Enes İLHAN\ Avea Şakafon

Telefon 3 yorum 3.524 9 Eylül 2008

Avea yine “Ohh be!” dedirtecek cinsten bir tarife hazırlamış Şakafon.Bu servisle sesinizi istediğiniz ses tonuyla sevdiklerinize belli bir ücret karşılığnda gönderebiliyormuşsunuz.Avea hattım olmasına rağmen denemeye fırsatım olmadı ama birazdan neymiş bu işin aslı öğreniriz 🙂 Buna benzer bir tarifeyi Vodafone geçtiğimiz sene yapmıştı. Ama onda efekt vardı ses değiştirme yoktu. Bakalım eğer güzel bir şeyse bu servis güncelleme olarak yazının sonunda sizi bilgilendiririm.İşte bu servisin detayları:

Nasıl kullanılır?
Canınız eğlenmek istediğinde 9933’ü arıyorsunuz, dilediğiniz ses tonunu seçiyorsunuz, arkadaşınızın numarasını tuşluyorsunuz ve konuşuyorsunuz; konuşurken şaşırtıyorsunuz, gülüyorsunuz, güldüyorsunuz

9933’ü aradığınızda sesli yanıt sistemi sizi servis hakkında ücretsiz olarak bilgilendirecek ve sizden konuşmak istediğiniz ses tonunu seçmenizi isteyecektir. Çocuk sesi için 1’i, kadın sesi için 2’yi, erkek sesi için 3’ü tuşlayınız. Ses seçiminizden sonra sesli yanıt sistemi aramak istediğiniz numarayı tuşlamanızı isteyecek ve numarayı girdiğiniz takdirde çağrınızı bağlayacaktır. Konuşma sırasında 4’ü tuşlayarak kendi ses tonunuza dönebilirsiniz.

Şakafon servisi ile yaptığınız aramalarda numaranız aradığınız kişi tarafından görülmelidir. Numaranızı gizleyerek arama yaptığınız durumda da numaranız aradığınız kişi tarafından görülecektir.

Nasıl Ücretlendirilir?
Şakafon servisi, dakikası 4 SMS/8 kontör olarak ücretlendirilir.
9933’ü aradığınızda ücretlendirme, servis bilgilendirme mesajı sonundaki sinyal sesinden
1 dakika sonra başlar.

Yukarda gördüğünüz gibi dakikası 4 SMS/8 kontör. Bana biraz pahalı gibi geldi.Ama o kadar uzun süre şaka yapan kimseyi de tanımıyorum çevremde İçinizi ısıtacak en güzel ve çekici

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "5 Adımda Numara Taşınabilirliği" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

Necmiye
16 Eylül 2008 - 20:13:00

Turkcell den vazgeçemeyen biriyken Avea nın kampanyalarıda çok dikkat çekici geldi bana.

Anonymous
31 Ekim 2008 - 13:12:00

saçma sapan bişey arkadaşıma yapmadan önce deniyim de rezil olmıyım dedim kendi diğer hattımı aradım hiç bişey olduğu yok para tuzağı kaç kere denedim baya yazmıştır faturada görücez cızırtıdan başka bişey gelmiyo telde sanki biri tele üflüyo ben konuştukça aveayı aradım telinizde sorun vardır dedi bayan 0 telde ne arızasıysa bu başka zaman olmuyo bi tek bunda oldu nedense!?…..

sporcu
5 Aralık 2012 - 13:50:48

Zamanında çalışiyordu sen demekki yapamdın arkadaş ben çok denedim diğer hatımda zaten servis KULLNIMA KAPANDI