Enes İLHAN\ Anca İşiniz Düştüğü Zaman Ararsınız Zaten !

Öyle İşte.. 4 yorum 3.077 23 Eylül 2012

Bu konuda çok dertliyim. Artık kimse tarafından aranmadığımdan mı yoksa sadece işi düştüğü zaman arayanlara olan öfkemden dolayımı bilmiyorum ! Hayır aramayacaksan hiç arama yada normal zamanda da beni ara hatrımı sor..! Ha illa ki sor demiyorum ben senin hatrını soruyorsam sende arayıp iki kelime benim hatrımı sor.. Çok mu zor yani ? Dakikası veya lirası olmayana kızmıyorum ama ben alıpta senin almamana kızıyorum arkadaş ! Ben alıp seni arıyorum dimi hacım ? Eee sen niye 34 paket sigara parana kıyıp beni aramıyorsun ? Niye çünkü sen bizi afedersin eşek gözünde görüyorsun..

Kusura bakmayın sitem dolu bir giriş yaptım ama hakettiler doğrusu. Hayatta en kızdığım şeylerden biride budur. Aramayınca niye aramıyon oluruz arayınca da beni aramaz bunu diyenler. Bende diyorum ki ya beni hiç arama yada bana bu lafları söyleme.. Ne yani ben aramayınca bilerekmi aramadığımı düşünüyorsunuz ? Bu ve bilimum bunlara benzeyen badireler hayatımda fazlalaşınca yazıya dökeyim istedim.

Bende isterim sürekli aramak veya aranmak ama her zaman olmuyor. Bi de şu var: Karşıdaki insan müsaitse seninde kendi gibi müsait olduğunu sanarak en büyük aptallığı yapmış oluyor. O en büyük aptallığı zamanında bende yaptım ama acı tecrübelerimi görünce bu hatamdan vazgeçtim. Eğer çok değer verdiğim insansa kolay kolay ne darılır ne de gücenirim.. Ama gel gelelim çok fazla samimi değilsek hem alınır hemde gücenirim.. Müsait olmadığımı en azından bir mesajla bildirmeye çalışırım.

Eğer mesaj hakkım yoksa ben telefonu meşgule alırım. Hele birde şu var. Bazı telefonlarda birisiyle görüşme yaptığınzda sizi başka bir kişi ararsa asistan “aradığınız kişi şu an başka bir kişiyle görüşme yapıyor, lütfen hatta kalınız(dıt dıt dıt ve arzusuna ulaşır)” bazıları bu yüzsüz asistandan yüz bulup o görüşmeyi kapattırıyor abi deli oluyorum !

Bende bazen bana bunu yapanlardan öyle bir acı alıyorum ki o telefon görüşmesini muhakkak yarıda bıraktırıp o kişi telefonumu açınca da havadan sudan şeyler konuşarak iyice yüzsüzleşerek öcümü alıyorum. Huyum batsın ki altta kalmayı hiç sevmem. Alttan alırım çoğu zaman ama almasını bilmeyene sonuna kadar bende giderim. Bu biraz inat ile de alâkalı aslında. Acayip bir inat olur bazen bende. Yapmayacağım varsa yaparım, yapmayacağım olursa da tutar yaparım. Tersliğim tutar bazen.

Bu yazımda bazı kötü huylarımı yazdım. Bu tabi ki benim anlayışlı olduğumu göstermiyor ben bunu kabul ediyorum. Hatalarımı da kabul ediyorum ama galiba birazcık da bu duruma zorlandırılıyorum gibime geliyor. Yani birileri zorla damarıma basmak istiyor. Bir insanın damarına basmanız, bir aslanı yuvasından uyandırmaktan farksızdır bana göre. Bu örneği ilk defa kullandım çünkü esti geldi bir yerden. Her neyse çoğu zaman çuvaldızı iğneyle birlikte kendime batırmayı denerim ama bazıları için malesef değmiyor. Değecek insan için elimden gelen herşeyi yapmaya çalışırım ama değmeyen insana gerisini siz getirirsiniz işte..

Konu buraya nerden geldi bilmiyorum ama kesin bir şeye sinirlendim ve bu yazıyı yazdım. Sorunlarımla sizi sıkmak istemem ama bu tür insanlar eminim sizlerinde çevresinde vardır. O yüzden değecek insanları bulup hayatımızı daha ferah bir şekilde sürdürebiliriz diye düşünüyorum. Hadi dostlar allah’a emanet olun ben yatar. Öperler..(Mecnun)

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Yalnızlık Nedir ?" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

23 Eylül 2012 - 09:50:03

Aynı dertten bende muzdaribim ama sen aramayınca onlar da bu beni aramıyor ben niye arayayım piskolojisine girip topu kaleye atıyorlar.
Sen de bu kadar yakınma bir gün işi düşse de birileri arasın dersin 🙂
Bazen diyorum ben işi düştüğü için de olsun arasın en azından…

23 Eylül 2012 - 13:16:18

Evet bazen de dediğin gibi oluyor hocam. Tamam işi düştüğü zamanda arasında bazen artık sadece işi düştüğü için arayanlara dönüşüyor bunlar. Sanki ben iş bitiriciyim 🙂 Bir kere ararsın iki kere ararsın ama sürekli olunca aramalarını gerçekten istemiyorum.

Aslı
23 Eylül 2012 - 16:30:04

Enes çok fena bir noktaya parmak basmışşın.Aynı dertten bende muzdaribim ama öylemi bende onlara aynısını yapıyorum işim düşünce arıyorum işim bitince puff yokum…

Daha da kötüsü ne biliyor musun? Senin dakikan var diye salak yerine konduğunu resmen yüzüne çarpıyorlar.Adam seni çaldırıp kapatıyor sen ara diye var mı böyle bir densizlik ya…

İnsanlar artık yüzlerine bir kılıf geçirmişler o kılıfın altına geçip utanma mekanizmasınıı hayata geçiremiyorsun

Kısaca insan önce kendini bilecek yoksa olmuyor !

23 Eylül 2012 - 20:28:26

Malesef aslı hanım artık öyle bir zaman olmuş ki yerine koyduğumuz kişiler insan mı yoksa başka bir varlık mı inanın çoğu zaman bu ikisini ayırt ederken şaşırıyorum.