Enes İLHAN\ Aniden Kaza Haberi Almak !

Günlük 15 yorum 3.360 18 Ekim 2013

Günlerden pazartesi’ydi.. Annem telefonda babama gelirken 1 kova yoğurt alması için tembihliyordu. Bu sırada bende kahvaltımı yapıyordum. Saat 12:15 sularıydı yanlış hatırlamıyorsam. Sonra çok geçmeden yaklaşık bir 15 dakika sonra aşağı komşunun karısı anneme bir şeyler söylemeye gelmiş kapıda. Ben o sırada kahvaltımı bitirip odama çekilmiştim. Kadının seslerini yavaştan da olsa duyuyordum.Komşu korkma da senin bey kaza geçirmiş galiba” demesiyle annemin çığlıklarını duymak eş zamanlı gerçekleşti..

Bunu duyar duymaz dizlerim tutmayaya, beynim aniden çalışmaya başlar oldu. Tüm kötü senaryoları annemin ağlama sesleriyle düşünmeye başladım. Sağolsun komşumuz arabayla bizi acil’e yetiştirdi, zaten olaya bizzat şahit olan da oymuş. Annem panik atak bir insan olduğundan siz ne kadar soğuk kanlılıkla söylerseniz söyleyin o pireyi deve yapar. Yerinde duramaz bir an önce görmek ister kişiyi. O yüzden sülalemizde böyle haberler olduğunda ilk anneme haber vermezler. Neyse dediğim gibi annem panik atak biri olduğundan arabada bir anda öldürdü adamı..

Sakin olması için telkinlerde bulunsam da görmeden edemeyeceği için bir an önce orada olmak istedik. O haberi duyar duymaz verilen tepki gerçekten başka bir şey. Hayat sanki gözlerinin önünden akıp gidiyor. Hastaneye gittik, babama pansuman yapıyorlar. Onu o halde görünce gözlerim doldu ne yapacağımı bilemedim. Kafasında kanları görünce nasıl korktuk bunu da anlatamam.. Babamın kafası %70 oranında kel olduğu için(sadece arka kısmında saçları var) kanlar kulaklarına kadar damlamış adamcağızın..

Dediğim gibi kanları görünce çok korktuk. Korkumuzun sebebi ise olası bir beyin kanaması. Allah’tan korktuğumuz başımıza gelmedi ve sadece kol kırılması ve kafada hafif bir kaç sıyrıkla atlattı çok şükür.

Peki bu kaza nasıl oldu ?

Kısaca kaza anını da anlatayım. Görenlerden ve babamın bilgilerine göre olay şu şekilde gerçekleşiyor. Bizim komşumuz çarşıda babamı görüyor arabasıyla ve “Komşu eve gidiyorsan gel bırakayım” diyor. Babam da “Tamam komşu şuradan yoğurt alayım geliyorum hemen” der. Bunu dedikten sonra kaldırıma bir adımını atıp diğerini atamadan araba hızla gelir ve babama çarpar. Çarpmanın etkisiyle babam havada takla attıktan sonra kollarının üzerine düşer ve bir tanesini kırar.

Çarpan araba hızla olay yerinden kaçar. A be şerefsiz ya ölseydi babam ? Vurdun bari hatalı olan da sensin neden kaçıyorsun ? Bir insanlık yapıp hastaneye götürsen ölecek misin ? Tabi olay yerinde plâkası alınmış arabanın, model ve rengine kadar. Şikayet dilekçemizi bir güzel verip maddi manevi tazminatta bulunduk. İnşallah bir sonuç çıkar ama Türkiye’de adaletin yok denecek kadar az olduğunu görünce açıkçası pek bir şey olacakmış gibi gelmiyor bana. Biz sonuna kadar bu işin peşini bırakmayacağız inşallah adalet yerini bulur.

