24 Mart 2017: Cuma
Gölge

Askere Gidiyorum Arkadaşlar

Kendimce 4 Ocak 2015 24 7.012  1
Bu Kişisel Blog'da 550 kategori'de yazıya yazılmış adet değerli yorumlarınız bulunmaktadır..

Allah izin verirse Şubat ayında askere gidiyorum arkadaşlar. Biliyorum böyle aniden oldu ama ben uzun süre bu konuyu düşündükten sonra askere gitmekte karar kıldım. Eylül ayının ortalarında tecilimi bozdurmuştum zaten ve bu anı bekliyordum aslında. Bu ayın 23‘nde askerliğimi nerelerde yapacağım açıklanacak. Askerliğimin nereye çıktığına dair bilgi olarak bu yazıyı güncelleyeceğim zaten.

Er olarak gidiyorum ve 12 aylık uzun bir süreç beni bekliyor. Yoğun stres altındayım arkadaşlar. Herkesin keşke şu 4 yıllığı bitirip öyle gitseydin demelerinden bıktım. Bende öyle olsun isterdim fakat ortalama sıkıntısı yaşadım derslerde. Tek başıma olunca ders çalışmakta çok zorlanan birisiyim. Zaten hedefim 2 yıllığı 4 yıllığa tamamlayıp askere öyle gitmekti ama kısmet olmadı.

Açıkçası evde beklemekten sıkıldım 2 senedir. Çok iş başvurusunda bulundum bu süre zarfında. Hatta 3 ay süreyle bir iş yerinde çalıştım da. Fakat adamlar askerlik ile alâkamın olmasını istemiyorlar haklı olarak. Tecilli olmakta onlar için sıkıntı olduğundan bu işe kökten çözüm getirmek amacıyla askerliğe gideceğim. Kendimi üç aydır bu ana hazırlıyordum sessiz sedâsız(…) Tuhaf bir duygu gerçekten. Her erkek evladı zamanı geldiğinde bu duygulara kapılacaktır.

Bedelli olayına hiç girmeyeceğim. Yaşım 24 Allah’ın izniyle aslanlar gibi gideceğim. Ne gocunuyor, ne de üzülüyorum bu duruma. Şimdi düşünüyorum 15.000 veya 18.000 TL çok rahat bulunabilir para, hadi bulamadın gider kredi çekersin. Ama değmez bence. Durumu gerçekten müsait olmayıp da işini kurmuş, evlenmiş kişilere belki bir ihtimal diyebilirim ama keyfi yapmayanlara şüpheyle bakacağım bundan sonra. Neyse konu bu değil dediğim gibi bu konuya hiç girmek istemiyorum.

Bundan sonra zaman ne getirir bilinmez ama benim yoğun duygular yaşayacağım kesin. Askere gideceğim diye kendimi paralayıp üzülmüyorum, bilakis benim için güzel bir değişiklik olacak inşAllah. Askerlik nasıl geçer kestiremiyorum ama yakın zaman da isa abim gitti askere. Sağolsun onun tecrubeleriyle biraz olsun rahatladım ve bana çok yardımcı oldu Allah razı olsun. Hani şu askere giderken ne götürelim mevzusunda.

Bu yazıya kesin güncelleme gelecek zaten daha 3 hafta gibi bir sürem var evde. Herkes hakkını helal etsin lütfen, bu kardeşinize dua etmeyi de unutmayın ve hoşçakalın…

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Teknolojinin Kölesi Olmayın !" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Enes ILHAN

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

24 Yorum Yapılmış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir