Enes İLHAN\ Bize Nazar Değdi !

Öyle İşte.. Yorum Yok 1.380 23 Eylül 2013

Aslında spor ile ilgili pek yazı yazmıyorum ama bugün bu yazıyı nedense yazma gereği hissettim. Önce hafta içinde galatasaray’ın real madrid’e farklı yenilmesi sonra da dünkü yaşanan olaylar. Aslında ikisi birbirinden farklı olaylar ama konu açılmışken ben ikisine de değinmek istiyorum. Önce hafta içindeki maça değinmek istiyorum. Galatasaray farklı yenildi, birçok kişi üzülürken birçok kişi de bu duruma nasıl sevindi anlatamam. Sevinenlerin arasından bende vardım çünkü geçen sene iyi oyununa rağmen yenilmesine üzüldüğümüz galatasaray taraftarı fenerbahçe’nin avrupadan elenmesine ve ön elemede oynadığımız arsenal maçlarında oldukça keyifliydiler.

Bu durumdan mütevellit oldukça üzülmüş ve bir daha kısasa kısas dedim kendi kendime. Bu olay gerçekten farklı bir şey. Ülke puanı ülke puanı diyoruz ama bizim ülkenin takımları bazen kendini avrupa’nın en iyi oynayan takımlarıyla karıştırıyor sanıyorum. Tamam o sahadaki ruhu bizler de istiyoruz fakat ortada bariz bir kalite, altyapı, finansal durum vb. gerçekler var. Lütfen kendimizi kandırmayalım. Galatasaray evinde belki r.madrid’i yine yenerdi ama durum geçen senekinden çok farklıydı. Yine yeneriz hesabı bu sefer tutmadı. Geçen maçta kendi evinde 3-0 yenen ve ardından rövanştaki maçta 1-0 önce geçen bir real vardı sahada.

Ama durum bu sene oldukça farklıydı ve galatasaray kimsenin tahmin bile edemeyeceği bir skorla yenildi. Adamlar resmen haddinizi bilin dediler. Her neyse ben galatasarayın gruptan çıkma şansının olduğunu düşünüyorum. Fakat juventus’ta hafife alınacak bir takım değil. Galatasaray italya’dan puan ve puanlar alabilirse çıkma şansı güçlenir. Bu konuyu burada noktalayarak dünkü yaşanan olaylara değinmek istiyorum. Türk futbolu ne kadar güzel gidiyor diye sevinirken dünkü kendini bilmezler yüzünden yine kara kara düşünmeye başladık.

Hele spikerlerin “taraftarlar polisi kovalamaya başladı” sözcüğünü duyunca ne kadar üzüldüğümü anlatamam. O kadar trajedik bir olay ki resmen utanç kaynağı. Tabi bu olayların bu noktaya gelmesinde melonun büyük payı var. Olayı tamamen meloya bağlamak haksızlık olur ama etkisini de yadsıyamayız. Abi bu tür çirkef oyunculara haddini bildirmek lazım. Koyu bir fenerbahçe’liyim ama kendi takımımda bile gerçekten iğrendiğim futbolcular var. Bunlar bruno alves ve raul meireles. Kalitelerine lafım yok ama karakter gerçekten çok önemli. Bu oyuncular inanın sadece Türkiye’de kendilerine yer bulurlar. Ve kimse kusura bakmasın ben böyle oyunculara “Futbol Katilleri” diyorum..

Futbol böyle çirkinlikle oynanmamalı. Alves çok sert oynayan bir oyuncu. Ve maçlarda kırmızı kart görme olasılığı çok yüksek. Hepsini geçtim sert bir pozisyonda birinin ayağını kırsa çok mu iyi olacak ? Dün melonun hareketi de böyleydi. Ya o adamın ayağı kırılsaydı ne olacaktı ? Gerçekten çok yazık. Oysa ilk haftalar ne de güzel geçiyordu. Gerçekten futbolu seven futbola değer veren insan böyle olayları görünce utanıyor resmen. Üzücü bir haftayı geride bıraktık. Derbide yaşanan olaylar Türk futboluna büyük hasar vererek belki de tarihe geçeçek. Gerçekten “Bize nazar değdi” demekten başka bir şey gelmiyor içimden..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "İşsizlik Sıkıntısı ve Yeni Arayışlar" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

İlk yorumu sen yapmak istemez misin?