Şimdilik durumu iyi dostlar. Kolundan ameliyat oldu, kafasına da 34 tane dikiş atıldı. Ölmediğine şükrediyoruz ve verilmiş sadakamız varmış diyoruz. Emekli olduktan sonra evde çok sıkıldı ve tekrar bir işte çalışmak istediğini söyleyince bir şeyde diyemiyoruz. Tam evrakları felan hazırlayıp bir işe girecekken o gün gelen bir kaza da sanırım bir de uyarı vardı. Her işte bir hayır varmış kesinlikle..

Babam yapısı itibariyle çok sabırsız ve aceleci davranan bir insan. Allah anne babalarımızın eksikliğini vermesin inşallah. Gerçekten çok zor. Bir erkek evlat için babasının olmaması daha da kötü bir durum. Rabbim kazalardan, belalardan, şerden ve kötülerden korusun. Onların rızasını alabilmek dileğiyle, hoşçakalın dostlar..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Apple Karşıtı İnsanın İphone ile İmtihanı" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

18 Ekim 2013 - 11:02:13

Allah korumuş abi. Geçmiş olsun.

18 Ekim 2013 - 21:32:25

Geçmiş olsun. Allah şifalar versin.

Taner Aksoy
19 Ekim 2013 - 02:54:30

Verilmiş sadakası varmış babanın Enes büyük geçmiş olsun…

umittopcan
19 Ekim 2013 - 14:52:12

Babasız büyümüş biri olarak. Senin şuanki durumunu çok iyi anlayabiliyorum abi. Allah kimsenin annesini babasını başından eksik etmesin.

Ali
19 Ekim 2013 - 15:59:45

Geçmiş olsun Enes abi. Allah acil şifalar versin. Aynısı benim amcamın başına geldiğinde bile acayip ürpermiştim birde insanın babasının başına geldiğini hayal ediyorum da seni az çok anlayabiliyorum. Allah kimseye göstermesin. Allah acil şifalar versin. Umarım bu zamanları tez zamanda atlatırsınız ve baban da bir an önce eski sağlığına kavuşur.

20 Ekim 2013 - 20:21:11

Çok geçmiş olsun Enes. Umarım suçlu şahıs yakalanır ve cezasını çeker.

21 Ekim 2013 - 00:14:36

Herkese iyi dilekleri ve duaları için teşekkür ederim arkdaşlar. Allah hepinizden razı olsun. Değerli yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim. Allah sizlere göstermesin inşallah.

21 Ekim 2013 - 01:21:00

Geçmiş olsun abi, bilirim o acılı ani telefonları.

26 Ekim 2013 - 09:35:21

Allah korumuş abi. Çok geçmiş olsun abi. İnşallah suçlu olan kişi bir an önce yakalanır cezasını çeker..

28 Ekim 2013 - 23:25:47

Abi uzun zamandır sitene girmiyrdum. Bir anda bu yazıyı görünce duygulandım benim Babamda iş kazası nedeniyle 4 ay yatmıştı ve ayağı 4 yerden kırılmıştı. Allah korumuş Abi.O şer**fsiz de cezasını bulur İnşallah .

29 Ekim 2013 - 21:01:46

Çok geçmiş olsun Enes

Kemal
30 Ekim 2013 - 15:49:48

Kardeşim büyük geçmiş olsun bloguna rasgele girdim ve direk bu yazı gözüme çarptı, içimden inşallah birşey olmamıştır diye dua ederken merakla yazını da sonuna adar okudum. Rabbim acil şifalar versin, tekrarını göstermesin.

31 Ekim 2013 - 11:19:36

Düşüncesi bile korkutuyor. Allahım onları başımızdan eksik etmesin. Çok çok geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin abi.

1 Kasım 2013 - 03:20:47

Hepinize yürekten teşekkürler arkadaşlar, allah razı olsun. Yazımı babama okutunca gözleri doldu, allah hepsinden razı olsun dedi. Tekrar teşekkür ediyorum iyi ki varsınız dostlar..

1 Aralık 2013 - 13:58:09

çok geçmiş olsun enes kardeşim. kötü bir durum Allah kimsenin başına vermesin..