Enes İLHAN\ Araba Yarışı Oyunu

Tanıtıcı Yazılar 1 yorum 2.736 16 Mayıs 2013

İnternet üzerinden oynanabilen araba yarışı oyunları, kullanıcıların en çok ilgi duyduğu oyunlar arasındadır. Yükselen oyun ve görüntü teknolojisi ile birlikte büyük çıkış yaşayan araba oyunları, kontrolleri ve sürüş keyfinden dolayı gerçeğe çok yakın tasarlanmıştır. Simülasyon niteliğinde olan oyunlar, araba öğrenecek oyunculara bir hayli yardım ediyor. Bunlar dışında gerçek araba yarışı turnuvalarından ve pistlerinden bilgisayar ortamına aktarılan ya da özgün tasarımlara sahip olan birçok oyun da kullanıcıların beğenisini toplamayı başarmıştır.
Araba Yarışı3D görüntü teknolojisinin yaygınlaşmasıyla birlikte, kullanıcıların araba yarışı oyunlarına olan bağlılıkları da artış göstererek olumlu tepkilerle karşılaşmıştır. Bu oyunlar içerisinden sıyrılarak adından söz ettiren “Blur” oyunu, muhteşem efektleri ve gerçekçiliğiyle tecrübe edenleri kendine hayran bırakmıştır. Başarılı bir çıkış yakalayan bu araba yarışı oyununda tek kişilik ya da multiplayer seçenekleri bulunuyor.

Tek kişilik oyun modunda, kariyer yaparak oyun karşısında uzun vakitler geçirebilirsiniz. Birbirinden zorlu yarışları başarıyla tamamlayarak, kilitli yarışları açabiliyorsunuz. Need for Speed oyun mantığına benzer bir kariyer düzeni olmasına rağmen, oynanış şekliyle yeni döneme çok daha uygun görünüyor. Yarış esnasında rakiplerinizle gerçek anlamda bir savaş içerisindesiniz. Yollarda bulunan çeşitli paketleri diğer yarışçılara karşı kullanarak üstünlük kurabiliyorsunuz. Mesela yıldırım paketini aldığınızda, en öndeki yarışçının arabasına yıldırım düşürerek kaza yapmasını ve yavaşlamasını sağlayabiliyorsunuz.
Araba Yarışı 2Yıldırım paketi haricinde roket, sağlık, kalkan, hız vb. birçok farklı “Power Up” olarak adlandırılan paket bulunuyor. Bunların yardımıyla yarış sıralamasında yükselerek en azından ilk üç içine girmeye çalışın. Kariyer yaparken eğer dereceye giremezseniz ilerleyemiyorsunuz. Oyunun güzel yanlarından bir tanesi de araba çeşitliliği. Onlarca farklı araba var ve her biri farklı özelliklere sahip, oyuncunun yeteneğine göre her araba kullanışlıdır. Grafik ve ses özellikleriyle tam anlamıyla kusursuz bir oyun olan “Blur” mutlaka arşivinizde bulunması gereken araba oyunları içerisindedir.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Oyun Zevkiniz Tek Tık Uzağınızda" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

Ustanın Mutfağı
17 Mayıs 2013 - 04:25:38

Oyunları takip edeceğiz diye, ekran kartı değiştirmekten yoruldum sanırım. 🙁