29 Mart 2017: Çarşamba
Gölge

Allah Her Yerde Kendini Gösteriyor…

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :) Enes İLHAN
Kendimce 12 Eylül 2008 10 4.355  
Bu Kişisel Blog'da 551 kategori'de yazıya yazılmış adet değerli yorumlarınız bulunmaktadır..

Allah o kadar kudretli birisi ki inanın her yerde karşınıza mutlaka çıkıyor.O’na gitmek isterseniz O size daha çok yaklaşıyor.Eğer ne kadar da uzaklaşmak istersenizde O’da sizden uzaklaşıyor.İnanın demin google’a Allah yazdım sadece görsel sonuçlarda 2,5 milyon küsür resim sonuçları çıktı karşıma.Kâinatın her yerinde kendini çok güzel ve çok değişik şekillerle göstermiş Yaradan… Allah’ın varlığı ile ilgili bir yazı yazacağım aşağıya.Allah’a inanıyorsanız bu yazıyı sevdiklerinize değer verdiklerinize yollayın. İnanmıyorsanız da,boşverin gitsin…“Allah Var”
Adamın biri her zaman yaptıgı gibi saç ve sakal traşı olmak icin berbere gitti.Onunla ilgilenen berberle güzel bir sohbete başladılar.Değişik konular üzerinde konuştular.Birden Allah ile ilgili konu açıldı…
Berber :”Bak adamım,ben söylediğin gibi Allah’ın varlığına inanmıyorum”
Adam :”peki neden böyle diyorsun?”
Berber: “bunu açıklamak çok kolay.Bunu görmek icin dışarıya çıkmalısın.Lütfen bana söylermisin,eğer Allah var olsaydı,bu kadar çok sorunlu,sıkıntılı,hasta insan olurmuydu?Allah olsaydı,kimse acı çektirmez,birbirini üzmezdi.Allah olsaydı,bunların olmasına izin vereceğini sanmıyorum…”
Adam bir an durdu ve düşündü,ama gereksiz bir tartışmaya girmek istemediği icin cevap vermedi.Berber işini bitirdikten sonra adam dışarıya çıktı.tam o anda caddede uzun saçlı ve sakallı bir adam gördü.Adam bu kadar dagınık göründügüne göre belli ki traş olmayalı uzun süre geçmişti.Adam berberin dükkanına geri döndü.
Adam : “Biliyor musun ne var , bebnce berber diye bir şey yok”
Berber : “Bu nasıl olabilir ki? ben buradayım ve bir berberim”
Adam : ” hayır yok çünkü olsaydı,caddede yürüyen uzun saçlı ve sakallı adamlar olmazdı”
Berber : ” hmm… Berber diye bir şey var ama o insanlar bana gelmiyorsa, ben ne yapabilirim ki?”
Adam : “kesinlikle dogru ! Püf noktası da bu. Allah var,İnsanlar ona gitmiyorsa ,bu gitmeyenlerin tercihi.İşte dünyada bu kadar çok acı ve keder olmasının nedeni.”

Alttada resimli olarak aynı yazı var.Onu da bilgisayarınıza kayıt edebilirsiniz.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Burs Veren Kurumlar" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Enes ILHAN

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

10 Yorum Yapılmış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir