Ağlanacak Halimize Gülünecek Bir Yazı…

Birazdan aşağıya yazacağım olaylar Ülkemizde yaşanan gerçek olaylardır.Bazılarının sonu acı,bazıları da insanı gerçekten güldürüyor.O yüzden “Ah-vah da diyebilirsiniz tövbeestağfirullah” da diyebilirsiniz.En iyisi siz arkanıza yaslanın ve bu olayları dikkatli bir şekilde okuyun.İşte o maddeler:

 • [BİTLİS]   Aynı turizm şirketine ait iki otobüs yolda karşılaştı,Şoförler ellerini bırakıp birbirlerini selamladı ve 52 kişi öldü.
 • [ANTALYA] Odun kesmek için ağaca çıkan çiftçi, Nasreddin Hoca fıkrasındaki gibi bindiği dalı kesmeye başladı.Fark ettiğinde iş işten geçmişti.Dalla birlikte yere çakıldı, hastanede öldü.
 • [BİTLİS] Asabi çoban ot yemeyen koyununu tüfeğinin dipçiğiyle dövmeye başladı.Tüfek ateş aldı ve çoban öldü.
 • [TOKAT] Köpeği ile ava giden acemi avcı, ihtiyaç molası verdi,tüfeğini bacaklarının arasına kıstırıp tuvaletini yapmak istedi tam o sırada köpek dizlerine atladı,tetiğe dokundu, çenesinden giren fişekle öldü.
 • [GAZİANTEP]  (Hıh bizim ildende çıktı.Hiç şaşırmadım)   Tarlada otlayan iki koyun bir evin önündeki inşaat kumunu dağıttı. Koyun sahibi aile ile kum sahibi aile birbirine girdi. İki aileden 5 kişi öldü.
 • [TRABZON]  (Bu madde sizi epey gülümsetebilir)   İki odayı tek oda yapmak isteyen ev sahibi işi abarttı.Tek duvar için kazma yerine dinamit kullandı. Mahalleyi havaya uçurdu,Yaralandı. :]
 • [İZMİR] Şaşkın köylü üç katlı evinin terasında kömürlükte buzağı beslemeye başladı.Buzağı büyüdü ve tam 250 kiloluk dev bir inek oldu. Bulunduğu odaya sığmayan inek üç katlı evden vinçle indirildi.
 • [İZMİR] ( Bu maddeyi okudum gülmekten kırıldım,inanır mısınız dakikalarca güldüm buna)  Karadenizli iki kardeş çatıdaki hurdaları satmak istedi.Ağabey çatıya çıktı,demir yığınlarını aşağıdaki kardeşine atmaya başladı. Kardeşi hepsini tuttu biri hariç: “Buzdolabı” Onun da altında kalıp yaralandı. Hastanede ‘Hızlı attı tutamadım’ :] dedi. 
 • [ANTALYA] Yeni doğan bebeği seven bir dayı faciaya yol açtı. Bebeği ‘Hoppala‘  diye havaya fırlattı. Talihsiz bebek tavandaki serinletici pervaneye çarparak öldü.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Bilgisayarın Olumsuz Etkileri... 🙂" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

8 yorum

 1. Erman Haskan   •  

  Buzdolabı olayının gazete haberinin fotoğrafı vardı bende bir zamanlar. Günlerce gülmüştük.

 2. Enes   •  

  Hala duruyor mu o fotoğraf Erman? Çok merak ettimde :]

 3. KONHAF   •  

  Bittim ya haftanın ilk günü öğlen sıcağında bu derece güleceğim hiç aklıma gelmezdi:) Ölümler ise üzücü:S:( Teşekkürler…

 4. Serhat   •  

  Tek duvar yapmak için dinamit kullanılırmı be adam :/

 5. ALper ER   •  

  Valla herbiride trajikomik olaylar yalnız Trabzon’lu dayım beni epey güldürdü 🙂

  Enesciğim bu arada az, ama hakikaten öz ve özgün yazılar yazıyorsun 🙂 kalitene hayranım.

 6. Enes İLHAN   •  

  @Alper ER ve Diğer Arkadaşlar
  Beğendiğinize sevindim :] , Teşekkür ederim Alper bu güzel görüşün için,Bilgisayar olmayınca yazılarda normal olarak az oluyor…

 7. Necmiye   •  

  Bebekleri, küçük çocukları havaya atarak, ısırarak, yalar gibi şapur şupur öperek, vücudunu sıkarak, tokat atar gibi vurarak çocukları sevdiğini ve bu sevgimin göstergesi diyenlere şaşıyorum..

  Bu tarz ilgi ve sevgi gösterme olamaz bence.

  Son yazdığın çok üzücü…

 8. Enes İLHAN   •  

  @Necmiye
  Kesinlikle sonuna kadar haklısın.Küçük bebekler çok naziktir onları incitmemek gerek.Hele senin de dediğin gibi şapur şuppur öperek etlerini ısırarak ya da sıkarak mıncıklamak taraftarı değilim hiçbir zaman.

  Benim bir tanıdığımda çoçukları özellikle küçük bebeleri bu şekilde severdi bende o bebeciklere çok acırdım.Yakında o tanıdığımın bir bebeği olacak Allah’ın izniyle,bakalım onu da o şekilde sevecek mi :]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.