Enes İLHAN\ Blog Panelinde Yazılarımı Nasıl Yazıyorum ?

Günlük 1 yorum 2.459 7 Ekim 2012

Mesela şu an blogun yazı yazma panelindeyim. Genelde işim olmadıkça %90 felan HTML kısmında yazılarımı yazıyorum. Görsel alanı seçtiğimde hem kafam karışıyor hemde o kadar ıvır zıvırlar beni sinir edebiliyor. Dediğim gibi işim düşmedikçe html kısmından yazılarımı yazıyorum. Görsel alan biraz daha kasıyor özellik çok olduğundan. Örnek olarak bir yazı yazdığımda SEO kriterlerini önemsiyor ve önem verdiğim kelimeleri kalın, italic ve altı çizili olarak yazmaya özen gösteriyorum. Bunlar hem yazıyı güzel bir şekilde harmanlanmasını sağlıyor hemde göze daha hoş gelen bir yazı şeklini oluşturuyor diye düşünüyorum. Önemsenen yerlere belli efektler verilmesi de lazım bence. Yoksa salt(yalın) bir yazı okuyanda fazla bir etki bırakmayacaktır.

Şöyle bir takıntım var mesela o takıntımı bu yazımda da yapıyorum. Yazının ortalarına gelince bu yazının bir resmi olmalı ve o resmi hemen bulmalıyım diyerek yazıya sırtımı çeviriyorum bir anlamda 🙂 Resmi bulduktan sonra hemen upload edip bu yazının özel alanına resim adresini yazıyorum. Daha sonra yazının etiketlerini giriyorum. Ve en sonda da All İn One Seo Pack uygulamasına yazı başlığını, yazı başlığını anlatan kısa bir açıklama ve son olarak da etiketleri girerek bu kısmı bitiriyorum. Kategori seçimini en sona bırakıyorum. Yazıyı şööyle baştan bir süzdükten sonra hatalarımı kontrol ediyorum ve varsa yanlışlarım düzeltiyorum. Daha sonra da ne yazmışım diyerek okuduktan sonra kategorisini belirliyor ve ondan sonra yayınlıyorum yazılarımı.

Ama bu panele ısınana kadar neler çektim bilemezsiniz.. İçimden bir türlü gelmiyordu buradan yazmak. Hani alışkanlık olur ya öyleydi işte.. Blogger‘dan WordPress‘e geçtikten sonra epey bir afalladım ama sonra mecburen alışmaya başladım.. Mecburen diyorum çünkü artık o saatten sonra dönemezdim blogger’a. Sonra işte biraz daha alışınca wordpress’e artık hiçbir sıkıntı yaşamıyorum şükür. Herkesin kendine has bir üslubu ve yazı yazma şekilleri vardır. Mesela ben kağıta yazıp daha sonra blog paneline yazdığım yazıları bile bilirim 😀 O yüzden yazı yazmak güzel, paneldeki o özgüven ve rahatlık apayrı güzel.. Sizlerinde nasıl yazdığını merak etmiyorda değilim hani 🙂 Paylaşmak isteyen olursa zevkle okurum. Benden bu yazıda şimdilik bu kadar. Daha sonra tekrar görüşmek ümidiyle, hoşçakalın..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Yaz Ayında Grip Olmak" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

7 Ekim 2012 - 13:12:47

Ben, görsel alanda yazmayı tercih ediyorum 🙂