Enes İLHAN\ Blog Yazmada Zamanın Önemi

Günlük 2 yorum 1.665 11 Ağustos 2013

Dikkat edeceğiniz üzere blogu yaklaşık 2 aydır boşladım. Tek sebebi tabi ki çalışmamdan dolayı. Aslında tek ve en büyük sorun bu gibi dursa da insan çoğu zaman boş zamanlarında bile yazı yazamıyor. Zaman gerçekten önemli. Hele boş zaman varsa tamam. Tüm plân projeyi bu boş zamanlarınızda gerçekleştirebilirsiniz fakat bizim bence en büyük sorunumuz üretememekte. En azından ben kendim adıma bunu düşünüyorum.

Boş zamanım olduğunda elimden geldiğince blogumu güncel tutmaya çalışıyordum. Hâla boş zamanım olsa yine güncel tutar bildiklerimi diğer insanlarla paylaşma çabasına girerdim. Fakat insanın zamanının olmaması yapacağı veya yapmak isteyeceği birçok şeye engel oluyor. Bu konuda tek diyebileceğim boş zamanınız varsa blog açın ve istediğiniz gibi özgün yazı karalayın. Ama zamanınızın olmayacağını düşünüyorsanız bence hiç bulaşmayın. Hem kendinizi hemde eğer takipçileriniz varsa onları bıktırmayın.

Şimdiye kadar hep boş zamanım oldu çoğunlukla. Yani yaklaşık 5,56 yıldan beri bu blog açık ve çok emek verdiğimi belirtmek isterim. Bu süre zarfında belki binlerce yazı on binlerce yorum almadım ama boş boş yazılarda yazmadım çok şükür.. O yüzden blog açmayı hâla düşünenler varsa boş zamanının olup olmayacağını iyi hesap etsinler. Yoksa dediğim gibi tünelin ucu karanlık olur.

Belki çok dolu dolu bilgi yüklü bir yazı değil bu okuduğunuz ama benim için gerçekten üzücü bir durum. Aniden gelişen iş görüşmelerinin ardından bloga bir nevi elveda demem beni derinden üzdü. Bir yandan sevinirken diğer yandan bu blog ve onu okuyan bir avuç insan için gerçekten içim cız etti. Emek harcayıp güzel işler çıkararak sizlere faydalı olmayı çok isterim ama bu şu an malesef mümkün değil. Mesela bu konuda Tayfun Erbilen kardeşimi takdir ediyor ve kendisine gerçekten imreniyorum.

Tek tavsiyem boş zamanınız varsa böyle videolar çekerek insanlara faydalı olabilmeyi ve bu işi yaparken eğlenmeye bakmanız. Bu iş bana göre gerçekten çok keyifli ve güzel şeyler öğrenmeye bire bir kaynak. Neden bahsediyorum ? Tabi ki webmasterlık işleri. Yani jquery,php,html,mysql vs. vs.. Bunlar hem keyifli hem projelerinizde kesinlikle kullanacağınız şeyler. Boş zamanınız varsa oturun bunları izleyin ve kendinizi geliştirin derim. Şahsen ben öyle yapıyordum ve çok keyif alıyordum. Biraz rahatladım aslında içimi döktüğüm için. Neyse selametle kalın efendim..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Dürüst Olun Evinize Haram Lokma Sokmayın" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

Trabzon kuaför
13 Ağustos 2013 - 17:19:06

Bu bir veda yazısı mı yoksa sadece içini mi döktün?

19 Ağustos 2013 - 11:08:52

Yine de şöyle 4-5 günde bir yazı yazsan fena olmaz abi. 🙂