26 Mart 2017: Pazar
Gölge

Bir Tema Değiştirme Öyküsü..

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :) Enes İLHAN
Wordpress 12 Haziran 2012 30 6.339  
Bu Kişisel Blog'da 550 kategori'de yazıya yazılmış adet değerli yorumlarınız bulunmaktadır..

Yine yeni yeniden… Bugün enesilhan.net alan adını kayıt ettireli tam 4 yıl olmuş. Böyle anlamlı bir günde bu temaya geçmek benim için güzel bir duygu oldu. Ayrıca bunu yazınca Emre Aydın‘ın şarkısı geldi aklıma{tam 4 yıl olmuş dün}. Her neyse yine başka bir temaya geçmiş bulunmaktayım. Bu diğer yaptıklarıma göre daha samimi oldu benim için. Eftal Bulut‘un hazırlamış olduğu temayı kendi çabalarımla bu hale getirebildim. Temanın orijinalini şu adresten görebilirsiniz. Buradan Eftal’e teşekkürlerimi sunuyorum. Özellikle CSS kodları beni mest etti. Herşey yerli yerinde sıralı bir şekilde hazırlamış kendisi. Daha önce böyle düzgün bir kodlama görmemiştim açıkçası. O yüzden düzenlemeleri felan daha kolay oldu benim için. Temanın paneli’nin olması da ayrı bir güzellik olmuş.

Temayı orijinal’inden epey bir uzaklaştırmaya çalıştım. Bu temada birçok güzel tasarıma bakarım ve onlardan esinlenerek oluşturmaya gayret gösterdim. Biraz ordan, biraz şurdan gibi oldu. Umarım bu tema uzun süreli olur benim açımdan. Çünkü artık bende bıkmış bulunmaktayım bu durumdan. İçime sinmeyen tek şey İnternet Explorer‘da düzgün görüntülenemiyor olması oldu. İE 6’yı zaten tarayıcıdan saymıyorum ama diğer İE sürümleri ilede uyumsuz oldu ve kaymalar mevcut. Tek ricam var kod bilen webmaster arkadaşlarımızdan. Sayfamın kaynak koduna bakarak kaymanın sebebini bana söylemeleri olacak. Bunu yapacak kişi olursa şimdiden teşekkürü bir borç bilirim. Aynı zamanda favicon ve logoyuda amatörce yapmaya çalıştım. İnşallah göze çok batmaz. Bir önceki tema da eleştiri almıştı logo renkli olabilir gibisinden. Bende bu eleştiriyi dikkate alarak gayet renkli bir logo yapmaya çalıştım. Dediğim gibi inşallah uzun soluklu kullanacağım bir tema olması dileğiyle..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Önemli Duyuru: Subdomainleri Kaldırıyorum !" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Enes ILHAN

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

30 Yorum Yapılmış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir