Enes İLHAN\ Askerden Herkese Selamlar

Günlük 7 yorum 1.913 12 Temmuz 2015

Selamün aleyküm ey unuttuğum insanlar.. Selam olsun sizin gibi dostlara ve dost kalabilenlere.. Ve hâla benden haber almak isteyip de alamayan, bir yazı yazsa da nasıl olduğunu bilsek diyenlere selam olsun.. Bildiğiniz üzere hâla askerlik görevimi yapıyorum ve askerliğimin bitmesine 6 ay gibi bir süre kaldı inşAllah. Sizlere en son ankara/mamak ‘ta askerliğimi yapacağımı söylemiştim ve ondan sonra da herhangi bir yazı giremedim malesef.

Gerek askerlik psikolojisi olsun gerekse de biraz benim ihmalkarlığımdan olsa gerek sizleri 5 ay gibi uzun bir süredir habersiz bıraktım. Bunun için gerçekten üzgünüm ama inşallah halimden anlarsınız sevgili dostlar. Şu an Hatay/İskenderun‘da vatani görevimi devam ettiriyorum. Şimdiye kadar zaman çok iyi geçti şükür ama bundan sonrası nasıl olacak bilmiyorum.

Askerde insan psikolojisi tamamen değişiyor arkadaşlar ben bu süre zarfında bunu öğrendim. Özellikle erkek arkadaşlar için açık açık söyleyeyim askerlik şu zamanda yapılacak bir şey değil. Bunu çok net söylüyorum belki bana karşı çıkanlar olabilir ama beni en iyi asker arkadaşlarım anlar. Kimsenin gözünü korkutmak gibi bir niyetim yok ama dışarda selam bile vermeyeceğiniz insanlar kendilerini afedersiniz bir b*k zannediyor.

Bir şafak muhabbeti var ki sormayın gitsin. Yok “şafağa saygın olsun“, yok “biz bu şafağa asansörle inmedik alt devre (!)” (biliyoruz yatarak indin), yok “şafak atar baba kaçar“, yok “senin şafağın yetmez torunn” gibi nerde abudik kubidik laflar varsa burada fazlasıyla dinleyeceksiniz. Ve bunları dinlerken içinizden bolca küfredeceksiniz buna emin olabilirsiniz.

Vaktim olsa sizlere içimi fazlasıyla dökmek isterdim ama şimdilik bu yazıyla idare edin sayın okur. Bundan sonra her çarşı izninde bir şeyler anlatmak istiyorum ama bakalım bu isteğimi gerçekleştirebilecek miyim.. Bu arada şunu söyleyeyim askerliğin en büyük artılarından birisi size sabrı öğretiyor olması. Sabrı fazlasıyla öğreneceksiniz. Burada yeri geldiğinde çok asabi yeri geldiğinde kendinizin bile ne yaptığını anlayamadığı şeyleri yapabileceksiniz.

Velhasıl kelam askerlik psikolojisi bambaşka arkadaşlar. 28 Şubat‘tan beri iskenderun’dayım bu arada. Hiç izin kullanmadım dağıtımda dahil olmak üzere. Bakalım hiç izin kullanmayı düşünmüyorum ama Allah’tan kaza bela olmazsa böyle olacak gibi. Bayram’dan sonra evci iznini kullanmayı düşünüyorum. İzin kullanmamı engelleyen yegane şeylerden birisi de skype oldu benim için. Allah razı olsun valla böyle bir şeyi hayatımıza kazandıran kişilerden. Her hafta ailemi görüyorum çarşı izni felan kitlenmezse tabi ki 🙂

Böyle alel acele bir yazı oldu bunun farkındayım ama bundan iyisi şimdilik mümkün gözükmüyor. Fotoğraftaki gördüğünüz resimde kaldığım yerden çekmiş olduğum bir resim. Şimdilik böyle olsun, kendinize iyi bakmayı ve bana dua etmeyi unutmayın inşAllah. Herkese kucak dolusu sevgiler ve selamlar, hoşçakalın..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Askerlik Yerim Belli Oldu" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

12 Temmuz 2015 - 15:10:09

Allah kazasız belasız tamamlamayı nasip etsin

7 Ağustos 2015 - 02:02:20

enes gel artık yahu, bloglar sensiz çekilmiyor :d

Kerem Akyol
6 Eylül 2015 - 04:37:13

Az kalmış Enes.

13 Eylül 2015 - 00:13:07

Allah askerlerimizi korusun.

29 Ekim 2015 - 09:39:30

Allah yardımcın olsun 🙂

29 Kasım 2015 - 23:44:03

Allah tez zamanda seni ailene sevdiklerine kavuştursun asker kardeşim.

20 Aralık 2015 - 01:19:23

Allah yardımcın olsun. Kazasız belasız tezkereni alman dileğiyle..