24 Mart 2017: Cuma
Gölge

Bana Altyazıyı Sevdiren Film: Apocalypto

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :) Enes İLHAN
Sinema 11 Temmuz 2012 8 3.059  
Bu Kişisel Blog'da 550 kategori'de yazıya yazılmış adet değerli yorumlarınız bulunmaktadır..

Okul süresi boyunca çok sevdiğim bir hocamın tavsiyesiyle izlediğim ve iyi ki izlemişim dediğim bir filmdir Apocalypto.. Okullar kapanmadan önce film izlemek istiyorduk sürekli fakat ne film izlemek için kaliteli bir internetimiz ne de indirmeye yeterli zamanımız vardı. Bizde ne yapalım ne edelim diye düşünürken bizim çok sevdiğimiz bir bilgisayar hocamız vardı.. Gerçi kendisi branşı olmayan dersleri bile bizlere anlatabilmek için yoğun çaba sarfederdi Allah razı olsun. Cidden o hocamın yeri bende ayrıdır arkadaşlar. Hayatının her alanında herşeyin en iyisini yapmak isteyen biri. Okul bitti ama biz hâla ara ara da olsa görüşmemizi sürdürüyoruz. Yani keşke insanın tüm hocası böylesine anlayışlı ve cana yakın olsa ama olmuyor işte. Her neyse konumuzu dağıtmayalım. Bugün sizlere daha önce 4 defa izlediğim ve yine izlemekten bıkmayacağım bir filmi anlatmak için bu yazıyı yazıyorum.

Film maya krallığının zirveye yükselişini anlatan ve 1000 yıl sonra tekrar tükenişini konu alıyor. İlginç olan ise bu filmin dublajının Türkiye‘de yasaklatılmış olması. Özellikle bunu yapmışlar fakat iyi düşünülmüş bir ayrıntı. Çünkü filmi izlediğinizde çok farklı bir film olduğunu oyuncuların konuşmalarından anlıyorsunuz. Beni bugüne kadar böylesine etkileyen çok az film olmuştur. Film o kadar gerçekçi yapılmış ki yani ancak bu kadar olur diyorum. Film 2006‘da yapılmasına rağmen sağolsun hocam HD kalitesinde vermişti filmi 🙂 Tabi altyazı ingilizce olunca insan pek birşey anlamıyor. Bende biraz araştırmadan sonra güzel ve senkronu tam tutan bir altyazı buldum ve bu vesileyle altyazıyı sevmeye başladım. İmkanım olursa bundan sonra yabancı filmleri altyazı olarak izlemek istiyorum.

Eğer elinizin altında internet ve odanızda klimanız varsa tavsiyemdir bu filmi izleyin arkadaşlar 😉 Filmin süresi 2 saat 12 dakika fakat izledikçe zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Ve ayrıca film İMDB‘den 7.8 puan almış ki bence güzel bir puan. Filmin konusuna da bakın ondan sonra karar sizin zaten:

Filmin Özeti:

Güçlü Maya Krallığı, gittikçe yayılan şehirler kurarak, gökyüzünü delen piramitler yaparak ve olağanüstü kültürel ve bilimsel başarılar elde eden etkileyici gelişmiş bir toplum inşa ederek Amerika’da 1000 yıldan fazla bir süre hüküm sürdü. Ondan sonra, tarihin ışıltısı içinde, bu dünya çöktü. Bütün bunlardan geriye kalan ormanlarla kaplı birkaç piramit ve boşuna umut veren bir gizem oldu. Şimdi, Maya uygarlığının sona ermesinden 500 sene sonra, yönetmen Mel Gibson, felaketin kıyısındaki bir dünyada kendisi için en fazla önem taşıyan şey olan ülkeyi kurtaracak olan bir adamın macerası üzerine kurulan belirli bir zamanı olmayan bir efsanede olduğu gibi her şeyi gözler önüne seren modern bir film macerası yaratmak için asla keşfedilmemiş bu ülkeyi derinlemesine araştırıyor: APOCALYPTO.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Fetih 1453 Yeni Fragman" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Enes ILHAN

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

8 Yorum Yapılmış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir