Enes İLHAN\ Başlıksız Yazı

Günlük 7 yorum 1.918 29 Eylül 2016
basliksiz-yazi

Sanırım yazma isteğimi yavaş yavaş kaybediyorum.. Yazmak istediğim ama yazamadığım o kadar çok şey var ki keşke yazabilsem her istediğimi.. Askerde iken yazacak fırsatım olmuyordu ona üzülüyordum artık fırsatım var bu sefer de ben yazamıyorum 🙁 Beklenti için de olduğumuzdan mıdır nedir bilmiyorum ama sanki yazdıklarımı veya yazacaklarımı okuyacak kimsenin olmadığını düşündürüyor zihnim.

Bilgisayar da artık daha farklı şeyler yapıyorum blog yazmak dışında. Kendimi geliştirebileceğim başka alanlara felan bakıyorum. Adobe Premier Pro öğrenmeye çalışıyorum. Hatta bildiğin kurgu yapabiliyorum. Kardeşimin instagram’daki fenerbahçe sayfasına birbirinden emekli 810 video yaptım şimdiye kadar. Fena izlenme sayıları da gelmiyor aslına bakarsanız. Takipçi sayısı 23 bin civarı sayfanın. Geçen bir video yaptım şener özbayraklı için rekor izlenme geldi 146 bin kere izlenerek.

Bilmiyorum yazmak artık herkesin hakkını veremediği özel bir beceri isteyen mecra bana göre. Herkesin yazma becerisi vardır ama bu iş ciddi emek ve özveriyle olan aynı zaman da maddi değil de manevi olarak yapıldığı zaman uzun zamanlar ayakta kalabiliyor. Çok şükür epey uzun zamandır ayakta zar zor kalabilen bir blogum var. Bu eylül‘de tam 9 yıl olmuş yazmaya başlayalı..

Bilmiyorum nereye kadar devam edecek ama bu gidiş gidiş gibi gözükmüyor sevgili okur bunu üzülerek söylüyorum 🙁 Yarın bir gün fikirlerim değişebilir pek tabi ya da ilham gelir daha farklı bir şey olur ama şu an ki ruh halim hiç de iyi denemez. Aman neyse yazma yeteneğimi kaybetmişim belli ki 300 kelime bile yazamıyorum.. Bu yazıyı da ısınmak için yazıyorum desem yanlış olmaz. Okuyanlara selam olsun, sağlıcakla..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "27'den Gün Aldım" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

4 Ekim 2016 - 04:02:04

Öncelikle Aleyküm Selam Enes. Yazdıklarını veya yazacaklarını okumuyorlar gibi düşüncelere girersen hiç çıkamazsın işin içinden kardeşim.

Şöyle bir izah içerisinde bulunayım. Sonuç itibari ile sen blog adresin içerisinde içinden geçenleri yazmaktasın ve içinden atmaktasın. Gün gelir dert atma, stres atma, sitem etme üzerine yazarsın, gün gelir güzel gelişmeler, neşeni paylaşma, bir güzel haber verme vb. gibi yazılarını yazarsın. Doğrumu?

Açıkçası yukardakilere yazdıklarıma ilave olarak; her yazan elbette konu altından yorum almak, fikirleri paylaşmak ister çoğu kişi. Bunlar oldukça bir ayrı heves oluyor yazmak kesinlikle katılıyorum da, sen önceliği kendine vererek içindekileri, düşüncelerini yaz derim. Varsın okuyan okusun, yorum yapan yapsın. Senden çıksın..
Vesselam.. 🙂

10 Ekim 2016 - 12:52:59

Enes’im arada böyle zamanlardan hepimiz geçiyoruz. Çok takılma, mutlaka yazma isteği gelip seni bulacaktır. Ayrıca Premier Pro videolarına göz atmak isterim 🙂

11 Ekim 2016 - 19:46:30

@kardeşim,
Kardeşim çok teşekkür ederim ama bazen öyle süreçlerden geçiyorsun ki ne yaptığına sen bile anlam veremiyorsun. Benim de şimdilik yaşadığım durum bu, inşallah her şey tekrar eskisi gibi olur.
@Ersin A.,
Eyvallah kardeşim söylediklerin de tamamen haklısın. Bu şekilde düşünmeye daha özen göstereceğim. Bundan sonra daha çok karşılık beklemeden yazmaya çalışacağım, dediğin gibi “varsın okuyan okusun” Teşekkür ederim kardeşim sağolasın..
@Çağrı Mustafa Alkan,
İnşallah abi teşekkür ederim yorumun için. Abi kurgu felan videoları değil daha çok 1 dakikalık video tarzında yaptığım videolar var. Şu sayfadaki https://www.instagram.com/1907fenerbahce__/ son 10 videoyu ben düzenledim adobe premier ile, oradan bakabilirsin abi.

20 Ekim 2016 - 04:36:14

Blog yazmak gerçekten fark yaratır. Devamlılık büyük başarıdır. Eminimki tekrar çok seveceksin yazmayı diğer faaliyetleri bir kenera mutlaka atacaksin . Çünkü bizde çeşit çok , biz çılgın Türkleriz. Ama tekrar doğruyu bulup bizi bilgilendireceksin buna eminim . Sadece yaz.

aslı berker
14 Kasım 2016 - 08:59:03

Aslında bu ara hepimiz depresif bir ruh hali içindeyiz.Ülkenin durumu ,gelecek kaygılarımız, günlük sorunlarımız derken keyif aldığımız uğraşları gereksiz görür olduk. Aslında gelmiyor içimizden hiçbir şey yapmak.Belki anonim bir blog sahibi olmalıyız.İçimizi döktüğümüz en yakınlarımıza söyleyemediğimiz kaygı ve dertlerimizi belki de en uzaktakilere haykırmalıyız.Ama yine de yaşamaya ve mutluluğu aramaya devam etmeliyiz.Bu yüzden hayat felsefem ; Hayat bitti ! Dediğin yerde başlar.

Blogunuzu çok öksüz bırakmayın bu yüzden.

17 Kasım 2016 - 09:51:14

Yazı yazmak zorlayınca olmuyor gerçekten. Ama şunu da unutmamak lazım en güzel yazılar sakin kafayla ortaya çıkıyor. Umarım devamı gelir. 😉

Powerbank
22 Kasım 2016 - 09:21:21

Kardeşim, blogunda başarılar dilerim…