Blogger Sayfa Sayaç Eklentisi Version {2}

Daha önce Blogger alt yapısını kullanırken sizlere kendi hostumda barındırdığım sayacı sunmuştum. Bu sayaç yazılarınızın kaç defa okunduğunu gösteriyordu. Gelen şikayet mailleri ve eski yazıya yapılan yorumlardan sonra sayacın gerçektende çalışmadığını gördüm. Yeni siteye geçme sırasında sanırım bir hata yaptım ve bu yüzden de sayacı bir türlü çalıştıramadım. Elimde çok şükür yazılarınızı sayan database mevcut fakat yeni bir veritabanı oluşturup phpmayadmin’de içeri aktar dediğimde defalarca hata aldım. Hatta üşenmedim ve sırf sizin için 2 saat 36 dakika boyunca database’deki hataları onarmak için uğraştım ama bana mısın demedi şerefsiz !

Bende yeni bir veritabanı oluşturdum ve yeni bir sayaç yapmayı başardım. Yeni sayaç tabi ki yine reklamsız 😉 Elimde eski database mevcut. Eğer mysql ve phpmyadmin‘den anlayan arkadaşlar varsa bu veritabanını onarıp tekrar eski haliyle sizlerin yazılarınızın sayılmış haliyle kullanabilirsiniz. Eğer yorumda bu şekilde belirten arkadaşlar olursa elimdeki eski database’yi onlara gönderebilirim. Hatanın kaynağını gerçekten çözemedim. Bu yüzden kusura bakmayın. İnanın akşamdan beri bu işle uğraşıyorum. 56.669 satırla uğraşmak gerçekten çok yorucu. Bende sizlerin adına çok üzüldüm ama dediğim gibi yapamadım.

Yeni sayacı kullanmak isterseniz sayaç adresimiz artık http://sayac.enesilhan.net/counter.php‘dir. Kodlarınızı bu adresle güncelleyip yazılarınızı tekrar okutmaya başlayabilirsiniz. Önümüzdeki hafta içinde yeni bir sunucuya taşınmak gibi bir plânım var. Bakalım şartlar neyi gösterecek. Blog’un 1 haftada Bandwith’in yarısından çoğunu kullanmış durumda. Bandwith’i sınırsız olan bir hosting’e geçmeyi düşünüyorum. Bana biraz pahalıya mal olacak ama sanırım bunu yapmak zorundayım. Bandwith’i sınırsız aynı zamanda kullanıcıların çok memnun olduğu firmalar biliyorsanız ve bana önerirseniz bu doğrultuda karar verebilirim. Şimdilik diyeceklerim bu kadar. Yeni yazımızda görüşmek üzere, esen kalın..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Blogger Özlü Sözler Eklentisi V2" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

16 yorum

 1. By İzocin   •  

  Abi eline sağlık 🙂 WordPress’e geçtin ama hala Blogger için emek ediyosun. Helal..
  Bu arada taşınma işinde kolaylıklar dilerim

 2. enesilhan   •     Yazar

  @By İzocin: Teşekkür ederim izocan bu güzel yorumun için.

 3. Hamza Baştepe   •  

  Çok teşekkür ederim kardeşim.

 4. yunus   •  

  Eline Sağlık, Blogger için çok önemli bir
  sayaç, sende olmasan yandık 🙂

 5. Ozlem   •  

  Enes, sayaç konusunda yeniden yardım edebilirmisin. Şuan yine çalışmıyor. Gerçi host paketin değiştiği için çalışmaması normal ama 🙂

 6. enesilhan   •     Yazar

  @Ozlem: Sayaç tekrar onarılmıştır, haberiniz olsun 😀

 7. Yakup Çetin   •  

  Kusura bakman eski konuda hakkınızı yedim. Teşekkür ederim yardım desteginiz için selamlar.

 8. enesilhan   •     Yazar

  @Yakup Çetin: Estağfurullah hocam ne hakkı. Rica ederim inşallah bir daha böyle sorunlar yaşamayız.

 9. Yasin   •  

  Teşekkürler sitemde kullanıyorum 🙂

 10. Hit Adam   •  

  Enes Abi artık blogger hakkında yazmicak mısın

 11. Ahmet Saygun   •  

  Bunu nasıl ekleyeceğiz abi kodu modu yok mu?

 12. ahmet   •  

  sayaç baya eskiymiş. Hocam rica etsem güncelleme imkanınız var mı acaba? Çalışmıyor da şuan.

  • Enes İLHAN   •  

   Maalesef hocam güncelleme şansım yok. Yazı 5 sene önce yazıldığı için databese felan mevcut değili o yüzden kusura bakmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.