Enes İLHAN\ Avea’dan Bal Gibi Tarife !

Telefon 2 yorum 3.131 28 Eylül 2011

Avea yine biz kullanıcıları düşünmeye devam ediyor. Yanlış anlamayın bu yazıyı avea‘yı övmek için yazmayacağım, zira 3 operatörde birbirinden kötü. Kötü diyorum çünkü biz kullanıcıları hiç ama hiç düşünmüyorlar. Faturalı herhangi bir tarifeye aylık 29 TL diyen operatörlerimiz (!) ona eklenen özel iletişim vergisini {öiv} hiç katmıyorlarmış gibi avaz avaz reklamlarda bu fiyata geçebilirsiniz diyorlar tarifeye! Halbuki normal faturanın yanında bizim aklımızın bile ermediği öyle çok vergiler varmış da bizim haberimiz yokmuş meğersem ! Dediğim vergileri sağolsun vadofone‘cuğumdan dost kazığı misali aldım. Bakın şimdi şu iki resime arkadaşlar:

vodafone faturavodafone fatura 2Siz birşey anladınız mı bu resimlerden ? Vallahi ben bir şey anlamadım 🙂 İşte mantıklarıda bu. Siz yazacak veya anlatacaksınız ama müşteri bunları anlamayacak. ‘Birin üstüne on koymuşlar‘ deyimiyle özdeşleşen bu hâl operatörlerimizin artık sıklıkla başvurduğu bir yöntem. Ondan sonra faturalar niye kol gibi geldi diye sorup duruyoruz. Ben artık faturalı olan herşeye karşıyım arkadaşlar. Taahhüt vermekten bıktım bu kan sömürücülerine.

Bundan sonra faturasız paketlere veyahut tarifelere yönelmeyi daha mantıklı buluyorum. En azından paranız olmadığında yükleme yapamıyorsunuz ve kimse sizden fazla fazla para alamıyor. Bugünde okuldan yorgun argın geldikten sonra avea’nın sitesine bir bakayım dedim yeni bir tarife felan gelmiş mi diye. Evet çok güzel bir tarife gelmiş. Adı da “bal gibi paket“. Kötünün iyisi olarak değerlendirdiğim avea benim hoşuma giden iki paket seçeneği sunmuş bizlere. Birinci pakette resimde görüldüğü üzere her yöne 250 DK konuşma, yine her yöne 250 SMS ve 250 MB İnterneti 20 TL karşılığında satın alabiliyorsunuz. İkinci pakette ise her yöne 500 DK konuşma, her yöne 500 SMS ve 500 MB İnterneti 30 TL karşlığında alabiliyorsunuz. Bana çok uygun geldi. Turkcell’deki bonuslarım bitince avea’ya yüklenmeye çalışacağım.

Konu biraz saptı ama anlatmak istediğim yerleri sizlerle paylaştığımdan dolayı rahatladım biraz. Gerçekten operatörlere ve müşteri hizmetlerini artık acayip derecede kıl olmaya başladım. Bundan sonra uğraşmamak ümidiyle, esen kalın değerli okuyucular.. Birde hakkınızı yedirmeyin her ne kadar benim haklarımı yeselerde.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Symbian Anna Version 24.01 Güncellemesi" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

cansu
1 Ekim 2011 - 22:02:29

Birinci pakette resimde görüldüğü üzere her yöne 250 DK konuşma, yine her yöne 250 SMS ve 250 MB İnterneti 20 TL karşılığında satın alabiliyorsunuz. iyiymiş

cansu
1 Ekim 2011 - 22:03:50

faturasız bir de böyle olması güzel..