Enes İLHAN\ Bazı İnsanları Sevemezsiniz

Öyle İşte.. 4 yorum 2.451 22 Aralık 2012

Bilmiyorum niye ama bazen böyle insanlar karşıma çıkıyor. Bazı insanlar oldukça cana yakın olurken bazıları da varki bir o kadar itici ! Yani resmen konuşmaması için dua ettiğimiz tipler. Hep beni mi bulur böyle insanlar diye soruyorum ama biliyorum ki bir tek değilim bunu yaşayan, yani en azından yalnız değilim. Kendim çok mükemmel değilim olamam da ama mükemmel birisini de görmedim şu zamana kadar. Görebileceğimi de zannetmiyorum çünkü kimsenin mükemmel olduğuna inanmıyorum. Gördüklerim inandıklarımın kanıtı oldu yaşam boyunca..

Küçüklüğümden beri kıl olduğum insanlar çıktı sürekli karşıma. Şimdi o küçüklük arkadaşımı yolda görsem selam vermem. Hatta suratını görsem o da benim suratımı görse görmemezlikten gelirim çoğu zaman. “Küçüklüğünde neyse şimdi de öyledir” demiyorum ama küçükken yaptığı bütün kötü olaylar hafızama yer ettiği için büyümüş halini de istemiyor bünyem.. Yani iyi biri olduğunu söyleseler ve o çok değişti deseler de konuşmak istemem. Öyle işte bilmiyorum, sevemiyorum..

Dediğim gibi ben bu duruma alışkınım. Bizzat hepsini zamanla tecrube ettim. Ben istemez miyim şöyle konuştukça insanın içi açılan, “o konuşsun ben susarım hacı” diyebileceğim insan hiç mi olmaz. Elbet var ama en az bunun kadar işe yaramaz olanlar var etrafımda. Arkadaş çevresi çok olan bir kişilik değilim. Genelde seçici olup hep o seçici grup üzerinden arkadaşlığını veya dostluğunu sürdürdüğüm insanlar var. Hayatta haz etmem grup olarak sokakta yer almaktan, düşüncesi bile itici. Sen ne kadar iyi niyetli olursan ol karşındaki bu durumu senin gibi göremiyor malesef..

Geçen yılda üniversite de bir arkadaş vardı sınıfta. Benim için arkadaştan öteye gidemez zaten. Demin facebook’da
Sex shop için tıklayınız.arkadaşımın arkadaşlarına bakıyorumdum da 🙂 Yine o gıcık kaptığım insanın profilini gördüm. Bir insan bu kadar mı itici olur allah’ım. Rabbim’in yarattığına saygım sonsuz elbet ve ben dış görünümünden bahsetmiyorum. O benimle konuşurken ben içimden sürekli allah’ım ne olur bir kelime daha etmesin diye sürekli dua ederdim. Benim samimi arkadaşlarımın yanına gelir sanki 40 yıl muhabbetimiz varmış gibi bizle sohbet etmeye kalkardı.

Bir de işin kötü tarafı adam yalancının tekiydi. Ben bunu nasıl anladım peki ? Söyledikleriyle yaptıkları arasında dağlar kadar fark olan ve kendini Antalya‘lıyım diye tanıtarak hava atan ve sonradan Osmaniye‘li olduğu anlaşılan bu vatandaşı eminim sizde tanısanız hemen nasıl biri olduğunu anlardınız.. Hayır yani bunu neden yapıyorsun ki ? Sen osmaniyeliyim dediğinde seni aşağılayacakmıydık ki ? Alâkası bile yok. Zaten okuduğun okul belli. Ceyhan Meslek Yüksek Okulu..

Çok salak değilsen bu okula sadece çevre illerden gelindiğini bilirsin zaten. Tutup da istanbul’dan veya izmir’den gelenlere ben gerçekten salak derim abi.. Diyordum da zaten. Sen tut istanbul gibi izmir gibi ankara gibi metropol şehirlerden tut adana’nın berbat ilçelerinden birine gel. Hoşgeldin abicim gözümüz yollarda kaldı.. Harbiden vardı biliyor muydunuz ? Herkes bayram tatilinde veya sömestır tatilinde memlekete nasıl giderim diye düşünürken ben onların da yerine düşünürdüm.. 3 saatlik yolun hesabını yapan ben üstüne onları da eklerdim.

İşin özü böyle insanları gerçekten sevemiyorum. Hani bir tabir vardır, “ağzıyla kuş tutsa yaranamaz” diye. Aynen valla, değil kuş ağzıyla elmas tutsa karşıma insan diye alıp konuşmaya tenezzül etmem. Başta da dediğim gibi ben ne dört dörtlük bir insanım ne de çok mükemmel biriyim. Sadece bazı insanların öyle veya böyle bir şekilde hayatımıza girdiği, girmesiyle kalmayıp bazen içine ettiği bir dünyada ben bu insanların yeri olmadığını düşünüyorum. Beni böyle görenlere de saygım sonsuz. Biraz içimi dökeyim dedim, hoşçakalın canlar 🙂

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Takvim Yaprakları" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

23 Aralık 2012 - 12:39:32

Yazdığında çok haklısın bence de.Bende anlatmak istediğin kişiyi şöyle tanımlayabilirim sanırım;
İnsan vardır konuşurken yüzüne gözüne çekinmeden samimiyetle bakarsın, bir de böyleleri vardır daha fazla konuşmasın diye kafanı başka kişiye çevirirsin ve gerçekten dediğin gibi sussun yada lafa karışmasın diye dua edersin.

24 Aralık 2012 - 23:16:50

Üzüm üzüme baka baka kararır onlar gibi olmayın da.

25 Aralık 2012 - 02:42:50

Ne alâka ilkay ?

25 Aralık 2012 - 18:51:21

Kardeşim kusura bakma yanlış yere yorum atmışım ben.:)