29 Mart 2017: Çarşamba
Gölge

Blogger Navigasyon Eklentisi

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :) Enes İLHAN
Blogger İpuçları 3 Haziran 2011 29 18.088  
Bu Kişisel Blog'da 551 kategori'de yazıya yazılmış adet değerli yorumlarınız bulunmaktadır..

Konu Videolu anlatımla güncellenmiştir.
Sağolsun tekip eden okurlarımız isteklerini iletişim formundan bildirmeye devam ediyor. Bugün o isteklerden birisi olan navigasyon eklentisini anlatmak istiyorum sizlere. Asıl ismi Blogger Bread Crumbs olan bu eklentiye ben navigasyon demeyi daha uygun buldum. Çünkü Türkçemize daha yakın ve daha anlamlı olduğu için bu anlamı kullanmayı tercih ettim. Bu eklentiyle SEO ile kardeşçe geçinebileceğinizi belirtmek isterim öncelikle 🙂 Yani şöyle bir örnek ile sanırım çok daha net analayacaksınız:

nvgsyn-ornek
Yukarıdaki resimde aratılan kelime “Blogger Highslide Eklentisi“. İki sonuçta da linkler kelimesi kelimesine aynı. Yani konu başlıkları tamamen aynı. Buna rağmen benim sitem ilk sırada çıkıyor. Yani burada kullanmış olduğum navigasyon eklentisi vesilesi ile tamamen aynı olan iki konuda bir adım yükselmeme olanak sağlıyor. Bu güzel örnekten sonra isterseniz şimdi bu eklentinin nasıl yapılacağına geçelim:

Öcelikle aşağıdaki kodu ]]></b:skin> kodundan önce yapıştıralım:

.breadcrumbs {
padding:5px 5px 5px 0px;
margin: 0px 0px 15px 0px;
font-size:95%;
line-height: 1.4em;
border-bottom:3px double #e6e4e3;}

Daha sonra “Widget Şablonlarını Genişlet“tiğinizden emin olduktan sonra şu kodu bulun:


Kodu bulduktan sonra bulduğunuz kodu tamamen silin ve yerine şu kodları yapıştırın:


Son olarak şu kodu buluyoruz:


Ve yine bu en son bulduğunuz kodu silerek yerine aşağıda yer alan adresteki kodları yapıştırarak işi bitirmiş oluyoruz:

http://tinypaste.com/643288

 

Evet arkadaşlar işlem bu kadar ! Sizlerde artık Google’nın SEO kavramına uygun bir eklenti yapmış oldunuz. Biraz CSS bilginiz varsa sadece yazı yerine resimli olarak da göze daha hoş gelmesini sağlayabilirsiniz. Herhangi bir sorunda yazmaktan çekinirseniz kaynananız ölsün 😀  {şaka tabi ki}

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Bloggerda Hosting Kullanma !" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Enes ILHAN

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

29 Yorum Yapılmış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir