Enes İLHAN\ 3D Dövmeler

Tanıtıcı Yazılar 2 yorum 2.363 11 Haziran 2013

Günümüzde çok farklı bir boyuta taşınan dövmeler o kadar farklı biçimde karşımıza çıkmaktadırlar gerçeğinden ayırt edilemeyen şekiller ile şaşırtıcı bir hale bürünmüşlerdir. 3d dövmeler ile inanılmaz bir aşama geçiren dövmeler usta sanatçıların elinden mükemmel bir hale dönüşmüştürler. Çıkarılan dövmelere 3d kalitesinde boyutlar ve karartmalar verilerek adeta 360 derece bir görünüm kalitesi verilmiştir.

Her türlü gölgelendirme ve renklendirmeler ile istenilen 3d görüntüsü katılabilmektedir. Böylelik ile çok canlı bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Eskilerde sadece tek boyutlu ve siyah rek ve siyah tonları ile yapılan bu dövme modelleri günümüzde çok farklı renkler çok farklı tasarımlar ve 3d görüntüsü ile dövmeler farklı bir boyuta taşınmıştır.

Bilindiği gibi 3d dövmeler büyük bir çoğunluk ile renkli olarak yapılmaktadır renkli olmasının verdiği avantajların yanında dezavantajları da vardır. Her ne kadar güzel ve renkli bir görüntü ortaya koyarak gözlere hitap etmiş olsa da içeriğinde bulunan maddeler gereği renkli dövmelerin silinme ihtimalleri siyah renklere göre daha yüksektir. Bu sebeple 3d dövmeler için kullanılan boya malzemesinin kalitesi çok önemlidir. 3d dövme yapılma işleminden sonra deride kesinlikle kabarıklık olmamalıdır.

Eğer öyle bir durum var ise başarılı bir işlem gerçekleşmemiş olur. 3d dövmeden sonra deri pürüzsüz olmalıdır. Eğer 3d dövmenizin daha kalıcı ve başarılı olmasını istiyorsanız kullanılan malzemenin kalitesine ve dövmecinin işinde uzman olmasına dikkat etmelisiniz.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Kim İstemez Ki Oyunlar1" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

Nejdet
12 Haziran 2013 - 00:15:39

Sen dövme yaptırmayı düşünmüyormusun Enes? 🙂

12 Haziran 2013 - 15:38:56

Kalıcı değil de geçici düşünüyorum aslında 🙂