyorum … Artı en son tamam demeden yaptığım site içi aramadada bir şey bulunamadı diyor içerikle ilgili bir kelime yazmama rağmen … Nerde yanlış yapıyorum biri bana yardım edebilir mi ?

 6. Taken

  drdolantin aynı şey banada oluyor aradığınız bir sonuç eşleştirilemdi yani bulunamadı diyor önceleri oluyordu bende anlamadım.

 7. Enes(Admin)

  Arkadaşlar biraz daha uğraşırsanız yapabilirsiniz.Çok zor bir olay değil.

 8. RockStar

  Tşklr

 9. kolonto

  Tesekkürler arkadasım ben link koymaya calısıyorum ama bır turlu beceremedım. yanı sıtelerdekı gıbı link koymak ıstıyorum bır fıkrın varsa ve paylasırsan cok sevınırım

 10. textbucket

  drdolantin e tamamen katılıyorum aaynı sorunlar bende de oluyor

 11. oto kiralama

  cok güzel bir paylaşım

 12. Kayhan

  Hocam öncelikle cok guzel ve faydalı bir paylaşım olmus.Henüz blog dunyasında yeni oldugumdan sitenizi epey bi sömurme cabasındayım.:) Tesekkürler..) Herkesi beklerim siteme..
  http://boskefm.blogspot.com/

 13. Anonymous

  good start

 14. Merhaba, bloğunu Evren sayesinde keşfetmiş olduk Enes, geç oldu ama olsun 🙂

  1. Merhaba Bolat. Teşekkür ediyorum evren’e bu ince davranışından dolayı. Sana da ayrı teşekkür ediyorum çünkü buraya gelip bu yorum yapma nezaketini gösterdiğin için. Aslında ilk yazım “merhaba blog” başlığına benzer bir yazıydı ve ondan önce bir kaç tane daha yazım vardı ama ben uzun yıllar Blogger altyapısı’nı kullanıp WordPress‘e 2011 yılının ağustos ayında geçtiğim için o ilk yazıları geçiş esnasında maalesef ki kaybettik 🙁 Ama olsun bizi bilen biliyor, bilmeyen de buyursun gelsin 🙂 Tekrar teşekkür ediyorum, eline sağlık.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.